Цивільне судочинство: Справа № 2-256/08
позовне провадження
категорія-спори про спадкове право -36
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 липня 2008 року Любомльський районний суд Волинської області в складі :
головуючого - судді ПЕШКОВА М.І.,
при секретарі НОСКУ А.В.,
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Згоранської сільської ради Любомльського району про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,-
в с т а н о в и в :
До суду із позовною заявою звернувся ОСОБА_1., який просить постановити рішення, котрим визнати його в порядку спадкування власником нерухомого майна, а саме : житлового будинку - А-1, з прибудовою - а, сарая Б-1, сарая - В-1, сарая - Д-1, убиральні - у, огорожі - 1, питного колодязя - к, що знаходиться по АДРЕСА_1. Свої вимоги обгрунтував тим, що за життя мати заповіла йому все своє майно, однак позивач, як спадкоємець, в нотаріальному порядку не може отримати свідоцтво про право на спадщину, так як за життя спадкодавець не виготовила правовстановлюючих документів на свій будинок. Через ці обставини змушений звертатися до суду з позовом про визнання його власником оспорюваного будинку.
Позивач у судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримав повністю та пояснив, що ОСОБА_2 являлася його матір'ю, була власником житлового будинку АДРЕСА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 мати померла, усе належне їй майно за заповітом успадкував позивач. В нотаріальному порядку оформити спадщину не може, через відсутність первинної реєстрації будівель за життя спадкодавця.
Відповідач у судове засідання не з'явився, однак направив до канцелярії суду клопотання про розгляд справи у відсутності їх представника, проти позову не заперечує.
Аналізом доказів по справі встановлено наступне.
Копією свідоцтва про народження НОМЕР_1 стверджено, що матір'ю ОСОБА_1являлася ОСОБА_2 .
З копії свідоцтва про смерть НОМЕР_2 вбачається, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Копією заповіту, посвідченого секретарем Згоранської сільської Ради Любомльського району та зареєстрованого за № 167, стверджено, що ОСОБА_2 заповіла все належне їй майно ОСОБА_1.
З копії свідоцтва про право на спадщину, посвідченого державним нотаріусом Любомльської нотаріальної контори 27.08.2004 року та зареєстрованої за № 1007, вбачається, що ОСОБА_1 є спадкоємцем майна ОСОБА_2.
Згідно довідки Згоранської сільської ради № 314 від 07.02.2008 року, в с. Сильне Любомльського району проживала ОСОБА_2, заповіт від її імені не скасований і не змінений, заборони, арешту на належне їй майно не накладено, спадщину прийняв її син ОСОБА_1.
Витягом із погосподарської книги № 9 за 2004 рік Згоранської сільської Ради, стверджено, що будинок АДРЕСА_1 належить ОСОБА_2.
1-ша інстанція код суду - 0310
З даних технічного паспорта на житловий будинок АДРЕСА_1 виданого Волинським ОБТІ, вбачається, що земельна ділянка складється : із житлового будинку - А-1, загальною площею 79,4 кв. м., прибудови - а, сарая - Б-1 , сарая - В-1, сарая - Д-1, колодязя - к, убиральні - у, огорожі - 1. Вартість будівель складає 49589 .
Статтею 392 ЦК України стверджено, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно зі ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків ( спадщини ) від фізичної особи, яка померла ( спадкодавця ), до інших осіб ( спадкоємців ).
Згідно з ч.ч. 1, 5 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
У відповідності з ч. 4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Таким чином, заслухавши пояснення позивача, з'ясувавши обставини та оцінивши подані докази у їх сукупності, з врахуванням вказаних положень матеріального та процесуального закону, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими і підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 130, 174, 213 ЦПК України , на підставі ст.ст. 392 , 1216, 1268 ЦК України, с у д , -
в и р і ш и в :
Позов задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_1 в порядку спадкування власником нерухомого майна, що складається з житлового будинку - А-1, прибудови - а, сарая Б-1, сарая - В-1, сарая - Д-1, убиральні - у, огорожі - 1, питного колодязя - к, і розташоване по АДРЕСА_1.
Протягом 10 днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про його апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий : суддя М.І. ПЕШКОВ
- Номер: 2-з/278/5/23
- Опис:
- Тип справи: на заяву про забезпечення позову, доказів у цивільних справах
- Номер справи: 2-256/08
- Суд: Житомирський районний суд Житомирської області
- Суддя: Пешков М.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.02.2023
- Дата етапу: 18.04.2023