Судове рішення #33904828

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ


У Х В А Л А


25 листопада 2013 року м. Київ П/800/877/13



Суддя Вищого адміністративного суду України Масло І.В., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про скасування рішення № 2530/дн-13 від 12 вересня 2013 року та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:


22 листопада 2013 року позивачка звернулась до Вищого адміністративного суду України як до суду першої інстанції з позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про скасування рішення № 2530/дн-13 від 12 вересня 2013 року та зобов'язання вчинити певні дії.

За формою і змістом адміністративний позов має відповідати вимогам статей 105 та 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

У позовній заяві та у доданому до неї клопотанні, позивачка просить звільнити її від сплати судового збору, оскільки, перебуваючи під вартою в слідчому ізоляторі м. Луганська майже п'ять років, не має можливості працювати, отримувати дохід, здійснювати які-небудь платежі.

Згідно з частиною першою статті 88 Кодексу адміністративного кодексу України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Аналогічне положення містить частина перша статті 8 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI), на яку посилається позивачка як на підставу для звільнення її від сплати судового збору

З аналізу зазначених положень вбачається, що суд може звільнити від сплати судового збору позивача при наявності відповідних доказів його незадовільного (скрутного) становища, якими можуть бути, зокрема, довідка зі слідчого ізолятора.

У разі, якщо документи, що свідчать про скрутне становище позивачки, у неї відсутні, вона повинна сплатити судовий збір відповідно до Закону № 3674-VI.

Згідно зі статтею 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Судовий збір за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» від 06 грудня 2012 року № 5515-VI мінімальна заробітна плата з 1 січня 2013 року становить 1147 грн. 00 коп.

Таким чином, при поданні до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру необхідно сплатити судовий збір у розмірі 68 грн. 82 коп.

За правилами частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Отже, позовну заяву ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про скасування рішення № 2530/дн-13 від 12 вересня 2013 року та зобов'язання вчинити певні дії слід залишити без руху.

На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108, 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України,


УХВАЛИВ:


Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про скасування рішення № 2530/дн-13 від 12 вересня 2013 року та зобов'язання вчинити певні дії.

Надати позивачці строк 5 днів з моменту отримання даної ухвали для усунення зазначених в ній недоліків.

Попередити позивачку, що в разі не усунення недоліків позовна заява буде їй повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.


Суддя І.В. Масло


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація