Справа №295/13438/13-к
Категорія 46
1-кп/295/220/13
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.12.2013 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира Комісарчук О.В.
з участю секретаря Содель А.С.
прокурора Пазюри С.О.
захисника ОСОБА_1
заявника ОСОБА_2
розглянувши заяву ОСОБА_2 про відвід судді Богунського районного суду м. Житомира Зіневич І.В.,-
ВСТАНОВИВ:
В судовому засіданні 05.12.2013 року під час судового розгляду кримінальної справи про обвинувачення ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 345 КК України останній заявив відвід головуючому-судді Зіневич І.В. В обґрунтування заяви вказав, що суддя Зіневич І.В. відмовила йому в задоволенні клопотання про виклик та допит в судовому засіданні свідка ОСОБА_3, що на його думку свідчить про її необ'єктивність та упередженість під час судового провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_2 заяву підтримав, просив її задоволити. В доповнення до заяви вказав, що суддя Зіневич І.В. неодноразово відмовляла в задоволенні клопотань, зокрема, про витребування документів з Державної пенітенціарної служби, про отримання роздруківки телефонних розмов працівників колонії, про виклик та допит свідків. Зазначає, що вказані документи та покази свідків могли б свідчити про його невинуватість у вчиненні злочину, в якому він обвинувачується. Вважає, що дії судді свідчать про упередженість, що є підставою для її відводу.
Захисник ОСОБА_1 в судовому засіданні при вирішенні питання про відвід судді покладалась на розсуд суду.
Прокурор Пазюра С.О. зазначив, що заява про відвід судді Зіневич І.В. є безпідставною та необґрунтованою, підстави для відводу, передбачені нормами КПК України відсутні, а тому просив відмовити в її задоволенні.
Дослідивши заяву, заслухавши думку учасників судового засідання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.75 КПК України передбачений виключний перелік обставин, що виключають участь слідчого судді, судді або присяжного в кримінальному провадженні:
1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім'ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача;
2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник;
3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім'ї заінтересовані в результатах провадження;
4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості;
5) у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи, а також у складі суду, що здійснює судове провадження, не можуть бути особи, які є родичами між собою.
Заявник в поданій заяві, а також в судовому засіданні, не навів підстав, що свідчать про наявність обставин для відводу судді, а також обґрунтованих обставин, які б свідчили про упередженість або заінтересованість головуючого в результатах судового провадження.
Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає, що заява про відвід є безпідставною, а тому задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 75, 81 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ :
В задоволенні заяви ОСОБА_2 про відвід судді Богунського районного суду м. Житомира Зіневич І.В. по кримінальній справі про обвинувачення ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 345 КК України - відмовити.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя