Судове рішення #34174844

Лутугинський районний суд Луганської області


Справа № 416/2429/13-ц

Провадження № 2/416/990/13



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.12.2013 року Лутугинський районний суд Луганської області в складі:

головуючого судді Шпідько В.Г., при секретарі Семьонкіної М.В., розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м.Лутугине справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання угоди дійсною та права власності на нерухоме майно ,


                                                   В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду з позовом, в якому вказав, що 17 січня 2013 року між позивачем та ОСОБА_8 було досягнуто домовленості про купівлю-продаж належного йому нерухомого майна, розташованого за адресою: Луганська обл.., Лутугинський р-н., смт.Біле, вул.. Північна, 4. Між ними було погоджено всі належні умови договору купівлі-продажу, зокрема, щодо ціни та передачі майна у власність. Він сплатив ОСОБА_8 визначену нами повну вартість нерухомого майна у розмірі 10 000 (десяти тисяч) гривень, ОСОБА_8 ці гроші від нього прийняла, про що написала розписку. Вона, в свою чергу, передала йому ключі, вивезла усі свої речі, а він вступив у фактичне володіння придбаним нерухомим майном.

Таким чином, між ним та ОСОБА_8 була укладена угода купівлі-продажу вищезазначеного нерухомого майна, було досягнуто згоди по всім істотним умовам договору. В результаті здійснення даної угоди ОСОБА_8 продала йому, а він купив у неї з 24/100 часток вищезазначеного будинку. У встановленому законом порядку договір купівлі–продажу одразу посвідчити не було можливості та він з ОСОБА_8 домовилися зробити це найближчим часом.

Таким чином, ним і ОСОБА_8 були повністю виконані умови укладеного нами договору, але вона ухилялася від нотаріального посвідчення цього договору, посилаючись на свій стан здоров’я. Та так і не встигнувши посвідчити договір належним чином, ОСОБА_8 померла 31.01.2013 р. в результаті чого він тепер взагалі позбавлений можливості оформити своє право власності на придбане майно інакше як в судовому порядку.

Єдина спадкоємниця після смерті ОСОБА_8, ії донька – ОСОБА_2 проти його права власності не заперечує, на майно, яке належало ОСОБА_8, вона не претендує.

Відповідно до ч.1 ст.328 ЦУ України право власності набувається на підставах, не заборонених законом, зокрема з правочинів. Відповідно до ч.3 ст.334 ЦК України право власності на майно за договором, що підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.

Відповідно до ч.2 ст.220 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо всіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна зі сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.



Таким чином, з огляду на зазначене вище, звернення до суду з даною позовною заявою являється єдиною можливістю оформити його право власності на вищезазначене нерухоме майно.


У судове засідання представник позивач надала заяву в якій просить розглянути справу без її участі, та на позові вона наполягає.

Відповідачі в судове засідання надали заяви в якіх просять розглянути справу без їх участі та з позовом вони згодні .

          

Дослідивши матеріали справи, суд вважає,що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з положеннями ст. 207 ч.2 ЦК України, що правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

Відповідно до п.3 ч. 1 ст.208 ЦК України, правочин фізичних осіб між на суму, що перевищує у 20 і більше разів розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян, крім правочинів, передбачених ч.1 ст.206 цього Кодексу, належить вчинити у письмовій формі.           Згідно з ч. 1 ст. 328 ЦК України передбачено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.           

Згідно ст.392 ЦК України встановлено-власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.


«Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною», що і відбулося в даному випадку (ОСОБА_1 запропонував укласти договір, а ОСОБА_8 прийняла пропозицію). Відповідно до ч. 1 ст. 638 ЦК України «Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору». Попередній договір про продаж будинку є прямим доказом того, що між ОСОБА_1 і ОСОБА_8 була фактично укладена угода купівлі - продажу будинку, а саме сторони досягли домовленості про предмет договору, передбаченому ст. 656 ЦК України, умовам, визначеним законом як істотні для договорів даного виду (прийняття сторонами зобов'язань щодо переоформлення права власності на , 24/100 часток житлового будинку ), вартості майна.

При фактичному укладанні угоди ними були виконані вимоги ст. 662 ГК "Україна в частині передачі продавцем товару, і ст. 689 ГК України в частині отримання ОСОБА_1 будинку. Також ними були виконані вимоги ст. 691 ЦК України в частині передачі продавцю обумовленої повної вартості 24/100 часток будинку, а ОСОБА_8 прийняла цю суму у розмірі 10000грн., підтвердивши це розпискою. Відповідно до вимог ч. 2 ст. 220 ЦК України, якщо сторони домовилися про всі істотні умови договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення , суд визнає такий договір дійсним, тому має право на 24/100 часток будинку, смт.Біле, вул.Північна, ,4, Лутугинського р-ну, Луганської обл.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60,118-120 ЦПК України, ст. ст. 207,208, 328,220,392, 638, 656, 689, 691 ЦК України, -


В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання права власності задовольнити.

Визнати дійсною угоду купівлі-продажу 24/100 часток житлового будинку, розташованого за адресою: Луганська область, Лутугинський район, смт.Біле, вул.Північна, ,4, яка була укладена між ОСОБА_1, та ОСОБА_8.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 24/100 часток житлового будинку, розташованого за адресою: Луганська область, Лутугинський район, смт.Біле, вул..Північна,4 .


Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Лутугинський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання його копії.          


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація