Справа №104/2833/13-а копія
У Х В А Л А
про закриття провадження по справі
03 грудня 2013 рік м. Білогірськ
Білогірський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого - судді Чубабрія В.А.
при секретарі - Задерецькій Л.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Білогірську адміністративну справу за позовом прокурора Білогірського району АР Крим до Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим, Білогірського районного сектору Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим, третя особа: ОСОБА_1, про визнання протиправними дії, зобов’язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
прокурор Білогірського району АР Крим звернувся до суду з позовом до Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим, Білогірського районного сектору Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим, третя особа: ОСОБА_1, про визнання протиправними дії, зобов’язання вчинити певні дії.
До судового засідання сторони не з’явилися, прокурор Бекіров Е.Ф. надав до суду заяву про залишення адміністративного позову без розгляду.
Але, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що підстав для залишення позову без розгляду не має, є необхідність закриття провадження у справі з наступних підстав.
Частина 2 ст.60 КАС України визначає, що з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом (поданням), бере участь у розгляді справ за його позовами.
Стаття 121 Конституції України уповноважує прокуратуру здійснювати функцію представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Стаття 23 Закону України «Про прокуратуру» у ч.5 зазначає, що у разі відхилення подання в цілому чи частково або неповідомлення прокурора про результати розгляду подання, а також якщо подання не вносилося, прокурор може звернутися до суду щодо: 1) визнання незаконним нормативно-правового акта відповідного органу повністю чи в окремій частині; 2) визнання протиправним рішення чи окремих його положень і щодо скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень; 3) визнання протиправними дій чи бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії або утриматися від вчинення певних дій. Для звернення прокурора з позовом до суду встановлюється 15-денний строк, що обчислюється з дня одержання повідомлення про відхилення подання або в разі неповідомлення прокурора про результати розгляду подання з дня закінчення визначеного прокурором строку його розгляду.
Прокурор звернувся до суду із самостійним позовом, в резолютивній частині якого просить визнати протиправними дії відповідачів та зобов'язати вчинити певні дії.
Відповідно до інформаційного листа Вищого адміністративного суду України №1237/12/13-13 від 11.09.2013 року, звертаючись до суду з вимогами, передбаченими частиною п’ятою статті 23 Закону України «Про прокуратуру», прокурор діє як посадова особа органу державної влади. З огляду на зазначене такі справи, незалежно від статусу відповідача, предметно підсудні окружним адміністративним судам.
В силу п.1 ч.1 ст.18 КАСУ місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.157 КАСУ суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи суб'єктний склад та характер правовідносин, що спір у даній справі підвідомчий окружному адміністративному суду, до компетенції якого належить розгляд цих справ, суд вважає за необхідне закрити провадження у справі.
Керуючись ст.157,158-160,165 КАС України,
У Х В А Л И В:
провадження в адміністративній справі за позовом прокурора Білогірського району АР Крим до Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим, Білогірського районного сектору Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим, третя особа: ОСОБА_1, про визнання протиправними дії, зобов’язання вчинити певні дії, – закрити.
Роз’яснити позивачеві, що розгляд його справи відноситься до юрисдикції окружних адміністративних судів.
Попередити, що повторне звернення до суду з такою самою заявою, щодо якої постановлено ухвалу про закриття провадження у справі, не допускається.
Ухвалу може бути оскаржено до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Білогірський районний суд Автономної Республіки Крим протягом п’яти днів з дня отримання її копії.
Головуючий: (підпис)
Ухвала не набрала законної сили. З оригіналом згідно. Суддя: Секретар: