УХВАЛА
Іменем України
20 грудня 2006 року м. Ужгород
Апеляційний суд Закарпатської області в складі
головуючого судді ВОТЬКАНИЧА Ф.А.
суддів КОНДОРА Р.Ю., СТАНА І.В.
за участю прокурора ФРИЦЮК В.В.
апелянта адвоката ОСОБА_1
обвинуваченого ОСОБА_2
розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали за апеляцією захисника обвинуваченого ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_1 на постанову судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 21 вересня 2006 р.
Цією постановою залишено без задоволення скаргу
захисника адвоката ОСОБА_1, в інтересах ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця АДРЕСА_1, обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених ст. 358 ч. З, ст. 190 ч. 1 КК України,
на постанову прокурора Закарпатської обл. від 05.07.2006 р. про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2 та на постанову ст. слідчого прокуратури Закарпатської обл. від 29.07.2006 р. про пред'явленняОСОБА_2 обвинувачення у вчиненні злочинів, передбачених ст. 358 ч. з, ст. 190 ч. 1 КК України.
Як зазначено в постанові судді, ОСОБА_1 звернувся до суду в інтересах підзахисного ОСОБА_2 із скаргою на постанови про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2 та про притягнення його в якості обвинуваченого за ст. 358 ч. з, ст. 190 ч. 1 КК України. На думку скаржника, кримінальну справу порушено безпідставно, на чиєсь замовлення, у справі зібрані суперечливі докази, які не можуть свідчити про винність ОСОБА_2, не були допитані певні свідки, не були проведені інші слідчі дії. Суддя відмовив у задоволенні скарги, оскільки 20.09.2006 р. дану кримінальну справу призначено до судового розгляду, а питання наявності порушень у її розслідуванні були з'ясовані під час попереднього розгляду справи.
В апеляції захисник ОСОБА_1 порушує питання про скасування постанови судді Ужгородського міськрайонного суду від 21.09.2006 р. та постанови прокурора Закарпатської обл. від 05.07.2006 р. про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2. На думку апелянта, судом першої інстанції був порушений процесуальний порядок розгляду скарги, яка до суду була подана завчасно і могла бути розглянута до попереднього розгляду справи. Крім того, в діях ОСОБА_2 немає ознак суб'єктивної сторони складу зазначених злочинів, оскільки посадовими особами Молдавського держуніверситету саме щодо нього самого могли бути вчинені шахрайські дії, а про недійсність одержаного диплома про вишу юридичну освіту він не знав і не міг знати.
Справа № 11-798/2006 p. Категорія 11-А
Головуючий у 1-й інстанції СЕМЕРАК І.О.
Доповідач КОНДОР Р.Ю.
Заслухавши доповідь судді, промови захисника ОСОБА_1 та обвинуваченого ОСОБА_2, які підтримали апеляцію, вказуючи на відсутність доказів вини ОСОБА_2, однак пояснили, що від оскарження постанови ст. слідчого прокуратури Закарпатської обл. від 29.07.2006 р. про пред'явленняОСОБА_2 даного обвинувачення вони відмовляються, промову прокурора Фрицюк В.В., яка просить залишити апеляцію без задоволення, а постанову судді - без зміни, вказуючи, що кримінальну справу було порушено за наявності відповідних приводів і підстав, на даний час триває судове слідство, а у скаргах фактично йдеться про оцінку доказів, обговоривши доводи сторін, перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного.
04.08.2006 р. до Ужгородського міськрайонного суду була подана скарга захисника ОСОБА_1 в інтересах підзахисного ОСОБА_2 на постанову прокурора від 05.07.2006 р. про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2 за ознаками злочинів, передбачених ст. 358 ч. з, ст. 190 ч. 1 КК України, та на постанову слідчого від 29.07.2006 р. про притягнення його в якості обвинуваченого. На думку скаржників, фактичні обставини справи не встановлені належним чином, істотні дані не з'ясовані та не перевірені, деякі докази є недопустимими тощо, а в діях ОСОБА_2, якого самого обманули, відсутній склад інкримінованих йому злочинів.
Проте, з наявних матеріалів випливає, що 05.07.2006 р. було порушено кримінальну справу щодо ОСОБА_2 за ознаками злочину, передбаченого ст. 358 ч. 3 КК України, а за ознаками злочину, передбаченого ст. 190 ч. 1 КК України справу прокурором було порушено 25.07.2006 р.
16.08.2006 р. прокуратурою було повідомлено, що кримінальна справа не може бути надана в судове засідання, оскільки вже направлена до суду для розгляду по суті (а.с. 18). 20.09.2006 р. було проведено попередній розгляд справи та призначено її до судового розгляду, справа знаходиться на стадії судового слідства.
Даних, які б спростовували наявність на час порушення кримінальної справи приводів і підстав, передбачених ст. 94 КПК України, та даних про те, що не дотримано порядок порушення справи, встановлений ст.ст. 97-98 КПК України, немає.
З урахуванням викладеного, оцінивши докази у сукупності, апеляційний суд приходить до висновку про необґрунтованість апеляції.
Скаргу на постанову про порушення кримінальної справи розглянуто суддею з урахуванням руху справи. Крім того, обґрунтовуючи свої вимоги в судах першої та апеляційної інстанцій, скаржники фактично ставили питання про оцінку доказів, однак, докази підлягають перевірці і оцінці під час розгляду судом справи по суті.
Отже, місцевий суд не мав підстав для задоволення скарги. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не позбавлені можливості ставити питання про перевірку своїх доводів під час розгляду справи по суті.
За таких обставин, апеляцію слід залишити без задоволення, а постанову судді суду першої інстанції - без зміни.
Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України, -
ухвалив:
Апеляцію захисника обвинуваченого ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову судді Ужгородського міськрайон-ного суду Закарпатської області від 21 вересня 2006 р. про відмову в задоволенні скарги ОСОБА_1 - б е з зміни.