Справа № 105/7075/13-к
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАІНИ
"11" грудня 2013 р. Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого Пікула Е.О., при секретарі Пасько Є.Г., за участю сторін – прокурора
ОСОБА_1, потерпілої ОСОБА_2, обвинуваченого ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в суді м.Джанкоя кримінальне провадження №12013130270004005 за обвинуваченням ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця к/р Майарик Ходжаабадського раона Андижанської області, громадянина України, має середню-технічну освіту, працює неофіційно, холостого, раніше не судимого, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
- у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.164 ч.1 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Згідно рішення Советського міськрайсуду АР Крим від 13 березня 2012 року з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 були стягнені аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, у твердій грошовій сумі у розмірі 500 грн. щомісячно, починаючи з 24.01.2012 року і до його повноліття.
Однак, ОСОБА_3 злісно ухиляється від сплати зазначених аліментів і має загальну суму заборгованості з оплати аліментів станом на 22.11.13р. – 6365,20 грн., чим ставить сім'ю стягувача ОСОБА_2 у важке становище.
В ході судового розгляду ОСОБА_3 повністю визнав себе винним у вчиненні інкримінованого йому злочину, визнав всі фактичні обставини кримінального правопорушення, встановлені досудовим розслідуванням, пояснивши, що аліменти протягом указаного часу не виплачував, тому що не міг працевлаштуватися на нормальну роботу. І, тому не міг здійснювати будь-яку допомогу своєї дитини, хоча знав про наслідки свого ставлення до цього. При працевлаштуванні зможе виплачувати аліменти і погасити по ним борг.
На підставі ч.3 ст.349 КПК України, за згодою учасників судового провадження було визнано недоцільним дослідження доказів щодо обставин, які ніким з учасників не оспорюються. При цьому судом з'ясовано правильне розуміння зазначеними особами змісту цих обставин, встановлено відсутність сумнівів у добровільності їх позиції, і роз'яснено їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
Тому суд обмежив обсяг досліджуваних доказів допитом обвинуваченого; допитом потерпілої, яка вказала на відсутність у ОСОБА_3 бажання погашати борг з аліментів, а також на ту обставину, що останній протягом вже більше року не надає ніякої допомоги, через що вона з дитиною перебувають у важкому матеріальному становищі; оглядом документів кримінального провадження, що стосуються невиплати аліментів за рішенням суду (а.с.8-17,37 т.2), та, що характеризують особу обвинуваченого.
Вищеперелічені докази узгоджуються повністю між собою, на підставі чого суд їх визнає достовірними та надійшов до висновку про те, що вина ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення при обставинах, викладених в обвинувальному акті, доведена повністю і дії останнього кваліфіковані правильно за ч.1 ст.164 КК України як злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини (аліментів).
При визначенні йому виду та міри покарання суд враховує характер і суспільну небезпеку злочину, дані про особу обвинуваченого: раніше не судимий, посередньо характеризується за місцем проживання; думку потерпілої щодо покарання обвинуваченому.
В якості обставин, що пом'якшують покарання, визнає щире його каяття, а обтяжуючих обставин – не вбачається.
Таким чином, з урахуванням обставин злочину, особи винного, обставин, що пом'якшують покарання, суд приходить до висновку, що виправлення обвинуваченого можливо лише у вигляді обмеження волі, з відбуванням даного покарання у кримінально-виконавчій установі відкритого типу без ізоляції від суспільства з обов'язковим залученням до праці.
Керуючись ст.ст.369-371, 374,376 КПК України,
З А С У Д И В:
ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ст.164 ч.1 КК України, та призначити йому покарання у виді 1-го року обмеження волі, з відбуванням покарання у кримінально-виконавчій установі відкритого типу.
Строк відбування покарання обчислювати з моменту його прибуття до місця відбування покарання.
Виконання вироку у частині напрямку ОСОБА_3 у місця відбування покарання у вигляді обмеження волі покласти на кримінально-виконавчу інспекцію.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду АР Крим через Джанкойський міськрайонний суд протягом 30 діб з моменту його проголошення.
Обвинуваченому та прокурору копію вироку вручити негайно після його проголошення.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Вирок надрукований суддею одноособово в нарадчій кімнаті.
Суддя
ОСОБА_5