Судове рішення #3365826
Справа №2-1007/08

Справа №2-1007/08

Кат.

 

 

З А О Ч Н Е    Р І Ш Е Н Н Я

 

і м е н е м       У к р а ї н и

 

            23 травня 2008 року Балаклавський районний суд м. Севастополя в складі:

                        головуючого - судді Гавури О.В.,

                        при секретарі - Нежмединовій Д.С.,

        за участю представника позивача - ОСОБА_3,

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Інкерманської міської Ради міста Севастополя про визнання права власності на домоволодіння по спадкуванню за заповітом,

 

в с т а н о в и в :

 

            Позивачка звернулась до суду за позовом до Інкерманської міської Ради м. Севастополя  про визнання права власності на домоволодіння з надвірними спорудами №АДРЕСА_1мотивуючи свої вимоги тим, що в 1998 році її матері ОСОБА_2 був виданий дозвіл на будівництво домоволодіння АДРЕСА_1. В 2003 році домоволодіння було фактично збудоване. 22.07.03 року ДАБК м. Севастополя видало акт технічного обстеження, згідно якого домоволодіння підлягає здачі в експлуатацію.НОМЕР_1 року ОСОБА_2. померла. Позивачка успадкувала право власності на спадщину по заповіту. Свідоцтво про право власності по спадкуванню було видане тільки на земельну ділянку, розташовану за адресою буд. АДРЕСА_1. В зв'язку з тим, що домоволодіння не було здано в експлуатацію, то на нього не було оформлене право власності, тому позивачкою був поданий цей позов.

            У судовому засіданні представник позивачки позовні вимоги підтримав і пояснив суду, що дійсно спадкодавцем ОСОБА_2. був оформлений дозвіл на виконання робіт по будівництву домоволодіння АДРЕСА_1. Також земельна ділянка для будівництва передавалась саме їй. Коли померла ОСОБА_2., то виявилось неможливим здати в експлуатацію домоволодіння, хоча фактично це домоволодіння було збудовано, що підтвердила комісія ДАБК м. Севастополя, висновок якої домоволодіння підлягає здачі в експлуатацію. Без документа, який би посвідчував прийняття в спадщину спірного домоволодіння, неможливо оформити право власності ні на домоволодіння, ні на земельну ділянку. Позивачка прийняла спадщину після смерті спадкодавця ОСОБА_2., що підтверджується і свідоцтвом, виданим державною нотаріальною конторою, і фактом сумісного проживання спадкодавця і спадкоємця. Наполягав на задоволенні позовних вимог.

            Відповідач про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, надав до суду листа з проханням розглянути справу в відсутності представника відповідача, покладається на розсуд суду. За таких обставин суд, відповідно до ст. 169 ЦПК України, приймає рішення на підставі доказів, які маються в справі.

            Вислухавши пояснення представника позивачки, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.

            Судом встановлено, що згідно Рішення Інкерманської міської Ради Балаклавського району м. Севастополя від НОМЕР_1 ОСОБА_2. була надана земельна ділянка для домоволодіння за адресою буд. АДРЕСА_1. В матеріалах справи мається дозвіл інспекції ДАБК м. Севастополя №НОМЕР_1 виданий спадкодавцю ОСОБА_2. на закінчення будівництва домоволодіння АДРЕСА_1. Відповідно до висновку Акту технічного обстеження закінченого будівництва жилого будинку з надвірними спорудами по вул.АДРЕСА_1інспекції ДАБК м. Севастополя, це домоволодіння підлягає здачі в експлуатацію. Таким чином, як видно з цих документів, домоволодіння було збудоване. На цей час діяв ЦК УРСР (1963 року) та Закон України «Про власність», тому згідно п. 4 Кінцевих та Перехідних положень ЦК України (2003 року) необхідно керуватись саме тим законодавством. Відповідно до ч.4 ст. 86 ЦК УРСР (1963 року) відносини власності регулюються Законом України «Про власність», цим кодексом та іншими законодавчими актами. Відповідно до ст. ст. 12, 13 Закону України «Про власність» праця громадян є основою створення та примноження їх власності. Об'єктом права власності може бути домоволодіння. Таким чином, необхідно зробити висновок, що у спадкодавця ОСОБА_2. виникло право власності на спірне домоволодіння. Зі свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_2. померлаНОМЕР_1 року. В заповіті ОСОБА_2. вказувала позивачку, як її спадкоємицю на спірне домоволодіння. 03.09.2003 року позивачці було видане свідоцтво про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку після смерті ОСОБА_2. Відповідно до довідки  з місця проживання, позивачка в цьому домоволодінні проживає з моменту народження. Ці документи свідчать про прийняття позивачкою спадщини після смерті ОСОБА_2., що включає в себе також спірне домоволодіння. За таких обставин право власності позивачки повинно бути захищено в судовому порядку.

            На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 209, 213 ЦПК України, ст. 86 ЦК УРСР (1963 року), ст. ст. 12, 13 Закону України «Про власність», ст. 1268 ЦК України (2004 року),

 

в и р і ш и в :

 

            Позовні вимоги ОСОБА_1 до Інкерманської міської Ради м. Севастополя про визнання права власності на домоволодіння по спадкуванню за заповітом - задовольнити.

            Визнати право власності заОСОБА_1 на домоволодіння з надвірними спорудами за адресою: АДРЕСА_1

           

На рішення може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду міста Севастополя через Балаклавський районний суд міста Севастополя протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, подача якого встановлена терміном 10 днів з моменту оголошення рішення.

           

Заочне рішення може бути переглянуто судом за заявою відповідача протягом 10 днів з моменту отримання копії рішення.

 

 

Суддя:                                                                           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація