Кримінальне судочинство : Справа № 1-75-08
категорія - злочини проти життя і
здоров'я особи - 3
В И Р О К
і м е н е м У к р а ї н и
18 липня 2008 року. Любомльський районний суд Волинської області в складі головуючого: - судді: - Пешкова М.І.,
при секретарі - Носку А.В.,
з участю пом. прокурора - Крисюка В.С.,
потерпілого - ОСОБА_1.,
підсудного - ОСОБА_2.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, уродженця міста Любомль Волинської області, із середньою освітою, не одруженого, допризовника, проживаючого АДРЕСА_1, не працюючого, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, суд, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2, 30 березня 2008 року, близько 21 години 30 хвилин перебуваючи у стані сп'яніння і знаходячись неподалік магазину «Гостинець», що на вулиці Володимирській в місті Любомль Волинської області, під час суперечки, яка виникла між ним та ОСОБА_1, умисно наніс останньому декілька ударів дерев`яною штахетиною по різних частинах тіла, заподіявши потерпілому тілесні ушкодження у вигляді саден шкіри в нижній третині лівого передпліччя, закритого перелому лівої ліктьової кістки в нижній третині, що за ступенем тяжкості відносяться до тілесних ушкоджень середньої тяжкості за ознакою тривалого розладу здоров'я.
У судовому засіданні підсудний ОСОБА_2. свою винуватість за інкримінованим обвинуваченням визнав повністю та показав, що дійсно 30.03.2008 року, він із своїми знайомими вживав спиртні напої, а коли спиртне закінчилося, біля 21 години, разом із ОСОБА_3. пішов до магазину «Гостинець», що в місті Любомль ще придбати спиртного. Близько 21 години 30 хвилин між ОСОБА_3. та ОСОБА_1. біля вказаного магазину виникла шарпанина, котра перейшла у бійку, а щоб допомогти ОСОБА_3., він підібравши дерев`яну штахетину, наніс ОСОБА_1. декілька ударів по різним частинам тіла. У вчиненому розкаюється просить його суворо не карати та врахувати, що завдану шкоду, він потерпілому відшкодував.
1 інстанція код суду-0310
Крім повного визнання вини підсудним, його винуватість у вчиненні злочину, повністю стверджена зібраними та дослідженими у судовому засіданні доказами.
Показаннями потерпілого ОСОБА_1., який у судовому засіданні ствердив факт нанесення 30.03.2008 року йому ОСОБА_2. штахетиною тілесних ушкоджень, внаслідок чого він отримав закритий перелом лівої ліктьової кістки та інші ушкодження і довгий час перебував на лікуванні. У суді потерпілий зазначив, що оскільки ОСОБА_2. йому відшкодував завдану шкоду, просить не позбавляти підсудного реально волі і дати йому можливість виправитись.
Повідомленням Любомльської центральної районної лікарні районний відділ міліції про звернення до лікарні ОСОБА_1. (а.с. 4), з приводу отриманих ним тілесних ушкоджень.
Протоколом огляду місця події від 3.04.2008 року (а.с.5), згідно якого у присутності понятих працівниками міліції з місця пригоди виявлено та вилучено предмет, котрим ОСОБА_2. наносив тілесні ушкодження потерпілому ОСОБА_1.
Протоколами відтворень обстановки та обставин події та фото таблицями до протоколів (а.с. 36-41, 43-48, 49-52), котрими стверджено, що ОСОБА_2., потерпілий ОСОБА_1., свідок ОСОБА_3., у присутності понятих працівникам міліції розказали і показали при яких обставинах і коли ОСОБА_1. були спричинені тілесні ушкодження.
Висновком експерта за № 272 (а.с. 21-22), згідно якого, ОСОБА_1. спричинені тілесні ушкодження у вигляді садна шкіри в нижній третині лівого передпліччя, закритого перелому лівої ліктьової кістки в нижній третині, які утворились від ударної травмуючої дії тупого предмета і за ступенем тяжкості виявлені ушкодження відносяться до категорії середньої ступені тяжкості по признаку тривалості розладу здоров`я.
Дії ОСОБА_2. кваліфіковано за ч. 1 ст. 122 КК України.
Дослідивши зібрані у справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що повністю доведено винуватість ОСОБА_2 в заподіянні потерпілому умисного середньої степені тяжкості тілесного ушкодження, що спричинило тривалий розлад здоров'я, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України.
Обираючи міру покарання підсудному, суд враховує характер і тяжкість вчиненого ним злочину, особу підсудного, який злочин вчинив вперше, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
До пом'якшуючих обставин суд відносить те, що підсудний щиро розкаюється у вчиненому, активно сприяв у розкритті злочину, добровільно відшкодував потерпілому завдану шкоду.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного, є те, що він вчинив злочин перебуваючи у стані сп'яніння.
Отже, враховуючи на наведене, суд приходить до висновку, що покарання підсудному слід призначити в межах закону, за яким він притягується до кримінальної відповідальності у вигляді обмеження волі, а зважаючи, що підсудний раніше не судимий, а також те, що потерпілий просить не позбавляти підсудного волі, суд вважає, що виправлення й перевиховання ОСОБА_2 можливе без ізоляції від суспільства, а тому на підставі ст. ст.75,76 КК України від реального відбування покарання його слід звільнити з випробуванням та покладенням встановлених обов'язків.
Запобіжний захід до вступу вироку у законну силу, слід залишити попередній -підписку про не виїзд.
Крім того, у справі органом досудового слідства визнано речовим доказом дерев`яну штахетину, яка зберігається в камері схову Любомлського РВ і котра використовувалася ОСОБА_2. для нанесення тілесних ушкоджень потерпілому. Оскільки вказаний предмет не представляє ніякої цінності, у відповідності до ст. 81 КПК України, підлягає знищенню.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
п р и с у д и в :
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, і за цим законом призначити йому покарання 2-ва (два) роки обмеження волі.
На підставі ст. ст. 75, 76 КК України засудженого ОСОБА_2 звільнити від відбування призначеного покарання, якщо він протягом 2 (двох) років іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.
Зобов'язати засудженого ОСОБА_2 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти ці органи про зміну місця проживання, періодично з'являтися для реєстрації. Контроль за поведінкою засудженого покласти на органи виконання покарань по місцю проживання.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
Речовий доказ -дерев`яну штахетину - знищити.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області на протязі 15 діб із часу його проголошення через Любомльський районний суд.
Головуючий : суддя М.І.Пешков