Справа № 1 - 83-2008
Кримінальне судочинство:
категорія - злочини в сфері охорони державної
таємниці, недоторканності державних кордонів
забезпечення призову та мобілізації - 57
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
В И Р О К
і м е н е м У к р а ї н и
14 серпня 2008 року. Любомльський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді: Пешкова М.І.,
при секретарі Носку А.В.,
з участю прокурора Філімонюка І.А.,
адвоката ОСОБА_1.
підсудного ОСОБА_2.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, уродженця с.Охнівка Володимир-Волинського району Волинської області, із середньо-спеціальною освітою, військовозобов'язаного, розлученого, проживаючого АДРЕСА_1, не працюючого, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, суд, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2, з корисливих мотивів, за обіцяну йому грошову винагороду, в серпні місяці 2005 року за попередньою змовою із невстановленими досудовим слідством особами, приймав участь в організації незаконного переправлення групи нелегальних мігрантів із дев`яти чоловік через державний кордон України поза пунктами пропуску, а саме: громадян Соціалістичної Республіки В`єтнаму: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, а 26 серпня 2005 року шляхом надання засобів та усунення перешкод, належним йому вантажним автомобілем «ГАЗ 66», не зареєстрованим у встановленому законом порядку, на номерних знаках НОМЕР_1, виданих органами МРЕВ на інший автомобіль, у вечірній час від автобусної зупинки села Ліски Володимир-Волинського району Волинської області, автомобільною дорогою сполученням «Володимир-Волинський - Любомль», разом із іншими співучасниками злочину, зазначених нелегальних мігрантів у кузові автомобіля перевозив до місця незаконного перетину мігрантами державного кордону України, що в районі села Висоцьк Любомльського району Волинської області, однак слідуючи по вказаному напрямку, неподалік села Ладинь Любомльського району Волинської області, після спроби автомобілем втекти, нелегальні мігранти та ОСОБА_2. були затримані співробітниками міліції, а інші співучасники злочину з місця пригоди зникли.
У судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою винуватість за інкримінованим обвинуваченням визнав повністю і показав, що дійсно в серпні місяці 2005 року до нього звернулося двоє невідомих йому осіб, котрі за винагороду запропонували йому перевезти із Володимир-Волинського району до кордону, зокрема с. Висоцьк Любомльського району нелегальних мігрантів. На пропозицію незнайомців він погодився, а 26.08.2005 року, власним автомобілем «ГАЗ 66», разом із вказаними незнайомцями та ще двома невідомими особами, нелегальних мігрантів із дев`ятеро громадян азіатської зовнішності, від автобусної зупинки с.Ліски Володимир-Волинського району перевозив до державного кордону. В районі села Ладинь Любомльського району, побачивши співробітників міліції та автомобіль із номерними знаками ОВС, він керуючи вантажним автомобілем намагався втекти рухаючись полями поза шляхом, однак не справившись із управлінням заїхав у рів, після цього вискочивши із кабіни автомобіля хотів утекти, однак його наздогнали та затримали. Щодо інших його співучасників, їх працівники міліції не наздогнали та не затримали. У вчиненому щиро розкаюється, просить його суворо не карати.
Крім визнавальних показань підсудного, його винуватість у вчиненні інкримінованого йому органами досудового слідства злочину, повністю стверджена зібраними й дослідженими у судовому засіданні доказами.
Протоколом огляду місця події від 26.08.2005 року (а.с. 11) стверджено, що у присутності понятих оглянутий автомобіль «ГАЗ 66», на номерних знаках НОМЕР_1, котрий знаходиться у у рові неподалік села Ладинь Любомльського району Волинської області в кузові якого перебуває 9 осіб азіатської зовнішності, з яких четверо осіб жіночої статі та п`ятеро осіб чоловічої статі.
Актами від 27.08.2005 року приймання-передачі іноземців та ОБГ, затриманих за порушення законодавства України про державний кордон і про правовий статус іноземців та протоколами адміністративного затримання дев`яти громадян СРВ (а.с.13-39).
Оголошеними у судовому засіданні показаннями свідка громадянина В'єтнаму ОСОБА_5, (а.с. 56-59, аналогічними показаннями інших затриманих співгромадян В`єтнаму стверджено, що в Україну, вони прибули із м.Москви РФ, слідували у Німеччину з метою працевлаштування та роботи. За допомогою окремих громадян України мали поза пунктом пропуску перетнути кордон України із Республікою Польща, однак при слідуванні до кордону у вантажному автомобілі, їх затримали співробітники міліції.
Показаннями співробітників міліції ОСОБА_12., ОСОБА_13., ОСОБА_14., які у судовому засіданні ствердили, що 26.08.2005 року при відпрацюванні сіл Ладинь, Мосир, Висоцьк Любомльського району на предмет виявлення викрадення громадянами деревини, вони побачивши вантажний автомобіль «ГАЗ 66» із номерними знаками НОМЕР_1 стали його переслідувати, оскільки автомобіль повернувши у зворот ньому напрямку намагався утекти. Невдовзі автомобіль заїхав у рів і не міг виїхати, із автомобіля вибігло декілька громадян, які стали втікати. Одного із втікачів, яким виявився ОСОБА_2, був затриманий. При огляді автомобіля в його кузові було виявлено дев`ять громадян азіатської зовнішності. Речовими доказом у справі (а.с. 233-234) вантажним автомобілем марки «ГАЗ-66», шасі № 0172830, спеціальним пристроєм для подолання контрольно-слідової смуги у вигляді лавки, мішком для пакування гумового надувного човна, надувним гумовим човном та двома дерев'яними веслами. (а.с. 249, 258).
Дії ОСОБА_2 кваліфіковано за ч. 2 ст. 332 КК України.
Дослідивши зібрані у справі докази, суд приходить до висновку, що сукупністю стверджуючих доказів повністю доведено вину ОСОБА_2, в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, та сприянні їх вчиненню наданням засобів та усуненням перешкод, за попередньою змовою групою осіб, тобто злочину, передбаченого ч.2 ст. 332 КК України.
Обираючи міру покарання підсудному, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним злочину, особу підсудного, який по місцю проживання характеризується позитивно, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
До пом'якшуючих обставин суд відносить те, що підсудний щиро розкаюється у вчиненому злочині.
Обставини, що обтяжують покарання підсудного, судом не встановлено.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що покарання підсудному слід призначити в межах закону, за якими він притягується до кримінальної відповідальності, у вигляді позбавлення волі, а оскільки підсудний характеризується позитивно і вперше притягується до кримінальної відповідальності, суд приходить до висновку, що його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства, тому на підставі ст. ст. 75, 76 КК України йому слід призначити покарання з випробуванням та покладенням відповідних обов'язків.
Крім того, у справі визнані речовими доказами вантажний автомобіль «ГАЗ 66», належний підсудному і перебуває на відповідальному зберіганні у Любомльському РВ УМВСУ у Волинській області, спеціальний пристрій для подолання контрольно-слідової смуги, котрий знаходиться на відповідальному зберіганні в Луцькому прикордонному загоні, гумовий човен та дерев`яні весла, котрі передані на відповідальне зберігання до камери схову УСБУ у Волинській області, підлягають конфіскації в дохід держави.
Запобіжний захід ОСОБА_2. до вступу вироку у законну силу, слід залишити без змін.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
п р и с у д и в :
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, і за цим законом призначити йому покарання 3 (три) роки позбавлення волі з конфіскацією в дохід держави вантажного автомобіля марки «ГАЗ-66», шасі № 0172830, спеціального пристрою для подолання контрольно-слідової смуги, мішка для пакування гумового надувного човна, надувного гумового човна та двох дерев'яних весел.
На підставі ст. ст. 75, 76 КК України засудженого ОСОБА_2 звільнити від відбування призначеного покарання у вигляді позбавлення волі, якщо він протягом 2 (двох) років іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.
Зобов'язати засудженого ОСОБА_2 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти ці органи про зміну місця проживання, періодично з'являтися для реєстрації. Контроль за поведінкою засудженого покласти на органи виконання покарань по місцю проживання.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області на протязі 15 діб із часу його проголошення через Любомльський районний суд.
Головуючий : суддя М.І. Пешков