Судове рішення #3382537
РІШЕННЯ №2-1820/08

                                                                  РІШЕННЯ                                 №2-1820/08

                                                            ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

 

05 листопада 2008 року                                                                                  м.Прилуки

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області  в складі:

            Головуючого судді:       Галича  А.І.

            При секретарі:                Волошиній А.В.

 Розглянувши у відкритому судовому засіданні  в м.Прилуки  справу за позовом  ОСОБА_1  до ОСОБА_2 про визнання  особи такою, що втратила   право користування  житловим приміщенням , -

 

                                                           ВСТАНОВИВ:

             Позивач в своїй заяві вказує, що  він перебував у зареєстрованому шлюбі  з ОСОБА_2 , який було розірвано  в 2003 році та проживав разом з відповідачкою  за адресою: АДРЕСА_1 .

            В 2001 році  відповідачка  виїхала із вищезазначеного  помешкання і більше семи років  там не проживає,  але в добровільному порядку  знятися з реєстраційного обліку  не бажає, тому  позивач і просить суд визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування  житловим приміщенням .

             В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги.

            Відповідачка в судовому засіданні  позовні вимоги не визнала, а також  суду  пояснила ,   що вона не наймач, а   являється власником  частини  квартири  №2 , що  складає  ¼ частини  будинку з надвірними спорудами по АДРЕСА_1, що підтверджується  свідоцтвом про право  власності  на житло, а тому позивач не має ніякого права  визнавати її, як власника,  такою, що втратила право на житло.

             Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, свідків,  вважає, що   позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав:

 Так,  як вбачається із  свідоцтва про право власності на житло ,  виданого 04 серпня 1993 року згідно розпорядження  Прилуцького  міськвиконкому  №321 від 27 липня 1993 року ,  житлове приміщення по АДРЕСА_1, що складає ¼  частину будинку з надвірними спорудами ,  належить  на праві  приватної власності   гр.ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.23)

Зміст ст.  72  Житлового Кодексу  вбачає право  суду визнати  наймача або  члена його сім'ї ,  що користується  жилим приміщеннями  в будинках державного і громадського житлового фонду таким , що втратив  право користування житловим приміщенням  внаслідок відсутності   понад шість місяців, а не  власника   житлового  приміщення.   

 Згідно ст.41 Конституції України , право приватної власності   є непорушним.

Відповідно до  ст.316 ЦК України  -  правом власності  є право особи  на  річ (майно) , яке вона здійснює  відповідно до закону  за своєю волею , незалежно від волі  інших осіб . 

ст.317 ЦК України  визначає   зміст  права власності :  власникові належать права володіння , користування  та розпорядження. На зміст  права власності  не впливають місце проживання  власника та місцезнаходження  майна.

 Оскільки ОСОБА_2 є власником  частини  квартири, що  складає  ¼ частини  будинку з надвірними спорудами по АДРЕСА_1, що підтверджується  свідоцтвом про право  власності  на житло, а не квартиронаймачем ,  ОСОБА_1 має  право  володіти , користуватися  і  розпоряджатися   своїм майном на власний розсуд, що  вбачається із засад  ст.319  ЦК України.

Згідно ст.321 ЦК України - право власності   є непорушним. Ніхто не може  бути протиправно позбавлений  цього права чи  обмежений у його здійсненні .

 Тому, виходячи з вищевикладеного,    в позові необхідно відмовити.

  Керуючись ст.ст.213-215 ЦПК України, на підставі  ст.41  Конституції України,   ст.ст. 316, 317, 319 , 321  ЦК України , суд  -

 

                                            ВИРІШИВ:

В позові   ОСОБА_1  до  ОСОБА_2 про  визнання особи такою, що  втратила  право користування  житловим приміщенням   -  відмовити.

На рішення суду  може бути подана апеляційна скарга  до  апеляційного суду Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд  протягом двадцяти днів  після  подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано   протягом десяти днів з дня проголошення рішення  суду.

 

 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ:  

 З оригіналом вірно

Рішення набрало законної сили  17 листопада 2008 року

 

ГОЛОВА СУДУ:                                                                    А.ГАЛИЧ

 

 

            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація