Судове рішення #34237235


1-кп/381/60/13

381/1263/13-к

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


« 21» березня 2013 року м. Фастів


Фастівський місьрайонний суд Київської області в складі:

головуючого - судді Бончева І.В.;

при секретарі - Гапонюк І.В.,


№ 1 - КП /381/60/13


розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження № 12013100310000321 за обвинуваченням:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місяця - лютого, 12-го дня, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, тимчасово не працюючого, ІНФОРМАЦІЯ_4, не одруженого, українця, громадянина України, не судимого,


у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,


за участю сторін кримінального провадження: прокурора – Дмитрунь Л.О., потерпілої – ОСОБА_2 та обвинуваченого – ОСОБА_1,


В С Т А Н О В И В:


10.02.2013 року близько 22 год. 30 хв., ОСОБА_1, перебував у будинку № 13 по вулиці Шевченка в селі Червоне Фастівського району Київської області, де разом з гр. ОСОБА_2, вживаючи алкогольні напої, таким чином відпочив, а потім, відчуваючи раптово виниклу неприязнь став з нею сваритися та вирішив, шляхом фізичного впливу заподіяти шкоду її здоров’ю у вигляді нанесення легких тілесних ушкоджень.

Доводячи цей злочинний умисел до кінця, ОСОБА_1 кулаком правої руки умисно наніс з прикладанням зусилля спочатку два удари в область обличчя, а потім іще два такі удари в область спини, спричинивши потерпілій ОСОБА_2 умисне легке тілесне ушкодження у вигляді синців на повіках обох очей, двох синців на спині та синця в поперековому відділі.

Вказані дії ОСОБА_1 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 1 ст. 125 КК України, як умисне легке тілесне ушкодження.

21.03.2013 року між потерпілою ОСОБА_2, яку на підставі ст.ст. 55, 56 КПК України заявою від 13.02.2013 року визнано потерпілою у даному кримінальному провадженні № 12013100310000321 та обвинуваченим ОСОБА_1, в порядку, передбаченому ст.ст. 468, 469 та 471 КПК України, укладено угоду про примирення.

Згідно з даною угодою потерпіла та обвинувачений дійшли згоди щодо формулювання підозри, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій обвинуваченого ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 125 КК України. Також, сторонами угоди визначено узгоджене ними покарання, яке ОСОБА_1 повинен понести за вчинене кримінальне правопорушення у виді громадських робіт строком на сто годин. В угоді також передбачені наслідки її укладення, затвердження та невиконання, які роз'яснені обвинуваченому.

Розглядаючи в порядку п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України питання про можливість затвердження даної угоди про примирення, суд виходить з наступного.

Відповідно до правил ст.ст. 468, 469 КПК України у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення, може бути укладена угода між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим про примирення.

Прокурор в судовому засіданні, вважаючи, що при укладенні даної угоди дотримані вимоги і правила КПК та КК України, просив цю угоду затвердити і призначити обвинуваченому узгоджену в угоді міру покарання та інші передбачені угодою заходи.

Обвинувачений ОСОБА_1 в судовому засіданні також просив вказану угоду з потерпілою, яка також не заперечувала проти цього, затвердити і призначити узгоджену в ній міру покарання та інші передбачені угодою заходи, при цьому ОСОБА_1 беззастережно визнав себе винуватими у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, в обсязі підозри, дав згоду на застосування узгодженого виду та розміру покарання, а також інших заходів у разі затвердження угоди, заявивши, що здатен реально виконали взяті на себе відповідно до угоди зобов'язання.

Злочин, у вчиненні якого ОСОБА_1 беззастережно визнав себе винуватими, згідно із ст. 12 КК України є злочином невеликої тяжкості, від якого є потерпіла.

Суд шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження, переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. При цьому судом з`ясовано, що ОСОБА_1 повністю усвідомлює зміст укладеної з потерпілою, та ним самими безпосередньо, угоди про примирення, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винуватими, цілком розуміє свої права, визначені п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України, а також наслідки укладення, затвердження даної угоди, передбачені ч. 1 ст. 473 КПК України, та наслідки її не виконання, передбачені ст. 476 КПК України.

Враховуючи викладене, оскільки умови угоди про примирення між потерпілою ОСОБА_2 та обвинуваченим ОСОБА_1 відповідають вимогам КПК та КК України, суд, врахувавши заслухані доводи сторін кримінального провадження, дійшов висновку про наявність всіх правових підстав для затвердження цієї угоди.

За таких обставин суд вважає доведеним в підготовчому судовому засіданні те, що ОСОБА_1 вчинив умисне легке тілесне ушкодження, а тому ці його дії кваліфікує за ч. 1 ст. 125 КК України, за якою належить призначити ОСОБА_1 узгоджену сторонами угоди про примирення міру покарання.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 1, 314, 373, 374, 394, 474 та 475 КПК України, суд,


З А С У Д И В:


Затвердити у кримінальному провадженні № 12013100310000321 угоду про примирення від 21.03.2013 року між потерпілою ОСОБА_2 та обвинуваченим ОСОБА_1

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, за якою призначити йому узгоджене сторонами угоди про примирення від 21.03.2013 року покарання у виді громадських робіт строком на сто годин.

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України, до Апеляційного суду Київської області через Фастівський міськрайонний суд шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.


СУДДЯ: І.В. БОНЧЕВ










































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація