Судове рішення #33873468


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

04 грудня 2013 року справа № 919/1393/13

Суддя господарського суду міста Севастополя Плієва Н.Г., розглянувши матеріали позовної заяви

Товариства з обмеженою відповідальністю "Преторія-Крим"

(95048, м. Сімферополь, вул. Трубаченко, 23а)

до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

(99000, АДРЕСА_1)

про витребування майна


ВСТАНОВИВ:


Товариство з обмеженою відповідальністю "Преторія-Крим" звернулось до господарського суду міста Севастополя з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про витребування з незаконного володіння тахографів.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Відповідно до положень статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становлять 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1720,50 грн - станом на 2013 рік) та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат; за подання позовної заяви немайного характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати (1147,00 грн).

При цьому, статтею 55 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошей - стягуваною сумою або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; 2) у позовах про витребування майна - вартістю майна, що витребується; 3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою усіх вимог; 4) у позовах про стягнення іноземної валюти - в іноземній валюті та у карбованцях відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову. В ціну позову включаються також вказані в позовній заяві суми неустойки (штрафу, пені), а якщо вони не вказані, - суми їх, визначені суддею. Ціну позову вказує позивач.

Відповідно до 2.2.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" від 21.02.2012 № 7, судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна (в тому числі в зв'язку з вимогами, заснованими на приписах частини п'ятої статті 216, статті 1212 Цивільного кодексу України тощо) визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом пункту 3 частини другої статті 54 і статті 55 ГПК такий обов'язок покладається на позивача (в тому числі і в тих випадках, коли правові наслідки у вигляді повернення майна застосовуються з ініціативи господарського суду, наприклад, при визнанні договору недійсним - пункт 1 статті 83 ГПК). На виняток з цього правила лише у випадках неправильного зазначення ціни позову вона визначається суддею (частина третя статті 55 ГПК); з цією метою суд вправі витребувати додаткові документи і матеріали як в учасників даного судового процесу, так і в інших підприємств та організацій (стаття 38, пункт 4 статті 65 ГПК), а в разі необхідності призначити відповідну судову експертизу (проведення експертної оцінки майна), у випадку ж відмови позивача від здійснення оплати такої експертизи - залишити позов без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК.

Як вбачається із платіжного доручення № 291 від 02.11.2013, доданого до позовної заяви, Товариством з обмеженою відповідальністю „Преторія - Крим" сплачений судовий збір у розмірі 1147,00 грн, що складає 1 розмір мінімальної заробітної плати, однак при зверненні з позовною заявою про витребування майна позивач повинен був сплати судовий збір з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру - не менш ніж 1720,50 грн

На підставі пункту 4 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України суд повертає позовну заяву без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Отже, оскілкьи судовий збір позивачем сплачено не в повному обсязі, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю „Преторія-Крим" підлягає поверненню без розгляду на підставі пункту 4 частини першої статті 63 Господарського процесуального кодексу України.

Суд звертає увагу позивача, що відповідно до частини 3 статті 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

На підставі викладеного, керуючись пунктом 3 частини першої статті 57, пунктом 4 частини першої статті 63, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України,


УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Преторія-Крим" до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про витребування майна - без розгляду.

Суддя підпис Н.Г. Плієва





















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація