Судове рішення #33755093



У К Р А Ї Н А

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 2а


Справа № 22 -ц/796/12404/2013 р. Головуючий в 1 інстанції- Козленко Г.О.

Доповідач - Барановська Л.В.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

« 19 » листопада 2013 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва в складі

Головуючого - Барановської Л.В.

Суддів - Качана В.Я., Побірченко Т.І.

при секретарі Мікітчак А.Л.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 17.06.2013 року у справі за позовом КП «Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду» Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Заслухавши доповідь судді Барановської Л.В., перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів,-

В С ТА Н О В И Л А :

Рішенням Солом'янського районного суду м. Києва від 17.06.2013 року позов КП «Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду» Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації задоволено.

Стягнуто із ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду» Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації заборгованість по оплаті за утримання житла та платі за користування комунальними послугами за період з 01.02.2011 по 01.03.2013 в сумі 6884,74 грн. основного боргу, 3% річних - 199,83 грн., інфляційних нарахувань - 92,92 грн., а всього стягнуто 7177 грн. 49 коп. Вирішено питання про судові витрати.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову, посилаючись на те, що суд не дав належної оцінки доказам, неповно з'ясував обставини справи.

Апеляційна скарга ОСОБА_1 задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу квартири від 26 листопада 2007 року на праві власності належить квартира АДРЕСА_1.

Згідно довідки КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду» ВСП «Батиївський» № 666 від 18.03.2013 у вказаній квартирі проживає і зареєстрований ОСОБА_1, який є власником особового рахунку.

Відповідно до ст. 322 ЦК України власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Із наданого позивачем розрахунку заборгованості за житлово-комунальні послуги по квартирі АДРЕСА_1 у власника особового рахунку ОСОБА_1 станом на 01.03.2013 заборгованість за житлово-комунальні послуги становить 6884 грн. 74 коп., розмір інфляційних нарахувань - 92 грн. 92 коп., 3 % річних - 199 грн. 83 коп., а всього 7177 грн. 49 коп. (а. с. 5).

Закон України «Про житлово-комунальні послуги» визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки.

Аналіз даного Закону дає підстави для висновку, що він належить до нормативного акту спеціальної дії, який регулює відносини, що виникають між виробниками, виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо - та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо).

Відповідно до вимог ст. 179 ЖК України, користування будниками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов'язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №572 від 08 жовтня 1992 року зі змінами внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 року №45 власники квартир зобов'язані оплачувати надані житлово-комунальні послуги.

Згідно листа Головного управління житлового господарства Київської міської державної адміністрації від 03.02.2011 р. №046/6-354 комунальні підприємства житлового господарства районів м. Києва зобов'язані укласти зі споживачами договори: «Про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» (Постанова Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 р.) та «Про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» (постанова Кабінету Міністрів України № 529 від 20.05.2009 р.).

КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду» Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації зазначало, що на виконання зазначеного листа ним були надані споживачам таких послуг проекти договорів, проте відповідач такого договору не уклав, від надання житлово-комунальних послуг у встановленому законом порядку не відмовлявся, не звертався з будь-якими заявами чи скаргами щодо неналежної якості надання йому таких послуг.

Доводи апеляційної скарги в тій частині, що Комунальне підприємство «Батиївський» є неналежною юридичною особою для складання та підписання актів, відхиляються колегією суддів, з огляду на наступне.

За змістом ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» балансоутримувач - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом. Виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Відповідно до ст.24 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» балансоутримувач має право: 1) здійснювати функції утримання на балансі переданого йому за договором з власником майна та управляти їм чи передавати за договором повністю або частково функції управління управителю; 2) визначати порядок утримання, експлуатації та ремонту майна; 3) укладати договори на надання житлово-комунальних послуг; 4) приймати рішення щодо використання коштів на виконання капітального та поточного ремонтів; 5) здійснювати господарську діяльність у порядку, визначеному законом; 6) звертатися до суду про звернення стягнення на майно осіб, які відмовляються оплачувати рахунки за споживання житлово-комунальних послуг або відшкодовувати завдані збитки майну, що перебуває в нього на балансі.

Враховуючи вищевикладене суд прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення позовних вимог,оскільки будинок АДРЕСА_1, в якому проживає відповідач, перебуває на балансі КП«Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду» Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, відокремлений структурний підрозділ «Батиївський» є суб'єктом господарювання, що здійснює свою діяльність від імені Дирекції та діє на підставі Положення, а тому останнє уповноважене на складання та підписання актів.

Суд повно та всебічно з»ясував дійсні обставини справи, дав належну оцінку доказам.

Доводи апеляційної скарги висновків рішення суду не спростовують

Керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 308, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів,-

у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 17.06.2013 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.

Головуючий

Судді

.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація