Справа №1-116, 2008р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2008 року Лисянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого-судді Золотоверхого О.І.
при секретарі Гутман О.С.
з участю прокурора Гнатюка М.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду в смт. Лисянка справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку та жительку АДРЕСА_1, українку, громадянку України, освіта середня, пенсіонерку, раніше не судиму, звинувачену за ч. 2 ст. 310 КК України,
Встановив:
Підсудна ОСОБА_1. весною 2008 року на своїй присадибні ділянці в АДРЕСА_1, незаконно посіяла та вирощувала до 11 липня 2008 року 579 ( п'ятсот сімдесят дев'ять ) рослин, які згідно висновку хімічної експертизи являються рослинами виду мак снотворний. 11 липня 2008 року мак був виявлений та вилучений.
В судовому засіданні підсудна ОСОБА_1. винною себе визнала повністю і пояснила, що дійсно вона весною 2008 року виявила на своєму городі, що насіявся мак, який вона не вирубала, а вирощувала, хотіла зібрати зерно для власних потреб. Але 11 липня 2008 року цей мак виявлено працівниками міліції і знищено.
Крім визнання вини самою підсудною, винність її в скоєнні злочину в судовому засіданні доведена зібраними в ході досудового слідства та перевіреними в судовому засіданні доказами відповідно до ст.. 299 КПК України доказами.
Дії підсудної необхідно кваліфікувати за ч.2 ст. 310 КК України як незаконне вирощування снотворного маку в кількості більше п'ятисот рослин.
Обираючи покарання підсудній суд враховує ступінь тяжкості скоєного злочину, особу підсудної, яка за місцем проживання характеризується позитивно, та обставини, що пом'якшують покарання.
Обставин, що обтяжують покарання суд в діях підсудної не вбачає.
Як пом'якшуючі покарання обставини суд враховує, що злочин підсудна вчинила вперше, вину свою визнала, розкаялась в скоєному, від її дій тяжких наслідків не наступило, її похилий вік.
Тому суд вважає, що виправлення її можливо при обранні покарання не пов'язаного з ізоляцією від суспільства, застосувавши ст. 75 КК України.
Судові витрати за проведення експертизи підлягають стягненню з підсудної, а речові докази - стебла маку підлягають знищенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд
Засудив:
Визнати винною ОСОБА_1 в скоєнні злочину передбаченого ч. 2 ст. 310 КК України та призначити їй покарання три роки позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1. від відбування покарання з випробовуванням, якщо вона на протязі одного року іспитового строку не скоїть нового злочину та виконає зобов»язання передбачене п 2 ч. 1 ст. 76 КК України, а саме:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС в Черкаській області 93 ( дев'яносто три ) гривні 84 коп.
Речові докази: десять рослин снотворного маку, які знаходяться в камері речових доказів Лисянського РВ УМВС - знищити.
До набрання вироком чинності міру запобіжного заходу засудженій ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд.
На вирок може бути подано апеляцію до апеляційного суду Черкаської області на протязі п'ятнадцяти діб з моменту його оголошення.
Головуючий - підпис