БАЛАКЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
РІШЕННЯ
іменем України
Справа № 762/3917/13-ц
09 грудня 2013 року Балаклавський районний суд м. Севастополя у складі:
головуючого судді: - ОСОБА_1Ю,,
при секретарі: - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Севастополі в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_3, заінтересовані особи: Севастопольська міська Рада, П’ята Севастопольська державна нотаріальна контора, Севастопольська міська державна адміністрація, про встановлення факту що має юридичне значення,
ВСТАНОВИВ:
12 листопада 2013 року заявник ОСОБА_3 звернулась в порядку окремого провадження до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме: просить встановити факт, що ОСОБА_4 Антоніна, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка Даражнянського району Хмельницької області, що померла 10 січня 2005 року, є матір’ю ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_3.
Вимоги заяви мотивовані тим, що заявнику нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, у зв’язку з невідповідністю прізвища померлої з прізвищем заявника ОСОБА_3.
Вказує на те, що встановлення вказаного факту необхідно їй для отримання свідоцтва про право на спадщину.
У судове засідання заявник не з’явилась, надала суду заяву с проханням розглянути справу у її відсутність, заявлені вимоги підтримує у повному обсязі.
Представники заінтересованих осіб у судове засідання також не з’явились, від представника Севастопольської міської державної адміністрації надійшла заява з клопотанням про розгляд справи за його відсутності, вирішення справи залишає на розсуд суду.
Дослідивши письмові докази по справі суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.3 ст.10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених Цим Кодексом.
Відповідно до свідоцтва про народження серії ЯС № 966799, 04 травня 1922 року народилась ОСОБА_5.
Згідно із свідоцтвом про одруження серії ІІІ-УР № 266924 ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_5, 12 листопада 1962 року зареєстрували шлюб. Після реєстрації одруження чоловіку та дружині присвоєно прізвище ОСОБА_6.
Відповідно до свідоцтва про народження серії ЯЮ № 807197 у подружжя ОСОБА_8 та ОСОБА_9, 02 квітня 1953 року народилась дочка ОСОБА_10.
Також судом встановлено, що між ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_11 було зареєстровано шлюб. Після реєстрації шлюбу чоловіку та дружині присвоєно прізвище ОСОБА_11 та ОСОБА_11 відповідно.
Згідно довідки Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні № 131/1501 від 19 жовтня 2009 року, з лінгвістичного погляду прізвища «Онискевич» та «Оніскевич» (українські варіанти) та «Онискевич» (російський варіант), які належать одній і тій особі чи одній родині, про що свідчать подані документи, вважаються цілком ідентичними.
Встановлення факту родинних відносин необхідне заявнику для подальшого оформлення права на спадщину.
Відповідно до п.1 ч.1. ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
На підставі викладеного, враховуючи, що даний факт має для заявника юридичне значенню, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, 15, 62, 212-215, п.1 ч.1 ст. 256, 259 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_3 задовольнити.
Всановити факт, що ОСОБА_4 Антоніна, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка Даражнянського району Хмельницької області, що померла 10 січня 2005 року, є матір’ю ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення може бути оскаржене Апеляційному суду міста Севастополя через Балаклавський районний суд міста Севастополя протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя /підпис/
З оригіналом згідно.
Головуючий у справі ОСОБА_1