ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2006 р. |
№ 2/468 |
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Козир Т.П.- головуючого, Владимиренко С. В., Кота О. В., за участю представників: позивача - Білана О. П. дов. Від 04.04.2005 року № 32/19, Лича В. О. дов. Від 04.04.2005 року № 33/19, відповідача -Солода Р. В. дов. від 14.12.2004 року, заявника -ОСОБА_2 дов. НОМЕР_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві касаційну скаргу ОСОБА_1на рішення господарського суду м. Києва від 19 вересня 2000 року у справі за позовом ДП Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»в особі відособленого підрозділу НАЕК «Енергоатом» Запорізька АЕС до ТОВ «Будівельно-інвестиційна компанія «ПСП ЛТД»про встановлення права власності,
У С Т А Н О В И В:
Рішенням арбітражного суду м. Києва від 19 вересня 2000 року позов задоволено в повному обсязі та визнано за позивачем право власності на третій і четвертий поверхи будинку гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 1203,5 кв. метрів, в тому числі на житлові приміщення №№ 12 -19 та на місця №№ 42 -47 на підземній опалювальній стоянці.
У касаційній скарзі заявник просить скасувати рішення суду і припинити провадження у справі, стверджуючи, що вона є власником спірних приміщень, а до участі у справі вона не була залучена.
Вислухавши пояснення представників заявника і сторін, обговоривши доводи касаційної скарги та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що касаційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
За п.3 ч.2 ст.111-10 ГПК України рішення суду підлягає безумовному скасуванню, якщо воно стосується прав і обов'язків осіб, які не були залучені до участі у справі.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 до участі у даній справі не залучалася.
Разом з тим, рішенням Оболонського районного суду м. Києва від 18 грудня 2002 року за заявницею визнано право власності на спірні приміщення за інвестиційним договором від 10 грудня 1994 року з ТОВ «Джамп».
За таких обставин оскаржене рішення стосується прав і обов'язків заявниці.
Відповідно до ст.21 ГПК України сторонами в судовому процесі можуть бути підприємства і організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу.
Згідно ст. 24 ЦПК України судам загальної юрисдикції підвідомчі справи у спорах, які виникають з цивільних… правовідносин, якщо хоча б однією з сторін у спорі є громадянин…
Враховуючи викладене, рішення суду визнати законним не можна, тому воно підлягає скасуванню, а справа -передачі на новий розгляд.
Під час нового розгляду господарському суду необхідно залучити до участі у справі в якості відповідача ОСОБА_1. і вирішити питання подальшого провадження у справі з урахуванням правил підвідомчості спорів судам.
Керуючись ст. ст. 1115, 1117 - 11112 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Касаційну скаргу задовольнити частково.
Скасувати рішення господарського суду м. Києва від 19 вересня 2000 року.
Справу передати до господарського суду м. Києва на новий розгляд в іншому складі суддів.
Головуючий Т. Козир
Судді С. Владимиренко
О. Кот