Справа № 2- 335 / 2008
Р І Ш Е Н Н Я
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 квітня 2008 року Менський районний суд
Чернiгiвської областi
в складi:
головуючого - суддi Ченцової С.М.
при секретарi Зубкович Н.Ф.
з участю сторін
розглянувши у вiдкритому попередньому судовому засiданнi в залі суду м.Мена Чернiгiвської областi цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів,
В С Т А Н О В И В:
У березні 2008 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів , які позивач сплачує на утримання дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з ј частини заробітку ( доходу) до 1/6 частини заробітку ( доходу).
Позов мотивував тим, що згідно з рішенням Менського районного суду Чернігівської області від ІНФОРМАЦІЯ_2 він сплачує аліменти на користь колишньої дружини ОСОБА_2 на утримання дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частини заробітку, а згідно з рішенням Щорського районного суду Чернігівської області від ІНФОРМАЦІЯ_3 він сплачує аліменти на користь ОСОБА_4 на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 в розмірі ј частини заробітку. Таким чином розмір відрахунь на сплату аліментів становить половину його заробітної плати . Частина зарплати , яка залишається позивачу , після сплати комунальних послуг та оплати за найм житла , не може задовольнити його життєві потреби.
Позивач вважає, що його колишня дружина зобов»язана і взмозі утримувати їхню спільну дитину при умові зменшення розміру аліментів до 1/ 6 частини заробітку , так як має постійний заробіток , має власне житло.
У судовому засіданні позивач позов підтримав , посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідачка у судовому засіданні позов не визнала , посилаючись на обставини , викладені у письмовому запереченні проти позову.
Заслухавши пояснення сторін , дослідивши матеріали справи , суд прийшов до висновку , що позовні вимоги не підлягають задоволенню з слідуючих підстав:
Відповідно до ст. 192 СК України , розмір аліментів , визначений за рішенням суду , може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану , погіршення або поліпшення здоров»я когось із них.
Як установлено в судовому засіданні , матеріальний та сімейний стан позивача змінився.
На даний час заробітна плата позивача майже наполовину більша за заробітну плату відповідачки. І позивач , і відповідачка мають власне житло , але на даний час позивач проживає з сином ОСОБА_5 та дружиною у найманій квартирі в ІНФОРМАЦІЯ_5, поскільки , власна квартира знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_6 , а відповідачка з дочкою ОСОБА_3 проживає у своїх батьків , поскільки , придбана в кредит квартира знаходиться у новозбудованому будинку , і на даний час не придатна для проживання , потребує ремонту.
І позивач , і відповідачка витрачають кошти на сплату комунальних послуг , відповідачка зобов»язана ще сплачувати платіж за квартиру.
Тому , суд , вирішуючи питання про можливість зменшення розміру аліментів , що сплачує позивач на дитину , яка проживає з відповідачкою , крім вищезазначеного , враховує , що:
- позивач проживає зі своєю другою дитиною, сином , якому 3 місяці та дружиною ;
- на даний час дохід його сім»ї складається з його заробітної плати , допомоги для
догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та виплати у зв»язку з народженням дитини ,
- відповідачка проживає з дочкою , якій 3 роки ;
- на даний час дохід її сім»ї складається з її заробітної плати та аліментів , які сплачує
позивач , згідно рішення суду;
На підставі вищевикладеного , суд вважає , що підстав для зменшення розміру аліментів , які позивач сплачує на користь колишньої дружини ОСОБА_2 на утримання дочки ОСОБА_3 в розмірі 1/ 4 частини заробітку ( доходу) немає, тому, у задоволенні позову необхідно відмовити.
Керуючись ст..ст. 182, 192 СК України , ст.ст. 212-215, 293-295 ЦПК України , суд
В И Р І Ш И В :
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів - відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.М. Ченцова