Судове рішення #3376565
АДМІНІСТРАТИВНЕ СУДОЧИНСТВО:

 

АДМІНІСТРАТИВНЕ СУДОЧИНСТВО:                                                      Справа № 2-а - 20-2008

Категорія: спори юридичних та фізичних осіб

щодо оскарження рішень органів місцевого

самоврядування - 37

 

 

  

 

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД  ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

П О С Т А Н О В А

         і  м  е  н  е  м        У  к  р  а  ї  н  и

 

 

 

29 вересня 2008 року.        Любомльський районний суд Волинської області в складі головуючого  -  судді      Пешкова М.І.,

        при секретарі           Носку А.В.,

        з участю позивача  ОСОБА_1.,

        представника позивача     ОСОБА_2.,

        представника відповідача ОСОБА_3.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль  справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до Згоранської сільської Ради Любомльського району про скасування рішення Ради від 25.09.2007 року за № 11/35, -

 

в  с  т  а  н  о  в  и  в  :

 

До Любомльського районного суду із адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1, який просить скасувати рішення Згоранської сільської Ради від 25.09.2007 року за № 11/35, як незаконне. Вимоги позову обґрунтував тим, що  у 1988 році колгоспом «Правда», йому надано житловий будинок, що розташований по АДРЕСА_1. Рішенням від 29.09.2000 року за № 14/29 Згоранської сільської ради для будівництва та обслуговування житлового будинку і надвірних споруд йому виділено 0,25 га земельної ділянки. У 2006 року зазначений житловий будинок ним був приватизований, а    після його звернення до сільського голови із заявою про передачу у приватну власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні,  голова своєю резолюцією  на заяві вказав про необхідність виготовлення технічної документації. Документація ним була виготовлена, узгоджені межі землекористування, однак  рішенням Згоранської сільської ради за № за № 6/10 від 11.01.2007 року в затвердженні технічної документації відмовлено через невідповідність генеральному плану забудови села Згорани. Згідно з рішенням сільської ради № 11/3 від 11.09.2003 року сільському голові було доручено замовити містобудівну документацію  для внесення змін до  генерального плану забудови села Згорани в частині земельної ділянки, раніше призначеної  для будівництва сільського стадіону та прилеглих ділянок. Підприємством «Волиньархпроект» виготовлено містобудівне обґрунтування проекту детального планування кварталу індивідуальної забудови села, що затверджено рішенням сільради  № 19/7 від  28.11.2004 року, однак дане містобудівне обґрунтування  не узгоджено з жодним компетентним  державним органом і без проведення відповідної експертизи проекту. Постановою від 4.06.2007 року Любомльського районного суду,  рішення Згоранської сільської ради  № 19/7 від 28.11.2004 року «Про затвердження проекту детального планування кварталу індивідуальної забудови» скасовано, як незаконне. Після повторного звернення на затвердження технічної документації,  рішенням Згоранської сільської Ради від 25.09.2007 року за № 11/35, йому повторно відмовлено в задоволенні.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 інстанція                                                                                                                             код суду 0310

 

Вважає, що відмова є незаконною, оскільки земельна ділянка, яка надана йому в постійне  користування  відповідає встановленим нормам та рішенню сільської ради про її надання. Дану земельну в нього ніхто не вилучав і своєї згоди він не давав, зазначеним рішенням грубо порушені його права землекористувача і тому звернувся до суду.

 У судовому засіданні позивач та його представник вимоги позову підтримали. Представник відповідача позов не визнав.

Позивач у судовому засіданні пояснив, що із 1988 року він із сім`єю проживає в будинку, що розташований в АДРЕСА_1, котрий йому був наданий на той час колгоспом «Правда», користується прилеглою до будинку земельною ділянкою, яка має межі і обгороджена. Рішенням  № 14/29 від 29.09.2000 року  Згоранської сільської ради для будівництва та обслуговування житлового будинку і надвірних споруд  йому виділено 0,25 га земельної ділянки. У 2006 році приватизувавши зазначений будинок, з метою отримати у приватну власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні, за власні кошти виготовив технічну документацію, узгодивши межі, однак в затвердженні документації йому було відмовлено, як рішенням вказаної сільської ради за № 6/10 від 11.01.2007 року, так і за № 11/35 від 25.09.2007 року. Вважає, що  він набув права користування даною земельною ділянкою, тому рішення органу місцевого самоврядування є незаконним, просить позов задовольнити.

У судовому засіданні представник відповідача пояснив, що рішенням сільської ради за № 14/29 від 29.09.2000 року,  за списком, як іншим жителям села, так і ОСОБА_1. виділено для будівництва та обслуговування житлового будинку і надвірних споруд  не 0,25 га, а до 0,25 га земельної ділянки. ОСОБА_1. при виготовленні технічної документації вийшов за існуючі межі, тому йому у затвердженні документації було відмовлено. Вважає, що позивач користується земельною ділянкою безпідставно. Просить позов не задовольняти.

Аналізуючи докази у справі  суд встановив наступні фактичні обставини.

Згідно розпорядження виконкому Волинської обласної Ради від 1 вересня 1988 року за № 222-р, що стверджується копією розпорядження, затверджено план землеустрою і забудови с.Згорани Любомльського району Волинської області.

Позивач ОСОБА_1., у 1988 році отримав у користування колгоспний житловий будинок, що по АДРЕСА_1 з присадибною земельною ділянкою. Спочатку сім`я ОСОБА_1. мала у користуванні 0,02 га земельної ділянки, пізніше  0,06 га, а згідно рішення Згоранської сільської ради № 14/29 від 29.09.2000 року за списком позивачу надано для ведення особистих підсобних господарств - 0, 31  га, для обслуговування житлового будинку  і надвірних споруд  - 0,25 га. 

Після звернення позивача у 2006 році до сільського Згоранського голови на предмет передачі йому у приватну власність земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні, на заяві головою викладена резолюція про необхідність виготовлення технічної документації.

За власні кошти позивачем технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі була виготовлена, згідно акту погодження, він підписаний сусідніми землекористувачами та представником сільської ради.

При зверненні позивача до сільської ради у затвердженні даної технічної документації, рішенням Ради від 11.01.2007 року №6/10 в її затвердженні  відмовлено через її невідповідність генеральному плану забудови села Згорани Любомльського району Волинської області.

На замовлення Згоранського сільського голови ТАПМ «Волиньархпроект» виготовлено містобудівне обґрунтування проекту детального планування кварталу індивідуальної забудови села, затверджене  рішенням ради № 19/7  28.11.2004 року, однак дане містобудівне обґрунтування не погоджено із органом містобудування та архітектури райдержадміністрації та не проведено відповідну та обов`язкову експертизу.

Постановою Любомльського районного суду від 4.06.2007 року, яка набрала законної сили, рішення Згоранської сільської ради № 19/7  від  28.11.2004 року «Про затвердження  проекту детального планування кварталу індивідуальної забудови»,  скасовано.

При повторному зверненні у вересні місяці 2007 року позивача із заявою до голови Згоранської сільської ради про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки  в натурі та надання земельної ділянки у власність, рішенням ради № 11/35 від 25.09.2007 року  з посиланням, що технічна документація виготовлена і не відповідає технічній документації на житлові будинки, розробленій колгоспом «Правда», що межі земельної ділянки виходять на земельні ділянки надані у власність, відмовлено, пропоновано ОСОБА_1. внести зміни в проектну документацію згідно «Проекту планування та забудови с.Згорани» та технічної документації розробленої колгоспом «Правда».  

Відповідно до частин 1, 2, 10 статті 149 ЗК України земельні ділянки, надані у постійне користування із земель державної та комунальної власності, можуть вилучатися для суспільних та інших потреб за рішенням органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Вилучення земельних ділянок провадиться за згодою землекористувачів на підставі рішень Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрації, сільських, селищних, міських рад відповідно до їх повноважень. У разі незгоди землекористувача з вилученням земельної ділянки питання вирішується в судовому порядку.

            У відповідності до п.1 ч.1 ст.186 ЗК України розгляд і затвердження землевпорядної документації проводиться в такому порядку: прогнозні матеріали, техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель і схеми землеустрою після погодження їх у встановленому порядку розглядаються і затверджуються відповідними органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

            Згідно із ч.3 ст.186 ЗК України прогнозні матеріали використання і охорони земель, проекти землеустрою, матеріали державного земельного кадастру, проекти з питань використання і охорони земель, реформування земельних відносин, а також техніко-економічні матеріали обґрунтувань використання і охорони земель підлягають державній експертизі, яка здійснюється органом по земельних ресурсах відповідно до закону.

Відповідно до частин 4, 6 ст.3 Закону України «Про планування і забудову територій» рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань забудови та іншого використання територій, вибору, вилучення (викупу) і надання земельних ділянок для містобудівних потреб приймаються в межах, визначених законом відповідно до містобудівної документації за погодженням з спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури. Проведення експертизи та надання висновків до схем планування територій та іншої містобудівної і проектної документації здійснюються в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

            Згідно із п. 2.8. 11 Регіональних правил забудови Волинської області містобудівне обґрунтування внесення змін до містобудівної документації(детального плану, проекту забудови) погоджується відділом містобудування та архітектури районної державної адміністрації.

            Відповідно із п.п.2.9.1, 2.9.2 вказаних Правил незалежно від замовника та джерел фінансування експертизі підлягають усі види містобудівної документації, в тому числі генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій.

Отже у справі встановлено, що земельна ділянка, яка передана позивачу у постійне користування для обслуговування житлового будинку і надвірних споруд, відповідає встановленим законом нормам та рішенню сільської ради про її надання. Акт визнання меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) погоджено із сусідніми землекористувачами та представником сільської ради.

Право на користування даною земельною ділянкою за позивачем у встановленому законом порядку не призупинено, а тому позов є підставним і підлягає до задоволення, оскільки при відмові позивачу  у затвердженні даної технічної документації порушені його права.

Щодо заперечень представника відповідача, що позивач при виготовленні технічної документації вийшов за існуючі межі і повинен внести зміни в проектну документацію згідно «Проекту планування та забудови с.Згорани», їх до уваги брати не слід, оскільки  виготовлене містобудівне обґрунтування проекту детального планування кварталу індивідуальної забудови зазначеного села,   не відповідає нормам закону.

Зважаючи на наведене суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.10, 11, 71, 86, 159, 163 КАС України, на підставі ст.ст.149, 186 ЗК України, ст.3 Закону України «Про планування і забудову територій»  суд, -

 

п  о  с  т  а  н  о  в  и  в  :

 

Позов задовольнити повністю.

Рішення Згоранської сільської ради Любомльського району Волинської області за № 11/35 від 25 вересня 2007 року  «Про відмову ОСОБА_1 у затвердженні технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)  для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд» - скасувати.

 

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області.

Про апеляційне оскарження постанови спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через Любомльський районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

 

 

Головуючий : суддя                                                                     М.І. Пешков

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація