Судове рішення #33573
21/2503-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

          _________________________________________________________________



ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"11" липня 2006 р.                                                            Справа №21/2503-А


за позовом  Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому    

до Приватного підприємця Румянцева Олексія Михайловича м. Хмельницький

про стягнення 724,01 грн.

Суддя  Огороднік К.М.                    Секретар судового засідання Малінковський Г.М.



Представники сторін:

від позивача        Кундиловська М.М. - за довіреністю №15820/9/10 від 20.06.2006р.

від відповідача      не з'явився


Позивач у позовній заяві просив стягнути з відповідача податковий борг у сумі 724,01 грн. відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами  та державними цільовими фондами", і яка склаалсь станом на 05.05.2006р.

Представником позивача у судовому засіданні в порядку  ст. 51 Кодексу Адміністративного судочинства України подано клопотання, яким просить звернути стягнення на активи відповідача податкового боргу у сумі 724,01 грн. Дане клопотання судом прийняте.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, своїми процесуальними правами не скористався. Ухвали суду та повістки адресовані в адресу, вказану позивачем, повернені в адресу суду.  Однак, судом враховується, що кореспонденція відповідачу направлялась на його юридичну адресу.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.

У відповідача станом на 05.05.2006р. склався податковий борг в сумі 724,01 грн., який складається виключно по сплаті єдиного податку.

Узгодження податкових зобов’язань відповідача підтверджується наявними у матеріалах справи картками особового рахунку, заявою  про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, корінцем свідоцтва, що засвідчує сплату єдиного податку.  

Позивачем виставлені податкові вимоги № 1/2364 від 25.09.2005 року, №2/662 від 30.03.2006 року та прийнято рішення № 26 від 03.05.2006 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

У зв’язку з несплатою податкової заборгованості у добровільному порядку позивачем подано позов.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.

Згідно ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування“ відповідач зобов’язаний своєчасно сплачувати податки і збори .

Згідно п. 3.1.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами“ від 21.12.2000 року активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду (господарського суду).

При цьому згідно п. 2.3.1. ст. 2 та п. 1.6. ст.1 зазначеного Закону та ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” позивачу надано право здійснювати заходи з примусового стягнення податкового боргу, тобто звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу.

При цьому згідно ст. 2 цього Закону органом стягнення є тільки податковий орган.

На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості відповідача та вжиття заходів її стягнення. При цьому докази оскарження відповідачем рішень позивача відсутні, відповідно останні не скасовані у встановленому чинним законодавством порядку. Тому позов подано правомірно згідно ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами“ від 21.12.2000 року, позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.      

      Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 105, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд


ПОСТАНОВИВ:


Позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до приватного підприємця Румянцева Олексія Михайловича, м. Хмельницький про звернення стягнення на активи відповідача податкового боргу в сумі 724,01 грн. задоволити.


Звернути стягнення податкового боргу в сумі 724,01 грн. (сімсот двадцять чотири гривні 01 коп.) на активи приватного підприємця Румянцева Олексія Михайловича, м. Хмельницький, вул. П. Мирного, 27, кв. 70 (ідентифікаційний номер 2968420494 ) на користь державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, вул. Театральна, 12 (код ЄДРПОУ 21324474).


Згідно    ст.ст. 185-186 КАСУ  сторони та   інші     особи, які   беруть участь у  справі  мають право    оскаржити  в    апеляційному  порядку Постанову повністю або частково. Заява про     апеляційне    оскарження   подається протягом  10 днів дня проголошення,  апеляційна    скарга  подається протягом  20 днів після подання   заяви по апеляційне оскарження. Подаються    до    Житомирського  апеляційного   господарського    суду     через  суд  першої інстанції.

Згідно ст.  254 КАСУ  Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ  набирає законної сили  після   закінчення    строку  подання   заяви  про апеляційне   оскарження , якщо таку    заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.




Суддя                                                                      К.М. Огороднік



Помічник судді                      О.С. Гуменюк


Постанова оформлена та підписана 11 липня 2006 року.



Віддрук. 3 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація