Цивільне судочинство Справа № 2-о- 50 / 08
Окреме провадження
категорія - справи про встановлення фактів,
що мають юридичне значення - 9
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
9 жовтня 2008 року Любомльський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Пешкова М.І.,
при секретарі - Носку А.В.,
з участю заявниці - ОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту перебування на утриманні спадкодавця ,-
в с т а н о в и в :
До Любомльського районного суду Волинської області із заявою звернулась ОСОБА_1, яка просить постановити рішення, котрим встановити факт перебування на утриманні у ОСОБА_2, котра проживала в АДРЕСА_1 та володіла на праві власності земельною ділянкою площею 0,0645 га, що розташована на території Любомльської міської Ради. Свої вимоги обгрунтувала тим, що проживала із ОСОБА_2. з 1991 року до дня її смерті в одному будинку. ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилася спадщина на все належне їй майно, зокрема і на земельну ділянку, в оперативне управління та володіння якою вступила заявниця. Оскільки перебувала на утриманні у ОСОБА_2. та будь-які інші спадкоємці після її смерті відсутні, заявниця звернулася до нотаріальної контори із заявою про отримання свідоцтва на спадщину, однак отримала відмову на тій підставі, що вона не входить до кола спадкоємців за законом. Оскільки не має можливості володіти спадкоємним майном, тому і звернулася до суду.
В судовому засіданні заявниця вимоги заяви підтримала повністю та пояснила, що дійсно перебувала на утриманні у ОСОБА_2. Протягом десяти років до дня її смерті проживала в одному будинку, весь цей час померла надавала їй матеріальну допомогу. На належне майно, а саме квартиру в АДРЕСА_1 ОСОБА_2. склала заповіт на користь дочки заявниці ОСОБА_3. Частина спадщини залишилася неохоплена заповітом, а саме земельна ділянка розміром 0,0645 га. Оскільки заявниця відноситься до спадкоємців за законом, як непрацездатна особа, котра перебувала на утриманні спадкодавця не менше одного року, звернулася до нотаріуса по питанню оформлення спадкових прав та отримала відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки немає доказу перебування на утриманні у спадкодавця. Просить заяву задовольнити.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з'явився, однак скерував до суду заяву, в якій просить справу розглядати у відсутності їхнього представника, заяву визнають, проти якої не заперечують.
1-ша інстанція код суду - 0312
Аналізом доказів по справі, суд встановив наступне.
Згідно копії свідоцтва про смерть НОМЕР_1, видане відділом РАГС Любомльського РУЮ 18.10.2001 року, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
З повідомлення управління Пенсійного фонду в Любомльському районі № 2639/02-09 від 13.08.2008 року вбачається, що за період з 01.01.2000 року по 01.08.2001 року ОСОБА_2. отримувала більший розмір пенсії ніж ОСОБА_1.
Копією державного акта на право приватної власності на землю серії ВЛ № 00003 стверджено, що ОСОБА_2. володіла земельною ділянкою розміром 0,0645 га для обслуговування індивідуального житлового будинку в АДРЕСА_1.
Згідно довідки № 1743 виданої 07.08.2008 року Любомльською міською радою, ОСОБА_1. здійснювала догляд за ОСОБА_2., проживала з нею в одному будинку до дня її смерті.
Копією заповіту, посвідченого державним нотаріусом Любомльської державної контори 15.11.1991 року та зареєстрованого в реєстрі за № 1138, стверджено, що ОСОБА_2. заповіла належну їй квартиру в АДРЕСА_1, ОСОБА_3.
Показами свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, жителями м. Любомль стверджено, що ОСОБА_1 проживала в одному будинку з ОСОБА_2 протягом десяти років до дня її смерті, доглядала за нею та здійснила обряд поховання.
Дослідивши всі матеріали справи, суд приходить до висновку, що повністю доведено факт перебування на утриманні заявниці у спадкодавця ОСОБА_2., отже, заява підлягає задоволенню, що має служити доказом для отримання свідоцтва про спадщину .
Керуючись ст.ст. 11, 209, 212, 214, 215, 218, 256, 259 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Заяву задовольнити.
Встановити факт перебування ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 на утриманні у ОСОБА_2 з 1991 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий : суддя М.І.Пешков