Справа № 2 - 1670
2008 рік
Р І Ш Е Н Н Я
М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 вересня 2008 року Тульчинський районний суд
Вінницької області
В складі головуючого судді Ковганича С.В.
при секретарі Крецу Т.О.
Розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Тульчині цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про виділ частки із майна, що є у спільній частковій власності,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з даним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що на підставі договору дарування посвідченого Тульчинською Державною нотаріальною конторою ІНФОРМАЦІЯ_1 року за реєстром НОМЕР_1 , йому на праві приватної власності належить 8/25 частин житлового будинку з господарськими будівлями, розташованого в АДРЕСА_1 Співвласниками на інші частини домоволодіння даного будинку являються відповідачі. Будинок знаходиться в спільній частковій власності .
В зв'язку з тим, що позивач формально не являється власником відокремленого житла, він позбавлений можливості використовувати його в повному обсязі, що не дає йому можливості реалізовувати належні мені права.
В зв'язку з цим позивач звернувся до суду та просить виділити йому в натурі 8/25 частин житлового будинку з господарськими будівлями АДРЕСА_1 визнавши, що вказана частка являється квартирою АДРЕСА_1 зі всіма господарськими будівлями ( в тому числі самовільно побудованими та перебудованими) загальною площею - 40,0 кв.м., житловою - 29,0 кв.м., які були належністю 8/25 частин будинку загальною площею - 167,7 кв.м., житловою - 110,5 кв.м.
В судове засідання позивач не з'явився, проте надав заяву в якій просить суд розглянути справу без його участі на позовних вимогах наполягає/
Відповідачі в судове засідання також не з'явились, надали заяви про розгляд справи за їхньої відсутності, проти задоволення позову не заперечують.
Дослідивши матеріали справи суд встановив:
Згідно висновку щодо технічної можливості поділу об'єкта нерухомого майна, виданого КП « Тульчинське МБТІ», від ІНФОРМАЦІЯ_2 року НОМЕР_2 ОСОБА_1 . на підставі договору дарування посвідченого Тульчинською ДНК від ІНФОРМАЦІЯ_1 року НОМЕР_1 належить 8/25 часток, що розташована в АДРЕСА_1 , що також підтверджено копією технічного паспорту.
Загальна площа даної частки - 40,0 кв.м., житлова - 29,0 кв.м.
Біля належної ОСОБА_1 . частини будинку, він самовільно побудував погріб «П-2», в зв'язку з чим збільшено загальну площу з 145,7 кв.м на 167,70 кв.м., про що свідчить довідка видана КП « Тульчинське МБТІ» ІНФОРМАЦІЯ_2 року НОМЕР_3 .
В зв'язку з тим, що позивач формально не являється власником відокремленого житла, а також самовільну побудову, він позбавлений можливості вирішити питання переведення частини будинку в окрему квартиру через органи БТІ, а тому звернувся з позовом до суду.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
На підставі ст. 328 ЦК України, позивач має право на набуття права власності на підставах, що незаборонені законом, зокрема за рішенням суду. Відповідно до цієї ж статті право власності може виникати за наявності певних юридичних фактів, що поділяються на первісні та похідні. Отже, у позивача виникло право власності на новостворене майно за первісних підстав - вперше, що відображено в ч. 2 ст. 331 ЦК України, тобто з моменту завершення будівництва.
Відповідно до ст. 364 ч. 1 ЦК України, співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності .
Правовідносини, що виникли між сторонами регламентуються ст. ст. 328, 364, 386, 392 ЦК України.
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України судовий збір сплачений позивачем підлягає зарахуванню в дохід держави.
Керуючись ст. ст. 328, 364, 386, 392 ЦК України , ст. 4, 8, 10,15, 18, 57-60, 64, 81, 88, 209-213 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити .
Виділити ОСОБА_1 в натурі 8/25 частин житлового будинку з господарськими будівлями АДРЕСА_1 визнавши, що вказана частка являється квартирою АДРЕСА_1 зі всіма господарськими будівлями ( в тому числі самовільно побудованими та перебудованими, прогріб «П-2» ) загальною площею - 40,0 кв.м., житловою - 29,0 кв.м., які були належністю 8/25 частин будинку загальною площею - 167,7 кв.м., житловою - 110,5 кв.м.
Тульчинському МБТІ внести відповідні зміни в технічну документацію стосовно вказаного нерухомого майна.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя Тульчинського
районного суду: С.В. Ковганич