Справа № 2о-35/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 квітня 2007 року. Новомосковський міськрайонний суд в складі:
головуючого судді Гречаного В.А.,
при секретарі Петренко О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Новомосковського міськрайонного суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до відділу реєстрації актів цивільного стану м. Новомосковська Новомосковського міськрайонного управління юстиції, третя особа - Новомосковська державна нотаріальна контора, про визнання юридичного факту та внесення змін до свідоцтва про народження, -
встановив:
Заявник звернувся до суду з заявою про визнання юридичного факту та внесення змін до свідоцтва про народження, по тим підставам, що він є спадкоємцем за законом після смерті батька ОСОБА_2 померлого ІНФОРМАЦІЯ_2року. Після смерті батька заявник жив зі своєю бабусеюОСОБА_3, яка померлаІНФОРМАЦІЯ_3року. Після смерті бабусі заявник звернувся з заявою до державного нотаріуса про отримання спадщини. Але у видачі свідоцтва йому було відмовлено, т.я. у свідоцтві про народження батька заявника зазначена мати ОСОБА_3. В усіх інших документах бабуся ОСОБА_3. В зв'язку з цим заявник звернувся до суду з заявою про встановлення юридичного факту та просить зобов'язати відділ реєстрації актів цивільного стану м. Новомосковська Новомосковського міськрайонного управління юстиції виправити в актовому записі про народження померлого батька ОСОБА_2 в графі „мати" з „ОСОБА_3 на „ОСОБА_3".
В судове засідання з'явився заявник. Від начальника відділу РАЦС м. Новомосковська Новомосковського міськрайонного управління юстиції надійшла заява, в якій він просить розглядати справу за відсутності їх представника (а.с. 19). Представник нотаріальної контори, будучи повідомленим належним чином про день та час розгляду справи в судове засідання не з'явився причини неявки суду невідомив (ах. 17).
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав свою заяву та пояснив, що його батько ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2року. Заявник проживав з бабусеюОСОБА_3, яка померлаІНФОРМАЦІЯ_3року. Але в свідоцтві про народження батька чомусь записано, що його мати по батькові ОСОБА_3. Тому нотаріус не видає заявнику свідоцтво про право на спадщину. В РАЦС також не бажають вносити виправлення в актовий запис про народження батька. Тому заявник просить встановити факт того, що бабуся по батькові в дійсності ОСОБА_3 та зобов'язати Новомосковський відділ відділу РАЦС внести виправлення до актового запису про народження ОСОБА_2.
Суд заслухавши заявника, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню по наступним підставам.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до свідоцтва про смерть батько заявника ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2року (а.с. 6). З довідки наданої відділом РАЦС по м. Новомосковську Новомосковського міського управління юстиції матір'ю ОСОБА_2 записана ОСОБА_3 (а.с. 8), але відповідно до свідоцтва про смерть бабусі заявника, померлоїІНФОРМАЦІЯ_3року (ах. 5), копії її ощадної книжки (а.с. 20), копії трудової книжки (ах. 21), копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (ах. 22) бабуся заявника в дійсності по батькові ОСОБА_3.
Отже суд приходить до висновку, що дійсно, відділом реєстрації актів цивільного стану м. Новомосковська Новомосковського міськрайонного управління юстиції була допущена помилка при записі в свідоцтві про народження ОСОБА_2, а саме в графі „мати" зазначено ОСОБА_3 замість „ОСОБА_3".
2
Згідно зі ст. 156 ЦПК України, суд встановлює факт того, що правильно по батькові бабуся заявника не „ОСОБА_3, як записано в свідоцтві про народження ОСОБА_2, а „ОСОБА_3".
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 213, 215, 256 ЦПК України, суд,
вирішив:
Встановити факт того, що ОСОБА_3 правильно по батькові - ОСОБА_3.
Зобов'язати відділ РАЦС по м. Новомосковську при Новомосковському міськрайонному управлінні юстиції в свідоцтво про народження ОСОБА_2 № 57 від 08.02.1949 року внести відповідний запис.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження або протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення набрало законної чинності 30.04.2007 року.