справа №2-1911/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2008 року Тернопільський міськрайонний суд в складі:
головуючого Свачія І.М.
при секретарі Мельничук С. П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Миролюбівської сільської ради, третя особа Тернопільська районна державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися в суд з позовом до Миролюбівської сільської ради, третя особа Тернопільська районна державна нотаріальна контора про визнання права власності на земельну частку для сільськогосподарського товарного виробництва площею 2.33 умовних кадастрових гектара, що знаходиться на території Миролюбівської сільської ради - ОСОБА_1 в порядку спадкування за заповітом та на майновий пай вартістю 3111 гривень, який знаходиться у Товаристві власників земельних і майнових паїв ім. Лесі Українки, що діє на території Миролюбівської сільської ради - ОСОБА_3 в порядку спадкування за законом, посилаючись на те, що в ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4, баба - ОСОБА_1 та мати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 заповіла своє майно ОСОБА_1, проте в нього не включила майновий пай, але з умовою, що він буде доглядати за ОСОБА_5 до його смерті. ОСОБА_6 вказану умову виконав повністю, оскільки ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_3. Позивач ОСОБА_3 є спадкоємцем першої черги майнового паю померлої, оскільки його вона не вказала в заповіті. Проте через відсутність правовстановлюючих документів на майно померлої позивачі не можуть оформити право власності, тому просять позов задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, проте на адресу суду надіслав повідомлення в якому просять справу слухати в їх відсутності, позов визнають повністю та просять задовольнити його в повному обсязі.
Представники третіх осіб Тернопільської районної державної нотаріальної контори, Тернопільського районного госпрозрахункового бюро технічної інвентаризації в судове засідання не з'явилися з невідомої на те суду причини.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступних міркувань.
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 заповіла належний їй на праві особистої власності житловий будинок з надвірними будівлями, який знаходиться в с Лучка Тернопільського району та сертифікат на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1 в розмірі 2.33 в умовних кадастрових гектарах ОСОБА_1, з умовою, доглянути ОСОБА_7 до смерті, що підтверджується заповітом від ІНФОРМАЦІЯ_2 посвідченим Миролюбівською сільською радою.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4, що стверджує актовий запис №09.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 належать право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективні власності селянської спілки ім. . Лесі Українки розміром 2.33 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі ( на місцевості) та майновий пай вартістю 3111 гривень, що знаходиться у Товаристві власників земельних і майнових паїв ім. Лесі Українки.
Згідно довідки № 112 від 07.02.2008 року ОСОБА_1, 1988 року
2
народження дійсно доглядов до смерті ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, а саме носив їжу, подавав воду, допомагав піднятися та інше.
Як вбачається з свідоцтва про народження ОСОБА_2 серії НОМЕР_2 від 14 серпня 2003 року в графі мати записана ОСОБА_4.
Відповідно до ч.1 ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Відповідно до ст. 1242 ЦК України заповідач може обумовити виникнення права на спадкування у особи, яка призначена у заповіті, наявністю певної умови, як пов'язаної, так і не пов'язаної з її поведінкою (наявність інших спадкоємців, проживання у певному місці, народження дитини, здобуття освіти тощо).
Відповідно до ч. 1 ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив.
Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212 ЦПК України, ст. ст. 1223, 1242, 1261, 1268 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку (пай) у землі, розміром 2.33 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), яка знаходиться на території Миролюбівської сільської ради Тернопільського району, що належала померлій в ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4, в порядку спадкування за заповітом.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на майновий пай вартістю 3111 гривень, що знаходиться у Товаристві власників земельних і майнових паїв ім. Лесі Українки, що діє на території Миролюбівської сільської ради Тернопільського району, що належав померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4, в порядку спадкування за законом.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.