Справа № 2-165-08
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 січня 2008р. Сватівський районний суд Луганської області
в складі: головуючого - судді Цибульник С.І.
при секретарі: Брайловській М.М.
розглянув в судовому засіданні в залі суду в м. Сватове цивільну справу за позовом
ОСОБА_1
до
ОСОБА_2
та ОСОБА_3
Про ухвалення додаткового строку
подання заяви про прийняття спадку
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з даним позовом до суду, вказавши на те, що згідно свідоцтва про смерть ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько - ОСОБА_4. Після смерті батька відкрився спадок у вигляді домобудівлі АДРЕСА_1, а також 1/3 частина у спільній дольовій власності в квартирі АДРЕСА_2, де спадкодавець постійно проживав.
Спадкоємцем першої черги на вищевказане майно по закону згідно ст. 1261 ЦК України є діти померлого - позивач та його брат ОСОБА_3, а також дружина спадкодавця - ОСОБА_2., що підтверджується свідоцтвом про народження та свідоцтвом про шлюб. Однак спадкодавець за життя завірив свій заповіт, згідно якому домобудівлю АДРЕСА_1заповів позивачу. Спору про право і розмір спадку між позивачем та відповідачами не має. У встановлений законом шестимісячний термін позивач не зміг звернутися з заявою про прийняття спадку, так як він у червні 2004 року виїхав на тимчасові заробітки за межі країни до Російської Федерації, та знаходився там по квітень 2005 року.
Відповідачы в судове засідання з'явилися, позовні вимоги визнали повністю.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, судом встановлено слідуючи факти: ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача - ОСОБА_4, що підтверджується копією свідоцтва про смерть, актовий запис №302. Після смерті відкрився спадок у вигляді домобудівлі АДРЕСА_1, а також 1/3 частина у спільній дольовій власності в квартирі АДРЕСА_2, де спадкодавець постійно проживав. На момент відкриття спадку спадкоємцем першої черги є позивач та його брат ОСОБА_3, а також дружина спадкодавця - ОСОБА_2., що підтверджується свідоцтвом про народження та свідоцтвом про шлюб. Однак спадкодавець за життя завірив свій заповіт, згідно якому домобудівлю АДРЕСА_1заповів позивачу. Спору про право спадку між позивачем і відповідачем не має. Таким чином, спадкоємцем першої черги по закону є позивач, який не зміг звернутися з заявою про прийняття спадку, так як знаходився за межами країни.
Згідно ст.1270 ЦК України строк для прийняття спадку встановлений 6 місяців з часу відкриття спадку.
В судовому засіданні встановлено, що позивач дійсно знаходився за межами країни на тимчасових заробітках у Російській Федерації з червня 2004 р. по квітень 2005 р., тому пропуск строку для подачі заяви в нотаріальну контору суд вважає поважною причиною. В зв'язку з цим, суд визначає йому додатковий термін для подачі заяви в нотаріальну контору до 01 березня 2008 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1268,1270,1272 ЦПК України
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визначати додатковий термін ОСОБА_1 для подачі до Сватівської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадку після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, до 01 березня 2008 року.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Луганської області через Сватівський районний суд Луганської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в термін 10 днів після проголошення рішення та подачі апеляційної скарги в термін 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ: С.І. ЦИБУЛЬНИК