Судове рішення #3360170
Копія:

                                                                                                       Копія:  

                                                                                                      Справа №1-246/08

 

 В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«20» листопада 2008 року Сумський районний суд Сумської області у складі:

Головуючого - судді Моісеєнко О.М.,

При секретарі             Білій В.І.,

З участю прокурора   Ярош Я.Ю., 

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Суми справу про обвинувачення             

                           ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,

                           уродженки с.Куянівка Білопільського району Сумської області,

                           громадянки України, з неповною середньою освітою, розлученої,

                           не працюючої, в силу ст..89 КК України раніше не судимої,

                           проживаючої в АДРЕСА_1,  

-       в скоєнні злочину, передбаченого ст.164 ч.1 КК України,

встановив:

                Підсудна ОСОБА_1 злісно ухилилась від сплати встановлених рішенням суду аліментів на утримання дитини за наступних обставин.

                Згідно рішення Сумського районного суду від 16 листопада 2007 року з ОСОБА_1 були стягнуті аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі ј частини усих видів її заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 18 жовтня 2007 року і до повноліття дитини, перераховуючи кошти на рахунок ощадбанку, відкритий органом опіку та піклування на дитину.        

                Однак, підсудна через відсутність батьківських почуттів до свого неповнолітнього сина, з метою ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини, маючи реальну можливість до працевлаштування, працювати не бажала. До Сумського районного центру зайнятості, підприємств за місцем проживання та до сільської ради з питання сприяння працевлаштуванню не зверталась.

Починаючи з жовтня 2007 року, маючи реальну можливість за рахунок ведення особистого господарства та отриманої винагороди від фізичних осіб за власну працю, матеріальної допомоги сину не надавала.

                На неодноразові виклики до ВДВС Сумського РУЮ без поважних причин не з»являлась. Підсудна неодноразово попереджалась про зростання заборгованості по аліментах та можливість притягнення до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати аліментів, на що належним чином не реагувала.

                В результаті чого заборгованість по сплаті аліментів за період з 18 жовтня 2007 року по 1 серпня 2008 року склала 1827 грн.78 коп.

                Допитана у судовому засіданні підсудна свою вину у скоєнні злочину визнала повністю і суду пояснила, що коштів на утримання дитини не сплачувала жодного разу, вдома утримує зі співмешканцем господарство, підробляє по найму у фізичних осіб. Погасить заборгованість за рахунок майбутніх заробітків.

                Крім повного визнання підсудною своєї вини, її вина у скоєнні злочину підтверджується матеріалами справи: виконавчим листом про стягнення аліментів (а.с.14), розрахунком суми заборгованості (а.с.15);  довідками сільської ради та служби зайнятості про те, що підсудна з питання працевлаштування не зверталась (а.с.24-27).

                Таким чином, суд вважає, що винність підсудної у скоєнні злочину у судовому засіданні доведена повністю.

                Дії підсудної ОСОБА_1 суд кваліфікує за ст.164 ч.1 КК України, оскільки вона злісно ухилилась від сплати встановлених рішенням суду аліментів на утримання дитини.

                При визначенні підсудній міри покарання суд враховує ступінь тяжкості скоєного злочину, який відноситься до злочинів невеликої тяжкості, особу винної, яка за місцем проживання характеризується негативно.

                Обставин, що пом»якшують чи обтяжують покарання підсудної, судом не встановлено.

                На підставі викладеного, керуючись ст..ст.323,324 КПК України, суд

Засудив:

                ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні злочину, передбаченого ст.164 ч.1 КК України, і призначити їй за цим законом покарання у вигляді ста двадцяти годин громадських робіт.

                Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу не змінювати і залишити підписку про невиїзд.

                Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Сумської області через Сумський районний суд протягом п»ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Суддя    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація