УХВАЛА
ІМЕНЕМ УК РАЇНИ
22 листопада 2007 року
Колегія суддів судової палати -в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
головуючого - Фащевської Н.Є. суддів - Гурзеля І.В., Жолудько Л.Д. при секретарі - Любчик Л.В. з участю апелянта - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Гусятинського районного суду від 25 вересня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
встановила:
В серпні 2007 р. ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дочку мотивуючи тим, що ОСОБА_2, який є батьком їх дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, не надає коштів на її утримання, просила стягувати з відповідача аліменти на дочку по Ул частині доходу відповідача щомісячно.
Рішенням Гусятинського районного суду від 25 вересня 2007 року позов задоволено .
Стягнуто з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 аліменти на дочку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4частини усіх видів заробітку щомісячно, і до досягнення дитиною повноліття.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить рішення суду скасувати, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права зокрема на його думку суд передчасно постановив рішення не дивлячись на те що в Гусятинському райсуді перебуває справа за його позовом до ОСОБА_1 про оспорювання батьківства по якій призначена судово-генетична експертиза.
ОСОБА_2 вимоги апеляції підтримав в межах доводів зазначених в апеляційній скарзі.
Справа №22а-1041 Головуючий у 1 інстанції- Лисюк І.О.
Категорія 36 Доповідач - Гурзель І В.
2
Розглянувши справу, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, заслухавши пояснення учасників апеляційного розгляду справи, колегія вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_2 до задоволення не підлягає.
Судом першої інстанції встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 6.02.2007 року . У шлюбі у них народилась дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Батьком дитини записаний в свідоцтві про народження ОСОБА_2 (а.с. 6).
Дитина проживає з мамою - ОСОБА_1 в с. Васильківці. ОСОБА_2 мешкає в м. Копиченці.
Судом визначено розмір аліментів з батька ОСОБА_2 на дочку в розмірі 1/4. частини усіх видів його заробітку, щомісячно.
З таким висновком суду першої інстанції слід погодитись. Оскаржуване рішення суду про стягнення з ОСОБА_2 аліментів ґрунтувалось на обставинах документального підтвердження його батьківства відносно дочки ОСОБА_3, а саме з свідоцтва про народження дитини вбачається що в книзі реєстрації народжень 28.08.2007 року зроблено актовий запис № 8 де батьком ОСОБА_3, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 записано ОСОБА_2.
У відповідності до ч. 1 ст. 122 СК України дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі походить від подружжя і її походження визначається на підставі свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров"я про народження дружиною дитини . У відповідності до ст. 133 СК України якщо дитина народилась у подружжя, дружина записується матір"ю, а чоловік -батьком дитини. Відповідно до ст. 140 СК стягнення за рішенням суду з особи, записаної батьком або матір'ю, аліментів на дитину не є перешкодою для звернення до суду з позовом про виключення відомостей про них як батька або матері з актового запису про народження цієї дитини.
Доводи апеляції що суд незаконно стягнув з нього аліменти на користь дитини, оскільки в суді знаходиться справа про оспорювання ним свого батьківства відносно дочки ОСОБА_3, не є підставою для скасування рішення.
Законодавством встановлено презумпцію шлюбного батьківства, яка є гарантією прав народжених у шлюбі дітей на їх утримання батьками. Враховуючи що проведення судово-генетичної експертизи на предмет встановлення батьківства триває значний проміжок часу, тому судом першої інстанції вірно відмовлено ОСОБА_2 в зупиненні провадження по справі про стягнення аліментів до вирішення справи про оспорювання батьківства, оскільки це порушувало б обов'язок батька утримувати дитину.
У відповідності до п. 14 постанови №3 Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 р. "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" , задоволення судом вимог про оспорювання батьківства може бути підставою для перегляду рішення про стягнення аліментів у зв'язку з нововиявленими обставинами (п. 1 ч. 2 ст. 361 ЦПК).
3
Таким чином, колегія вважає, що рішення суду ухвалене з додержанням . норм матеріального і процесуального права, і підстав для його скасування не вбачає.
Керуючись ст. ст. 3074.1 п.1; 308; 313; 315; 319; 324; 325 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Гусятинського районного суду від 25 вересня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.