Судове рішення #3446130

Справа №2-339/ 2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

2 жовтня 2007 року       Краснопільський районний суд Сумської області в складі:

головуючого-судді                                                               Янголь Є.В.,

секретаря судового засідання                                              Авраменко О.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Краснопілля справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину і дружину, -

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка просить суд постановити рішення,  яким стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання доньки - ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження у розмірі 1/4 частини його заробітку,  щомісяця,  але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку,  починаючи стягнення з дня звернення до суду з заявою до досягнення донькою віку повноліття,  а також стягнути з відповідача аліменти на її утримання до досягнення донькою -ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження віку трьох років тобто до 18 липня 2010 року у твердій грошовій сумі в розмірі 100 гривень. Свої вимоги мотивує тим,  що з відповідачем проживає окремо,  поновлювати сімейні відносини наміру не має,  донька повністю знаходиться на її утриманні,  тому і виникла необхідність у стягненні аліментів.

Позивачка в судовому засіданні свої вимоги підтримала.

Відповідач позов визнав в попередньому судовому засіданні та пояснив,  що ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження є його донькою,  згоден сплачувати аліменти на користь позивачки у розмірі 1/4 частини свого доходу,  щомісяця,  але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку а також аліменти на утримання ОСОБА_1  до досягнення донькою -ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження віку трьох років.

Виходячи з наведеного,  суд вважає,  що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4  ст. 130 ЦПК України при визнанні позову в попередньому судовому засіданні ухвалюється судове рішення в порядку,  встановленому  ст. 174 цього Кодексу. Згідно з ч.4  ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Матеріалами справи встановлено,  що 28 квітня 2007 року сторони зареєстрували шлюб (а.с. З). Від даного шлюбу мають доньку - ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження,  батьком якої є відповідач по справі (а.с. 2). Дитина на даний час проживає з позивачкою і повністю знаходиться на її утриманні,  що визнається сторонами в судовому засіданні.

Відповідно до  ст. 180-183 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька (матері),  або у твердій грошовій сумі.

Згідно ч.2  ст. 182 Сімейного кодексу України,  мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим,  ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  за винятком випадків,  коли аліменти визначаються в твердій грошовій сумі.

Відповідно до  ст. 84 Сімейного кодексу України,  дружина,  з якою проживає дитина,  має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років,  незалежно від того,  чи вона працює та незалежно від її матеріального становища,  за умови,  що чоловік може надавати матеріальну допомогу. Згідно  ст. 77 Сімейного кодексу України,  за рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя,  як правило,  у грошовій формі.

Таким чином,  визнання відповідачем пред"явленого позову не суперечить закону,  не порушує права,  свободи чи інтереси інших осіб.

Керуючись  ст.  88 ЦПК України,  суд вважає,  що з відповідача необхідно стягнути на користь держави державне мито у розмірі 51 грн.

Згідно  ст. 81 ЦПК України,  з відповідача також необхідно стягнути витрати на інформаційно-

 

технічне забезпечення процесу в розмірі 7 грн. 50 коп.

На підставі викладеного,  керуючись  ст.  ст. 10,  60,  81,  88,  130,  174,  367 ЦПК України,   ст.  ст.  77,  84,  180 -183 Сімейного Кодексу України,  суд,  -

 

ВИРІШИВ:

 

Стягнути з ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2 народження,  уродженця та жителя АДРЕСА_1,  студент училища мистецтв і культури ім. Д.Бортненського,  - аліменти на утримання доньки - ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження у розмірі 1/4 частини його заробітку,  щомісяця,  але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку,  починаючи стягнення з 18.09.2007 року до досягнення донькою віку повноліття,  стягуючи аліменти на користь матері,  ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання дружини,  ОСОБА_1 у твердій грошовій сумі в розмірі 100 грн. щомісячно,  починаючи з 18.09.2007 року,  до досягнення дитиною віку 3-х років,  - до 18.07.2010 року.

Допустити негайне виконання рішення суду у розмірі 241 грн.

Стягнути з з ОСОБА_2 судові витрати на користь держави в сумі 51 гривня.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 7-50 грн. до фонду Державного бюджету по КВЕД 22050000 "Оплата витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справ у судах" у Краснопільському районі,  р/р 31219259700172,  ОКПО отримувача 23635238,  МФО банку 837013,  банк ГУДКУ у Сумській області.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду,  а апеляційна скарга на рішення суду - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано,  але апеляційна скарга не була подана у строк,  встановлений ст,  294 ЦПК України,  рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано,  воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація