Судове рішення #3367411
Справа № 2-о-106/08

 

 

 Справа № 2-о-106/08

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 

09 червня 2008 року               Шевченківський районний суд м.Чернівці в складі:               

                   головуючого судді:                        Данилюка М.І.

                   при секретарі:                                Завялець Н.Ю.

                   з участю представника заявників: ОСОБА_1.

розглянувши у судовому засіданні в м.Чернівці справу за заявою ОСОБА_2, ОСОБА_3 (заінтересована особа - ОСОБА_4) про встановлення факту належності правовстановлюючих документів,-

                                                            

в с т а н о в и в :

 

            В травні 2008 року ОСОБА_2. та ОСОБА_3. звернулися до суду з заявою про встановлення факту належності їм правовстановлюючих документів.

            В своїй заяві посилаються на те, що вони: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уроженка АДРЕСА_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уроженець с.Куликівка Глибоцького району Чернівецької області зареєстрували шлюб 14 вересня 1966 року. Після реєстрації шлюбу заявниця ОСОБА_2. обрала прізвище свого чоловіка ІНФОРМАЦІЯ_3, але при видачі паспорта громадянина України її прізвище записано як ІНФОРМАЦІЯ_4.

ІНФОРМАЦІЯ_5 у них народився син, ОСОБА_4, актовий запис №52 від 18 жовтня 1967 року, в графах мати та батько вони записані як ІНФОРМАЦІЯ_4.

Протягом багатьох років вони оформляли всі документи на прізвища, які вказані в паспортах, тому на даний момент їх виправлення ускладнене, що стверджується наданими копіями документів. Саме тому вони змушені звернутись з даною заявою до суду.

            Представник заявників в судовому засіданні заяву підтримав і підтвердив викладені в заяві обставини.

            Заінтересована особа проти задоволення заяви не заперечує.

            Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява є обгрунтованою і підлягає до задоволення.

            Відповідно до п.1.6 ст.256 ЦПК України суд вправі розглядати справи про встановлення факту належності правовстановлюючого документу особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеними у свідоцтві про народження або паспорті.

            Відносно цих вимог судом встановлено, що 14 вересня 1966 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уроженка АДРЕСА_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уроженець с.Куликівка Глибоцького району Чернівецької області зареєстрували шлюб в виконкомі Копайгородської селищної ради Барського району Вінницької області, що стверджується довідкою про шлюб (а.с.9). З останньої вбачається, що ОСОБА_2 виявила бажання носити прізвище чоловіка ІНФОРМАЦІЯ_3. Однак при видачі паспорта громадянина України в ньому було допущено помилку та в графі «Прізвище» її було записано як ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с. 6). Згодом ІНФОРМАЦІЯ_5 у заявників народився син ОСОБА_4, про що зроблено відповідний актовий запис виконавчим комітетом Копайгородської селищної ради Барського району Вінницької області. З свідоцтва про народження виданого відділом РАЦС Барського районного управління юстиції Вінницької області видно, що в графі «батько» зроблено запис ОСОБА_3, а в графі «мати» запис ОСОБА_2 (зворот а.с. 9).

Таким чином, невідповідність прізвищ в паспортах, а саме ІНФОРМАЦІЯ_4 та ІНФОРМАЦІЯ_3, призвело до того, що заявники протягом багатьох років оформляли всі документи на прізвища, які вказані в паспортах громадян України. Даний факт підтвержується також копіями договору купівлі-продажу нежилої будівлі від 2 вересня 2003 року, пенсійним посвідченням, витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно, договором купівлі-продажу земельної ділянки, договором купівлі-продажу приміщень, договором купівлі-продажу від 28 лютого 2006 року, договором купівлі-продажу від 21 грудня 2005 року, посвідченням водія та копією довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, які містяться в матеріалах справи.

            Таким чином, суд вважає, що оскільки в правовстановлюючих документах виданих заявникам, прізвище, що зазначені в свідоцтві про народження та довідці про вчинення актового запису про укладення шлюбу, не збігаються з прізвищами зазначеними у паспортах сторін,  слід встановити факт належності їм вказаних документів, так як встановлення цього факту має для них юридичне значення.

            Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 256-259 ЦПК України, суд, -

 

В И Р І Ш И В:

 

            Заяву задоволити.

Встановити факт належності ОСОБА_3 свідоцтва про народження його сина ОСОБА_4 від 18 жовтня 1967 року, актовий запис №52, зроблений виконавчим комітетом Копайгородської селищної ради Барського району Вінницької області, де в графі «батько» вказано прізвище ІНФОРМАЦІЯ_4.

            Встановити факт належності ОСОБА_2 свідоцтва про шлюб від 14 вересня 1966 року, актовий запис №26, зроблений виконкомом Копайгородської селищної ради Барського району Вінницької області, де в графі «її прізвище після розірвання шлюбу» вказано ІНФОРМАЦІЯ_3.

            Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Чернівецької області  через Шевченківський районний суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

           

             СУДДЯ:                                                                   М.І.ДАНИЛЮК

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація