Справа № 2 - 648,08
РІШЕННЯ
ІМ”ЯМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2008 року Лисянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого-судді Золотоверхого О.І.
при секретарі Гутман О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Лисянка справу за позовом ОСОБА_1 до Мар'янівської сільської Ради Лисянського району та ВАТ « Мар'янівське » с. Мар'янівка Лисянського району про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка просить визнати за нею право власності на спадкове майно після смерті її батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Свої вимоги вона мотивує тим, що після смерті батька відкрилась спадщина яка складається із будинковолодіння , земельної ділянки, сертифіката акцій ВАТ « Мар'янівське » та грошових вкладів.
В зв'язку з тим, що до складу спадкового майна входить житловий будинок, на який свідотво про право власності не видавалось вона не може звернутись в нотаріальну контору.
Представники відповідачів в судове засідання не з'явились хоча своєчасно повідомлені про день розгляду справи і суд вважає що справу можна розглянути без відповідачів.
Суд вважає, що позов підлягає до задоволення із слідуючих підстав.
Про те, що ОСОБА_2. помер, стверджується копією свідоцтва про смерть.
Про те, що позивачка ОСОБА_1. являється спадкоємцем за законом стверджується копією свідоцтва про її народження де в графі батько записаний ОСОБА_2.
Із представлених документів встановлено, що на ім'я померлого ОСОБА_2. виписано Державний акт на земельну ділянку, сертифікат акцій ВАТ « Мар'янівське », грошові вклади та будинковолодіння, яке зареєстровано по сільській Раді на померлого ОСОБА_2. і згідно довідки сільської Ради, документи на право власності на нього не видавались.
Із заповіту посвідченого Мар'янівською сільською Радою Лисянського району 24 лютого 2000 року видно, що ОСОБА_2. на випадок його смерті все майно заповів ОСОБА_1.
Що стосується пропуску строку для прийняття спадщини, то суд вважає, що вона пропустила його по поважній причині, тим більше, що вона її фактично прийняла,вступила в управління.
На підставі викладеного та керуючись ст..346,392,1268,1269 ЦК України, ст.. 10,60,212-215 ЦПК України,суд
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на :
- Житловий будинок розташований в АДРЕСА_1, який належить померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2;
- Земельну ділянку розміром 2,39 га виділену відповідно до Державного акта серія ЯГ № 632000 померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, виданого на підставі розпорядження Лисянської райдержадміністрації від 11 жовтня 2005 року;
- Прості іменні акції емітента ВАТ « Мар'янівське » Лисянського району, видані на ім'я ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 на суму 3190 гривень;
- Грошовий вклад, який знаходиться у Мар'янівській філії Лисянського відділення ВАТ « Державний Ощадний банк України » на рахунку № 6472 на ім'я ОСОБА_2.
Заява про апеляційне оскарження може бути подана до Лисянського районного суду на протязі 10 днів після проголошення, а апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду на протязі 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий - підпис.