Судове рішення #3376562
Цивільне судочинство : Справа № 2 о - 52 / 08

       Цивільне судочинство  :                                                                             Справа № 2 о - 52 / 08

       Окреме провадження                                                                                                   

       категорія  : про визнання фізичної особи

       безвісно відсутньої - 6                                                                                                                            

 

                                                                                                                                                                                                                      ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ  РАЙОННИЙ  СУД  ВОЛИНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ                          

 

                                                     Р І Ш Е Н Н Я

                                     І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

 24  жовтня  2008 року Любомльський  районний  суд  Волинської  області в складі :

 головуючого - судді   -  Пешкова М.І.,

народних засідателів  -  ОСОБА_1., ОСОБА_2.,

при секретарі              -   Носку А.В.,

з участю заявниці       -   ОСОБА_3.                            

представника заінтересованої особи - ОСОБА_4.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль цивільну справу  за заявою ОСОБА_3 про визнання фізичної особи безвісно відсутньою , -

 

в с т а н о в и в :

 

До Любомльського районного суду звернулась ОСОБА_3, яка просить постановити рішення про визнання фізичної особи ОСОБА_5, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1та проживав в селі Вишнів, Любомльського району безвісно відсутнім з 20.12.1996 року . Свої вимоги обгрунтувала тим, що перебувала в шлюбі із ОСОБА_5. з 1993 року, який в подальшому був розірваний та в результаті якого народилася донька ОСОБА_6. З 1995 року не володіє будь-якими відомостями щодо місцезнаходження колишнього чоловіка та батька спільної дитини. Заявниці не має змоги оформити закордонний паспорт на доньку, оскільки на це потрібний дозвіл ОСОБА_5. Крім того, управління Пенсійного фонду в Любомльському районі відмовляє у призначенні пенсії по втраті годувальника. Оскільки така ситуація обмежує права заявниці та її доньки, змушена звернутися до суду щодо визнання ОСОБА_5. безвісно відсутнім.

 

В судовому засіданні заявниця вимоги заяви підтримала повністю та пояснила, що  в 1995 році  розірвала шлюб із ОСОБА_5., після чого останній виїхав за кордон в РФ. З того часу будь-які відомості щодо його місцезнаходження відсутні. По місцю народження ОСОБА_5. не проживає, виписався із с. Вишнів в м. Владивосток, РФ, однак згідно даних паспортного столу м. Владивосток, РФ, він не значиться.  Розшукові заходи відносно ОСОБА_5. не проводились, оскільки заявниця не зверталася у відповідні органи. Має на утриманні спільну з безвісно відсутнім доньку, який потрібне лікування за кордоном, однак при виїзді неповнолітньої потрібна згода батька, тому просить вимоги заяви задовольнити повністю, визнавши ОСОБА_5. безвісно відсутнім.

 

Представник заінтересованої особи в судовому  засіданні вимоги заяви визнала, проти яких не заперечила.

 

Аналізом письмових доказів встановлено наступне.

             _____________________________________________________________________________

1-ша інстанція                                                                                                          код суду 0310

 

Із копії свідоцтва НОМЕР_1 виданого 13.04.1995 року Любомльським відділом РАГС вбачається, ОСОБА_5 та ОСОБА_3 розірвали шлюб 13.04.1995 року, після чого останній присвоєно прізвище ОСОБА_3. 

 

Згідно копії свідоцтва про народження НОМЕР_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 від даного шлюбу народилася дитина - ОСОБА_6.

 

З довідки № 2125 від 07.07.2005 року Любомльського РВ вбачається, що ОСОБА_5., ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженець с. Вишнів, Любомльського району, виписаний в м. Владивосток 20.12.1996 року.

 

Повідомленням Вишнівської сільської ради  № 92 від 06.07.2005 року стверджено, що ОСОБА_5. на території сільської ради не проживає з 20.12.1996 року.

 

Згідно довідки Любомльського районного суду № 3952 від 21.11.2007 року вбачається, що відомості про стягнення аліментів із ОСОБА_5. за період з ІНФОРМАЦІЯ_2 відсутні.

 

З телеграми паспортного столу м. Владивосток, РФ, вбачається, що ОСОБА_5. не значиться, в розшуку не перебуває.

 

Показами свідків ОСОБА_7, жительки с. Бірки, Любомльського району та ОСОБА_8, жительки АДРЕСА_1, стверджено, що дійсно їм невідомо  місце знаходження ОСОБА_5. з 1995 року.

 

За клопотанням представника заінтересованої особи в судове засідання був викликаний свідок ОСОБА_9, житель АДРЕСА_2, котрий являється братом ОСОБА_5. Його показами  стверджено, що останній виїхав в РФ, де на даний час і проживає, однак точна адреса йому невідома, постійно підтримує з братом телефонний зв'язок, останній раз розмовляв з ним в січні 2008 року на Новий Рік. Через це вважає, що  визнати безвісно відсутнім ОСОБА_5. неможливо, оскільки наявні відомості щодо його місця знаходження.

 

У відповідності до ст. 43 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування. У разі неможливості встановити день одержання останніх відомостей про місце перебування особи початком її безвісної відсутності вважається перше число місяця, що йде за тим, у якому були одержані такі відомості, а в разі неможливості встановити цей місяць - перше січня наступного року.

 

Дослідивши всі матеріали справи, суд приходить до висновку, що письмовими доказами повністю стверджено факт визнання безвісно відсутнім ОСОБА_5, однак зважаючи на покази свідка ОСОБА_9., згідно яких останні відомості щодо місця знаходження його брата були  в січні 2008 року,  у задоволенні заяви ОСОБА_3. про визнання ОСОБА_5. безвісно відсутнім слід відмовити.

 

Керуючись ст.ст. 213, 215, п. 3 ч. 2 ст. 234, ст. 249 ЦПК України, на підставі ст. 43 ЦК України, суд,

 

в и р і ш и в :

 

У задоволенні заяви ОСОБА_3 про визнання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця та жителя с. Вишнів, Любомльського району, відмовити.

            

 

Протягом 10 днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про його апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

 

                               Головуючий : суддя                                                     М.І. ПЕШКОВ

 

                             Народні засідателі :                                                      Г.Г.ПЕХ

                                                                                                                 

                                                                                                                       В.П.ШВАЛІКОВСЬКА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація