Справа № 1 - 79-08
Кримінальне судочинство:
категорія - злочини проти громадського
порядку та моральності - 50
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
В И Р О К
і м е н е м У к р а ї н и
13 серпня 2008 року. Любомльський районний суд Волинської області в складі: головуючого - судді:- Пешкова М.І.,
при секретарі - Носку А.В.,
з участю прокурора - Ковальчука О.В.,
потерпілих - ОСОБА_1., ОСОБА_2.,
законного представника потерпілої - ОСОБА_1.,
підсудних - ОСОБА_3., ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль у приміщенні суду кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, уродженця села Заболоття Любомльського району Волинської області, із середньою освітою, не одруженого, проживаючого АДРЕСА_1, не працюючого, згідно статті 89 КК України не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 296 КК України,
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, уродженця села Заболоття Любомльського району Волинської області, із середньою освітою, не одруженого, проживаючого АДРЕСА_2, не працюючого, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 296 КК України, суд, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_3 в групі із ОСОБА_4, 23 березня 2008 року біля 22 години 30 хвилин, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння і
знаходячись на вулиці біля магазину в селі Нудиже Любомльського району Волинської
1 інстанція код суду -0310
області, грубо порушуючи громадський порядок, виражаючи явну неповагу до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, з хуліганських спонукань, в присутності сторонніх осіб, безпричинно затіяли бійку та умисно кожен з них, як окремо, так і разом руками та ногами в ході бійки спричинили тілесні ушкодження ОСОБА_5, неповнолітнім ОСОБА_6 та ОСОБА_1 заподіявши побої, які відноситься до категорії легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я, а неповнолітньому ОСОБА_7, внаслідок своїх дій, заподіяли фізичну біль.
У судовому засіданні підсудні ОСОБА_3 та ОСОБА_4 свою винуватість за інкримінованим обвинуваченням визнали повністю та показали, що дійсно у вечірній час 23 березня 2008 року, коли вони із іншими своїми знайомими перебували в селі Нудиже Любомльського району Волинської області, між ними та місцевими хлопцями біля магазину виникла суперечка, яка перейшла в бійку, в ході якої кожен з них безпричинно наносили побої потерпілим братам ОСОБА_6, ОСОБА_1 та ОСОБА_5. Також підсудні у судовому засіданні визнали факт та не оспорюють доведеними спосіб, місце, час та мотиви вчинення ними злочину. У своїх злочинних діях щиро розкаюються просять їх суворо не карати.
Крім визнавальних показів підсудних, їх винність у вчиненому стверджується зібраними та дослідженими у судовому засіданні доказами.
Заявами ОСОБА_6., ОСОБА_7., ОСОБА_1., ОСОБА_2. (а.с. 6,7,8,9) до Любомльського РВ УМВСУ у Волинській області, в яких вони просять притягнути до кримінальної відповідальності ОСОБА_3. та ОСОБА_4, які 23.03.3008 року заподіяли їм тілесні ушкодження.
Показаннями у судовому засіданні потерпілих ОСОБА_1. та ОСОБА_2., які ствердили факт вчинення 23.03.2008 року ОСОБА_3. та ОСОБА_4. у вечірній час в селі Нудиже Любомльського району хуліганських дій та їх побиття.
Протоколом огляду місця події (а.с. 10) від 24.03.2008 року, стверджено, що досліджувані події відбулись в громадському місці - біля магазину в селі Нудиже Любомльського району; висновками судово-медичних експертиз за №№ 251, 252, 252 від 8.04.2008 року (а.с. 38, 44, 50) щодо отримання потерпілими тілесних ушкоджень, протоколами відтворень обстановки та обставин події із свідками, потерпілими, обвинуваченими (а.с. 91, 94, 97, 100, 102), якими стверджено винність ОСОБА_3. та ОСОБА_4. у вчиненні злочину.
Крім того, висновком судово-медичного експерта № 297(а.с.87-88) стверджено, що потерпілій ОСОБА_1. заподіяно ушкодження у вигляді забою лівого ліктьового суглобу ускладненого крепітуючим посттравматичним тендовагінітом лівого передпліччя, які відносяться до легких тілесних ушкоджень.
Дії ОСОБА_3 та ОСОБА_4 кваліфіковано за ч. 2 ст. 296 КК України.
Дослідивши зібрані у справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що повністю доведено винуватість ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у грубому порушенні громадського порядку в групі осіб з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.296 КК України.
Обираючи міру покарання підсуднім, суд враховує характер і тяжкість вчиненого ними злочину, особи підсудних, які по місцю проживання характеризуються посередньо, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
До пом'якшуючих обставин суд відносить те, що підсудні є особами молодого віку, щиро розкаюється у вчиненому, підсудний ОСОБА_3. добровільно відшкодував матеріальну шкоду лікувальному закладу за лікування потерпілої, а також добровільно відшкодував потерпілій завдану матеріальну шкоду.
До обтяжуючих обставин суд відносить, те, що вчиняючи злочин, підсудні перебували у стані алкогольного сп'яніння.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що покарання підсуднім слід призначити в межах закону, за яким вони притягується до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі, а враховуючи, що підсудні щиро розкаюється у вчиненому, потерпілі не бажають позбавляти підсудних волі, за обставинами справи суд вважає, що виправлення й перевиховання ОСОБА_3 та ОСОБА_4 можливе без ізоляції їх від суспільства, а тому на підставі ст. ст. 75, 76 КК України від реального відбування покарання їх слід звільнити з випробуванням та покладенням встановлених обов'язків.
Запобіжний захід до вступу вироку у законну силу, підсуднім слід залишити попередній -підписку про не виїзд.
Крім того, прокурором у справі в інтересах Любомльської центральної районної лікарні до ОСОБА_3. заявлявся цивільний позов про відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок вчинення злочину, а саме: за лікування потерпілої ОСОБА_1. Оскільки прокурор, в зв`язку із добровільним відшкодуванням підсудним шкоди від позову відмовився, дане питання розгляду не підлягає.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд ,-
п р и с у д и в :
ОСОБА_3 та ОСОБА_4 визнати винними у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 296 КК України і за цим законом призначити кожному покарання:
у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. ст. 75, 76 КК України засуджених ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звільнити від відбування призначеного покарання у вигляді позбавлення волі, якщо вони протягом 3 (трьох) років іспитового строку не вчинить нового злочину і виконають покладені на них обов'язки.
Зобов'язати засуджених ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти ці органи про зміну місця проживання, періодично з'являтися для реєстрації. Контроль за поведінкою засудженого покласти на органи виконання покарань по місцю проживання.
Запобіжний захід засудженим ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до вступу вироку в законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області на протязі 15 діб із часу його проголошення через Любомльський районний суд.
Головуючий : суддя Пешков М.І.