Справа № 2 - 1850
2008рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 жовтня 2008 року Тульчинський районний суд
Вінницької області
В складі головуючого судді Ковганича С.В.
при секретарі Крецу Т.О.
Розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Тульчині цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла його рідна тітка -
ОСОБА_2 , жителька АДРЕСА_1 , яка при житті мала земельний та майновий паї, а також грошовий вклад в Ощадному банку України у філії НОМЕР_1 Тульчинського відділення на рахунку НОМЕР_2 на суму 3178,88 грн.
Позивач являється єдиним спадкоємцем на спадкове майно .
При оформленні права власності на спадкове майно, в нотаріальній конторі, ОСОБА_1 було відмовлено, в зв'язку з тим, що він пропустив шестимісячний строк звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.
Даний строк, ОСОБА_1 пропустив через поважні причини, так-як перебував часто у відрядженнях, а тому звернувся до суду та просить постановити рішення, в якому визначити йому додатковий строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини .
В судовому засіданні представник позивача, який діє по дорученню від його імені на позовних вимогах наполіг.
Відповідач в судове засідання не з'явився, надавши суду заяву про визнання позову та розгляду за відсутністю їх представника.
Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи суд встановив:
ІНФОРМАЦІЯ_2 року, померла - ОСОБА_2 , про що свідчить копія свідоцтва про смерть.
Майно покійної складається з : земельного та майнового паїв, згідно копій майнового сертифіката серія НОМЕР_3 та державного акту серія НОМЕР_4 виданих на ім'я ОСОБА_2 ., а також грошового вкладу, що зберігається в філії відділення Ощадного банку, що підтверджено копією ощадної книжки.
Позивач пропустив строк подачі заяви до нотаріальної контори для прийняття спадщини, а тому нотаріусом в оформленні спадкових прав йому було відмовлено.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за законом чи заповітом має право прийняти спадщину. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно ст. 1272 ч.3 ЦК України, спадкоємцю, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Правовідносини, що виникли між сторонами регламентуються ст. ст. 1268 , 1272 ЦК України.
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, судовий збір сплачений позивачем підлягає зарахуванню в прибуток держави.
Керуючись ст. ст. 1268 , 1272 ЦК України ст. 4, 8, 10, 15, 18, 57-60, 64, 81, 88, 209-213 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , жителю АДРЕСА_1 додатковий строк для подання заяви до нотаріальної контори для прийняття спадщини, після смерті його тітки - ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року, терміном - три місяці.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя Тульчинського
районного суду: С.В. Ковганич