Справа № 101/5322/13-ц
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2013 року
Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого судді Прищепа А.В.
при секретарі Захаровой Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Алушти цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка пред’явила позов до відповідача в якому просить стягнути аліменти на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі в розмірі 1000 гривень, та доньки –ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі в розмірі 1000 гривень щомісячно до повноліття дітей, мотивуючи свої вимоги тим, що від спільного життя з відповідачем вони мають неповнолітніх дітей, які знаходяться на її вихованні та утриманні. Відповідач належної матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.
Позивачка у судове засідання не з’явилася, до суду надала заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримала. Проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідач у судове засідання не з’явився повторно , про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не надав.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача, який належним чином сповіщений про день та час розгляду справи, та ухвалити заочне рішення, відповідно до ст. 225 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 02 листопада 1997 року.
Від сумісного життя сторони мають неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку –ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 про що свідчить свідоцтва про народження (а.с.2-3).
Діти мешкають з позивачкою та знаходяться на її вихованні та утриманні.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
З матеріалів справи вбачається , що відповідач не має постійного місця роботи та постійного заробітку.
Відповідно до ч. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
У силу ст.. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина.
При таких обставинах суд вважає, що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі в розмірі по 800 гривень, на кожну дитину, щомісячно, до повноліття дітей.
Суд вважає, що встановлений судом розмір аліментів в твердій грошовій сумі в розмірі 800 гривень щомісячно, не є менш 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
З відповідача також підлягає стягненню судовий збір в доход держави в розмірі 214,60 гривень
Керуючись ст.ст.180,182,184 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 212-215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 – задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі в розмірі 800 гривень, та доньки – ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі в розмірі 800 гривень, щомісячно починаючи з 21 жовтня 2013 року, до повноліття дітей.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України рішення по справі в частині стягнення аліментів, у межах суми платежу за один місяць, допустити до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 214 (двісті чотирнадцять) гривень 60 копійок.
Рішення підлягає негайному виконанню.
Заочне рішення суду може бути оскаржено позивачем до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Алуштинський міський суд АР Крим у порядку та строки передбачені ст.ст. 294-296 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача в порядку та строки встановлені ст. 228 ЦПК України. В разі залишення заяви без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку.
Суддя