Справа № 119/9588/13-к
1-кс/119/1125/13
УХВАЛА
про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою
19 листопада 2013 р. м. Феодосія
Слідчий суддя Феодосійського міського суду АРК Терентьєв А.М., при секретарі Андрейченко М.Г., за участю прокурора Доброрез Д.М., підозрюваного ОСОБА_2 розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Феодосія клопотання слідчого СВ Феодосійського МВ ГУ МВС України в АРК про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Феодосія АР Крим, громадянина України, з середньою–спеціальною освітою, офіційно не працюючого, не одруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 раніше судимого:
-13.12.2007р. Феодосійським міським судом за ст.289 ч.2 КК України до 5 р. позбавлення волі, звільнений 30.12.2010р. згідно постанови Новобузького районного суду Миколаївської області від 22.12.2010 р. на підставі ст.81 КК України, умовно-достроково з невідбутим строком 1 р. 7 міс.;
-10.10.2012 р. Феодосійським міським судом за ст.309 ч.1 КК України до 6 місяців арешту, звільнений 10.04.2013 р. в зв'язку з відбуттям строку покарання;
-17.10.2013 р. Феодосійським міським судом за ст.309 ч.2 КК України до 2 р. обмеження волі; який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.309 КК України, -
встановив:
19.11.2013 р. слідчий СВ Феодосійського МВ ГУ МВС України в АРК Стрельцов О.В. звернувся до суду із клопотанням про застосування відносно підозрюваного ОСОБА_2 запобіжного заходу тримання під вартою. Клопотання погоджено із прокурором.
Клопотання мотивовано тим, що ОСОБА_2 підозрюється органом досудового слідства у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.309 КК України, а саме, у незаконному придбанні з метою особистого вживання, зберіганні без мети збутуі особливо небезпечного наркотичного засобу опію ацетильованого у крупному розмірі вчиненого повторно.
Так, ОСОБА_2, 13.11.2013 р., придбав у с.Семісотка Ленінського райноу АР Крим, у невстановленої слідством особи особливо небезпечний наркотичний засіб опій екстракційний, який привіз до м.Феодосії та зберігав у себе дома за адресою: АДРЕСА_1 без мети збуту. 16.11.2013 р. у денний час, вдома, ОСОБА_2 виготовив особливо небезпечний наркотичний засіб опій ацетильований, який продовжував зберігати без мети збуту, для особистого вживання. У той же день, о 16.00 год. працівниками міліції під час проведення обшуку у АДРЕСА_1 у м.Феодосії, було виявлено та вилучено особливо небезпечний наркотичний засіб опій екстракційний загальною масою 8,31 г (у перерахунку на суху речовину), та особливо небезпечний наркотичний засіб опій ацетильований загальною масою 5,119 г (у перерахунку на суху речовину), які ОСОБА_4 незаконно повторно придбав, перевіз, виготовив та зберігав без мети збуту.
Відомості про зазначене кримінальне правопорушення за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.309 КК України були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12013130200005380.
Слідчий просить застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, оскільки
в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки кримінального правопорушення середньої тяжкості, передбаченого ч.2 ст.309 КК України- незаконне придбання, зберігання без мети збуту особливо небезпечних наркотичних засобів, у крупному розмірі скоєних повторно, за яке законом передбачено покарання у виді позбавлення волі строком від 2 до 5 років, його вина доведена матеріалами кримінального провадження та під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених п.3 ч.1 ст.177 КПК України-що підозрюваний, перебуваючи на волі може незаконно впливати на свідків ОСОБА_5, який знаходився у будинку під час обшуку та свою цивільну дружину ОСОБА_6
Крім того, існує ризик, передбачений п.5 ч.1 ст.177 КПК України, а саме-що підозрюваний ОСОБА_2 може скоїти інше правопорушення, або низку правопорушень, що підтверджується тим, що підозрюваний раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, та знаходячись на свободі він продовжує свою злочинну діяльність.
Зазначені обставини вказують на неможливість обрання до підозрюваного ОСОБА_2 більш м'якого запобіжного заходу окрім тримання під вартою.
У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання та просить його задовольнити, пояснив, що підозрюваний раніше судимий за злочини, пов'язані з незаконним обігом наркотиків, остання судимість за ст.309 ч.1 КК України не погашена та не знята, підозрюваний судимий за ч.2 ст.309 КК України до 2 років обмеження волі та незважаючи на це продовжував злочинну діяльність, тобто є ризик вчинення нового кримінального правопорушення. Ризик впливу на свідків є таким що передбачається, оскільки всі свідки були у нього вдома під час обшуку та свідком є його цивільна дружина, яка може змінити показання.
Підозрюваний у судовому засіданні просить суд не брати його під варту, оскільки має утримувати дитину.
Заслухавши пояснення прокурора, підозрюваного, вивчивши матеріали клопотання та матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає встановленими наступні факти..
12.11.2013 р. за № 12013130200005380 до Єдиного реєстру досудових розслідувань, внесено дані за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.309 КК України - за фактом зберігання людиною на ім'я ОСОБА_2 за місцем свого проживання в м.Феодосія наркотичного засобу.
При проведенні обшуку житла у кримінальному провадженні встановлено, що зазначеною особою є ОСОБА_2
19.11.2013 р. ОСОБА_2 вручено повідомлення про підозру за ч.2 ст.309 КК України.
Клопотання про обрання запобіжного заходу вручено підозрюваному 19.11.2013 р. о 12год.20хв.
Пунктом 5 ч.2 ст.183 КПК України передбачено, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований окрім як до раніше судимої особи, яка підозрюється чи обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад три роки.
Санкція ч.2 ст.309 КК України за якими підозрюваному пред'явлено повідомлення про підозру, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років, тобто є кримінальним правопорушенням середньої тяжкості.
Згідно матеріалів справи, ОСОБА_2 раніше судимий 10.10.2012 р. Феодосійським міським судом за ст.309 ч.1 КК України до 6 місяців арешту та звільнений 10.04.2013 р. в зв'язку з відбуттям строку покарання та крім того - судимий 17.10.2013 р. Феодосійським міським судом за ст..309 ч.2 КК України до 2 р. обмеження волі, тобто він вчинив новий злочин, маючі не зняту та непогашену судимість та будучі засудженим за аналогічний злочин.
Частиною 1 ст.194 КПК України встановлено, що під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Матеріали кримінального провадження дають підставу вважати, що ОСОБА_2 обґрунтовано підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.309 КК України, оскільки його вину підтверджено матеріалами кримінального провадження.
Суд вважає доведеним прокурором наявність ризику, передбаченого п. 5 ч.1 ст.177 КПК України, оскільки ОСОБА_2 неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння умисних злочинів пов'язаних із незаконним обігом наркотичних засобів та вчинив новий злочин маючі непогашену та не зняту судимість. Крім того, вчинив злочин будучі засудженим до 2 років обмеження волі вироком Феодосійського міського суду АРК від 17.10.2013 р., при чому за зазначеним вироком йому було залишено запобіжний захід домашній арешт, який він порушив, тому вказане свідчить про те, що підозрюваний буде продовжувати злочинну діяльність та вчиняти нові злочини пов'язані із незаконним обігом наркотиків, що також свідчить про схильність до вчинення злочинів.
Ризик, передбачений п.3 ч.1 ст.177 КПК України-що підозрюваний, перебуваючи на волі може незаконно впливати на свідків суд вважає недоведеним у судовому засіданні.
Таким чином, підстави застосування запобіжного заходу-обгрунтованість підозри у вчиненні кримінального правопорушення та наявність ризиків підтверджені у судовому засіданні.
Мета застосування запобіжного заходу-забезпечення виконання підозрюваним процесуальних обов'язків також доведена у судовому засіданні.
При обранні запобіжного заходу суд, відповідно до ст.178 КПК України, має оцінювати у сукупності наступні обставини: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; вік та стан здоров'я підозрюваного, обвинуваченого; міцність соціальних зв'язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини
й утриманців; наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; репутацію підозрюваного, обвинуваченого; майновий стан підозрюваного, обвинуваченого; наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого; дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше; наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.
Відповідно до вимог ст.178 КПК України суд враховує особу ОСОБА_2, який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення середньої тяжкості, схильний до вчинення злочинів, джерел існування не має, характеризується задовільно, є вірогідність вчинення нового злочину, він порушив обраний відносно нього судом запобіжний захід домашній арешт, тому надані докази свідчать про те, що обрання більш м'якого запобіжного заходу ОСОБА_2 не зможе запобігти доведеному ризику того, що він знову не вчинить кримінальне правопорушення.
В зв'язку із чим слідчий суддя вважає необхідним застосувати до ОСОБА_2 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, оскільки жоден із більш м'яких запобіжних заходів зокрема домашній арешт чи особисте зобов'язання застосувати неможливо, оскільки вони не зможуть запобігти зазначеному та доведеному ризику.
Для забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_2 обов'язків, передбачених КПК України, суд вважає за необхідне визначити розмір застави відповідно до п.2 ч.5 ст.182 КПК України у розмірі 20 розмірів мінімальної заробітної плати, що становить 22940грн., вважаючи вказану суму достатньою для запобігання переховуванню підозрюваного від слідства, а також- враховуючи ступінь тяжкості злочину, особу підозрюваного, та для запобігання зазначеним ризикам. При внесенні застави на підозрюваного будуть покладатися наступні обв'язки:
-прибувати до слідчого, прокурора або суду за першим викликом;
-не відлучатися із м.Феодосії без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.
Керуючись ст.ст.110,177,178,182,183,193-196,369-372,395 КПК України, слідчий суддя, -
ухвалив:
Клопотання слідчого задовольнити.
Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на шістдесят днів у ССІ-15 м.Сімферополя строком до 17 січня 2014р.
Строк тримання під вартою обчислювати з моменту оголошення ухвали - 19 листопада 2013 р.
Визначити суму застави у розмірі - 20 мінімальних заробітних плат в сумі 22940 (двадцять дві тисячі девятьсот сорок) грн. 00 коп. яку може бути внесено: на р/р 37319012000604,отримувач: Територіальне управління державної судової адміністрації України в АРК; Банк отримувача: ГУДКСУ в АРК, м. Сімферополь МФО - 824026 ЕДРПОУ - 26273942; призначення платежу: Забезпечення виконання рішення згідно ст.182 КПК України у кримінальному провадженні № 12013130200005380.
При внесенні визначеної суми застави ОСОБА_2 з-під варти звільнити.
У разі внесення застави, покласти на ОСОБА_2 наступні обов'язки:
-прибувати до слідчого, прокурора або суду за першим викликом;
-не відлучатися із м.Феодосії без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду АРК протягом п'яти днів з моменту її проголошення, а підозрюваним який перебуває під вартою в той же строк з моменту вручення копії ухвали.
Слідчий суддя А.М. Терентьєв