Справа 22ц-2005/06 Головуючий по 1 інстанції Батченко О.В.
Категорія 13 Доповідач апеляційного суду Колосовський С.Ю.
УХВАЛА Іменем України
06 грудня 2006 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:
головуючого - Вовненко Г.Ю.
суддів: Галущенка О.І., Колосовського С.Ю.
при секретарі судового засідання - Фірсовій Т.В.
за участю: позивача ОСОБА_1, представників позивача - ОСОБА_2, ОСОБА_3, відповідачки ОСОБА_4 та її представника - ОСОБА_5
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві цивільну справу
за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Центрального районного суду м. Миколаєва від 18 вересня 2006 р.
за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4, ОСОБА_6, треті особи, які не заявляють самостійних вимог -приватні нотаріуси ОСОБА_7, ОСОБА_8, Четверта Миколаївська державна нотаріальна контора про визнання правочинів недійсними,
встановила:
У серпні 2005 р. ОСОБА_1 пред'явив позов до ОСОБА_4, ОСОБА_6 про визнання недійсними довіреності від 05 грудня 2002 р. на ім'я останнього та договору від 22 вересня 2003 р. за яким його будинок АДРЕСА_1 було продано першому відповідачу як таких, що було укладено внаслідок обману.
Рішенням Центрального районного суду м. Миколаєва від 18 вересня 2006 р. у задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на незаконність рішення суду, порушив питання про його скасування.
Відповідачка ОСОБА_4, в поданих запереченнях на апеляційну скаргу, вважає рішення суду законним і обгрунтованим.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом встановлено, що з 2000 р. відповідачі за домовленістю з позивачем проживали в домоволодінні АДРЕСА_1 яке з 1998 р. успадкував останній але не оформив на себе свідоцтво про право власності на це майно.
05 грудня 2002 p. позивач видав ОСОБА_6 доручення за яким останній здійснив дії по оформленню нього правовстановлюючих документів на зазначений будинок.
22 вересня 2003 р. ОСОБА_6 на підставі цього ж доручення уклав від імені позивача договір дарування за яким спірне домоволодіння перейшло у власність ОСОБА_4.
Доказів, які б свідчили що вказані доручення та договір дарування було укладено внаслідок обману позивача надано не було. У зв'язку з чим, суд обгрунтовано не знайшов підстав, передбачених ст. 57 ЦК УРСР для визнання недійсними цих правочинів.
Аргументи позивача стосовно наміру укласти лише договір найму є безпідставними, так як при підписанні доручення, крім роз'яснень з боку нотаріуса, він мав можливість і самостійно ознайомитись з текстом правочину. Більше того, при перевірці органом досудового слідства обставин укладання спірних правочинів позивач від будь-яких претензій до ОСОБА_6 відмовився.
Оскільки рішення суду першої інстанції постановлено з додержанням матеріального і процесуального права, то апеляційна скарга в силу ст. 308 ЦПК підлягає відхиленню.
Керуючись ст.ст. 307,308 ЦПК, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, а рішення Центрального районного суду м. Миколаєва від 18 вересня 2006 р. залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку на протязі двох місяців.