Судове рішення #3381701
Цивільне судочинство : Справа № 2-269/ 08

Цивільне   судочинство :                                                                                 Справа № 2-269/ 08

категорія - спори, що виникають із сімейних

правовідносин - про стягнення

аліментів - 46                                                                                                

                                                                                                                                                                

            ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ  СУД  ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ                         

 

                                        Р І Ш Е Н Н Я           

                                         І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

 

6 серпня  2008 року Любомльський районний суд Волинської області в складі :

головуючого - судді   Пешкова М.І.,

при секретарі               Носку А.В.,

з участю позивачки     ОСОБА_1,

відповідача                   ОСОБА_2

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль цивільну справу  за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про стягнення  аліментів на  утримання дитини в твердій грошовій сумі , -

 

в с т а н о в и в

У районний суд з позовною заявою звернулась ОСОБА_1, яка просить постановити рішення, котрим стягувати з відповідача в її користь аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 20 гривень щомісячно на утримання дитини до досягнення нею повноліття. Свої вимоги обгрунтувала тим, що 16.04.2003 року зареєструвала шлюб з відповідачем по справі , від якого ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_3. Протягом двох років ОСОБА_2. не виконує свого батьківського обов'язку щодо утримання дитини. Позивачка в даний час не працює, оскільки доглядає малолітню дитину від іншого чоловіка, з яким перебуває у фактичних шлюбних відносинах, тому потребує матеріальної допомоги для забезпечення сина ОСОБА_3.  Відповідач не працює, але має тимчасові нерегулярні заробітки, а тому спроможний забезпечувати дитину. Змушена звертатися в суд з позовом про стягнення аліментів, просить допустити рішення до негайного виконання в межах місячних платежів.

Позивачка у судовому засіданні позовні вимоги змінила, просить стягувати з відповідача в її користь аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 30 гривень щомісячно. Пояснила, що спільний з відповідачем син ОСОБА_3 перебуває на її утриманні. Відповідач в добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання дитини. Через це звернулася до суду, просить позов задовольнити, допустити  рішення до негайного виконання в межах місячних платежів.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав і зазначив, що згідний сплачувати аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 30 гривень щомісячно на утримання неповнолітньої дитини. 

Аналізом доказів у справі встановлено наступне : ОСОБА_2 та ОСОБА_1 одружилися 16.04.2003 року, що стверджено копією свідоцтва про шлюб НОМЕР_1. ІНФОРМАЦІЯ_1  у подружжя народився син ОСОБА_3, згідно копії свідоцтва про народження. З довідки В.Межиріцької сільської Ради Корецького району Рівненської області  № 1216 від 25.10.2007 року вбачається, що склад сім'ї ОСОБА_1 слідуючий: син - ОСОБА_3., ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, син - ОСОБА_4., ІНФОРМАЦІЯ_2, співмешканець - ОСОБА_5., ІНФОРМАЦІЯ_3, батько співмешканця - ОСОБА_6., ІНФОРМАЦІЯ_4. мати співмешканця - ОСОБА_7., ІНФОРМАЦІЯ_5. Згідно довідки ФАПу с. Дивень, Корецького району, Рівненської області ОСОБА_3., ІНФОРМАЦІЯ_1 народження здоровий, з інфекційними хворими в контакті не був.

1-ша інстанція                                                                                     код суду - 0310

 

Згідно із ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти)  присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Згідно з ч. 2 ст. 182 СК України, розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим за неоподаткований мінімум доходів громадян.

Згідно із ч.1 ст. 184 СК України , якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий  дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Таким чином, заслухаши пояснення позивачки, дослідивши наявні у справі докази, судом встановлено, що не зважаючи на вимоги законодавства, відповідач не приймає участі в утриманні дитини. Отже,  суд вважає, що розмір аліментів в сумі 30 ( тридцять ) гривень щомісячно, буде задовольняти інтереси позивачки по утриманню неповнолітньої дитини,  а позов підлягає  задоволенню.

Згідно з п. 1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, рішення про стягнення місячного розміру аліментів підлягає негайному виконанню.

Згідно із  ч. 1 ст. 88 ЦПК України, судові витрати у формі держмита  слід стягнути з  відповідача.

Оскільки 1 % від задоволеної  суми позову менше ніж 3 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян , держмито становитиме 51 ( п'ятдесят одну ) гривню.

 

 

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 213, 367, на підставі ст. ст. 180, 181, 182,  184 СК України , суд ,-

в и р і ш и в :

 

Позов  задовольнити повністю .

 

Стягувати із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, жителя АДРЕСА_1, в користь ОСОБА_1, жительки с. Дивень, Корецького району, Рівненської області  аліменти в твердій грошовій сумі на утримання дитини - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, у розмірі 30 ( тридцять ) гривень щомісячно починаючи з 02.07.2008  року і до досягнення повноліття.

 

Стягнути з ОСОБА_2 в користь  держави 51 ( п'ятдесят одну ) гривню держмита та 7 ( сім ) гривень 50 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

 

Рішення в частині стягнення місячного розміру аліментів  звернути до  негайного виконання.

 

Протягом 10 днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про його апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

 

 

                       Головуючий : суддя                                             М.І. Пешков

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація