Справа №913/1583/2012
Провадження № 11/779/289/13
Категорія ч.1 ст. 125КК України
Головуючий у 1 інстанції Калиній Г.В.
Суддя-доповідач
Кавацюк М.Ф.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 жовтня 2013 року м. Івано-Франківськ
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі :
головуючого - судді Кавацюка М.Ф.,
суддів Гриновецького Б.М., Іванів О.Й.,
виправданого: ОСОБА_2,
потерпілої ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на вирок Рожнятівського районного суду від 28 травня 2013 року,-
в с т а н о в и л а :
вказаним вироком ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, з повною середньою освітою, не одруженого, не працюючого, громадянина України, українця, раніше не судимого,-
виправдано за недоведеністю його участі у вчиненні злочину передбаченого ст. 125 ч.1 КК України.
Відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_3 про відшкодування моральної шкоди
Відповідно до скарги потерпілої 2 вересня 2010 року приблизно о 19 год. 30 хвилин, у селі Рошняте, на її земельній ділянці, ОСОБА_2 умисно наніс їй мотикою удари по різних частинах тілах та спричинив легкі тілесні ушкодження без короткочасного розладу здоров'я.
В своїй апеляційній скарзі ОСОБА_3 вважає даний вирок незаконним та підлягає скасуванню з підстав невідповідності висновків суду викладених у вироку, фактичним обставинам справи. Просить скасувати даний вирок, а справу повернути на новий судовий розгляд в суд першої інстанції.
В поданому запереченні на апеляційну скаргу ОСОБА_2 вважає вирок законним і обґрунтованим. Просить винести ухвалу, якою залишити даний вирок без змін.
Заслухавши доповідь судді Кавацюка М.Ф., пояснення ОСОБА_3, яка підтримала доводи своєї апеляційної скарги і просить вирок суду скасувати, пояснення ОСОБА_2, який вважає апеляційну скаргу безпідставною і просить залишити її без задоволення, перевіривши матеріали кримінальної справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона не підлягає до задоволення з таких підстав.
За змістом ст.323 КПК України вирок суду повинен бути законним і обґрунтованим доказами, які суд оцінює за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності.
Ці вимоги закону в процесі розгляду справи судом були виконані.
Відповідно до ст. 62 ч. 1,2,3 Конституції України, яка є нормою прямої дії, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Жоден обвинувальний вирок не може ґрунтуватися на припущеннях і постановляється лише при умові, коли в ході судового розгляду справи винність підсудного у вчиненні злочину доведена.
Оскільки стороною обвинувачення не було надано суду достатніх доказів щодо дій виправданого відносно потерпілої, тому суд правильно прийшов до висновку про недоведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні цього злочину.
Суд першої інстанції правильно прийшов до висновку про те, що у діях ОСОБА_2 відсутній склад злочину. Як вбачається із матеріалів справи потерпіла в судовому засіданні давала показання, які є сумнівними, оскільки сім'ї потерпілої і ОСОБА_2 перебувають у неприязних відносинах довгий час.
Як вбачається із матеріалів справи жоден з свідків: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 окрім ОСОБА_8 , особисто не бачили, щоб ОСОБА_2 2 вересня 2010 року в період 19 по 20 годину знаходився у с.Рошняте на присадибній ділянці потерпілої та умисно бив її там, а показання свідка ОСОБА_8 не взяв до уваги, так як він є чоловіком потерпілої і явно зацікавлений у результатах розгляду справи.
Можливість отримання потерпілою тілесних ушкоджень саме 2 вересня 2010 року заперечена висновком комісійної судово-медичної експертизи (а.с. 89-92), які не викликають сумнівів у суду щодо об'єктивності, де зазначено, що давність утворення синців на час огляду потерпілої, становила не менше 5-6 діб і що дає підстави заперечити можливість їх утворення 2 вересня 2010 року.
Оцінивши в сукупності висновки експертизи та показання свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, суд прийшов до правильного висновку про недоведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 125 ч.1 КК України, Показання потерпілої ОСОБА_3 та її чоловіка суд піддав сумніву, оскільки вони суперечать іншим, дослідженим судом об'єктивним доказам.
З огляду на наведене, колегія суддів не знаходить апеляційних підстав для скасування вироку і направленню справи на новий судовий розгляд.
Керуючись ст.ст.365, 366, КПК України (1960 року), колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляцію потерпілої ОСОБА_3 залишити без задоволення, вирок Рожнятівського районного суду від 28 травня 2013 року щодо ОСОБА_2 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з дня проголошення і може бути подано на неї касаційну скаргу до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ учасниками провадження протягом 3 місяців з дня її проголошення, а обвинуваченим- у цей же строк з часу отримання копії ухвали.
Головуючий М.Ф. Кавацюк
Судді Б.М. Гриновецький
О.Й. Іванів
Згідно з оригіналом
Суддя: М.Ф. Кавацюк