Справа 22ц-2094/06 Головуючий по 1 інстанції Кваша С.В.
Доповідач апеляційного суду Колосовський С.Ю.
УХВАЛА
13 грудня 2006 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:
головуючого - Вовненко Г.Ю.
суддів: Галущенка О.І., Колосовського С.Ю.
при секретарі судового засідання - Фірсовій Т.В.
за участю: представника позивача Штокало О.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві цивільну справу
за апеляційною скаргою відкритого акціонерного товариства енергопостачальна компанія „Миколаївобленерго" (далі - ВАТ „Миколаївобленерго")
на ухвалу Заводського районного суду м. Миколаєва від 27 вересня 2006 р.
за позовом ВАТ „Миколаївобленерго" до ОСОБА_1 про відшкодування збитків,
встановила:
У липні 2006. р. ВАТ „Миколаївобленерго" пред'явило позов до ОСОБА_1 про відшкодування 281 грн. 27 коп. збитків завданих у зв'язку з безобліковим користуванням електроенергією.
Ухвалою Заводського районного суду м. Миколаєва від 27 вересня 2006 р. провадження у справі закрито на підставі п. 6 ч. 1 ст. 205 ЦПК.
В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на незаконність ухвали суду, порушив питання про її скасування.
Апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановляючи оскаржувану ухвалу, суд виходив з того, що на час розгляду справи належна відповідачка померла, а спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Проте з таким висновком погодитись не можна, оскільки до нього суд прийшов з порушенням закону.
Як вбачається з матеріалів справи, акт про порушення споживачем квартири АДРЕСА_1 правил користування електричною енергією для населення було складено 20 лютого 2004 р. На цей час в цій квартирі була прописана і відповідачка.
Більше того, після смерті в 2005 р. ОСОБА_2, відносно якої було складено акт, відповідачка, виходячи з її пояснень, успадкувала зазначену квартиру. А згідно зі с ч. 1 ст. 1231 ЦК до спадкоємця переходить обов'язок відшкодувати майнову шкоду (збитки), яка була завдана спадкодавцем.
За таких обставин підстав, передбачених п. 6 ч. 1 ст. 205 ЦПК для закриття провадження у справі не було, а тому оскаржувана ухвала в силу п. З ч. 1 ст. 312 ЦПК підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст. 307,312 ЦПК, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу ВАТ „Миколаївобленерго" задовольнити.
Ухвалу Заводського районного суду м. Миколаєва від 27 вересня 2006 р. скасувати, а справу передати до того ж суду для розгляду по суті.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку на протязі двох місяців.