Судове рішення #3476458

Справа №   1-98-07р.

ВИРОК

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

10 грудня 2007 року                                                             Городищенський районний суд

Черкаської області

у складі:

головуючого - судді                                                                                              Синиці Л.П.

при секретарі                                                                                                        Хіжняк В. Л.

з участю прокурора                                                                                              Милаш Г. А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.  Городище кримінальну

справу про обвинувачення

ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження,

українця,  громадянина України,  уродженцяАДРЕСА_1,  жителяАДРЕСА_2,  з середньою - спеціальною освітою,

розлученого,   не працюючого,  не судимого,  -

у вчиненні злочину передбаченого  ст.  164 ч. 1 КК України,  -

 

встановив   :

 

Органами досудового слідства підсудний ОСОБА_1,  обвинувачується в тому,  що згідно рішень Городищенського районного суду Черкаської області від 03. 11. 2004 року та 19. 08. 2006 року зобов'язаний до сплати аліментів : на утримання дружини у розмірі 75 грн.,  на утримання сина ОСОБА_2 - ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку,  щомісячно,  але не менше 30% прожиткового мінімуму. Проте ОСОБА_1 став на шлях злісного ухилення від сплати аліментів,  тривалий час ніде не працює,  не приймає мір по працевлаштуванню,  не перебуває на обліку в Городищенському районному центрі зайнятості,  як безробітній,  будь-якої допомоги на утримання свого сина та колишньої дружини ОСОБА_3 не надає. Станом на 01. 03. 2007 року має заборгованість по сплаті аліментів,  в розмірі 2318 грн. з них 1697 грн. на утримання сина та 621 грн. на утримання дружини.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в пред'явленому обвинуваченні визнав повністю,  пояснюючи,  що дійсно у 2003 році він одружився із ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_2 року у них народився

 

 

син ОСОБА_2. У вересні 2004 року він з дружиною розлучився. За рішенням Городищенського районного суду № 2-758 від 03.11.2004 року зобов'язаний на утримання дружини сплачувати аліменти в розмірі 75 грн.,  а за рішенням цього ж суду від 19.08.2006р. за № 2-516 зобов'язаний до сплати аліментів на утримання сина ОСОБА_2 -ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку,  щомісячно,  але не менше 30% прожиткового мінімуму на користь ОСОБА_3 . Спочатку він сплачував аліменти,  однак починаючи з 2006 року їх не сплачує,  бо на період утворення заборгованості він ніде не працював,  хоча і намагався працевлаштуватися. Загальний розмір заборгованості по сплаті аліментів на час порушення кримінальної справи склав 2 318 грн. . Державний виконавець неодноразово викликав його і пропонував погасити борг по аліментах,  пояснюючи що за такі дії передбачена кримінальна відповідальність,  однак,  він належним чином не відреагував на застереження,  на роботу не працевлаштувався. В подальшому до державного виконавця за викликами не з'являвся,  і взагалі змінив місце проживання не повідомивши останнього про це.

Вина підсудного в ухиленні від сплати аліментів на утримання дитини,  доказана показами потерпілої ОСОБА_3 даними в судовому засіданні,  про те,  що одруження з підсудним виявилося не вдалим і згодом шлюб був розірваний. У даному шлюбі ІНФОРМАЦІЯ_2 року народився син ОСОБА_2,  батьком якого є підсудний,  який вихованням дитини не займався,  зловживав спритними напоями. Дитина після розлучення залишилась проживати з матір'ю і фактично перебуває на її утримання,  бо рішення про стягнення аліментів із підсудного не виконуються. Він ухиляється від сплати аліментів,  з дитиною не спілкується,  будь-якої допомоги не надає. Чоловік почав зловживати спиртними напоями і наслідком цього були борги,  бо зароблені гроші він пропивав. Вона неодноразово зверталась до підсудного з проханням погасити борг,  бо,  на даний час вона проживає і існує за рахунок своїх батьків,  але підсудний - не задовольнив його. Ця обставина змусила її звернутися із заявою про примусове стягнення заборгованих аліментів.

Крім повного визнання своєї вини,  вина підсудного в пред'явленому обвинуваченні,  ухиленні від сплати аліментів,  підтверджується й доказами зібраними на досудовому слідстві та перевіреними в суді у порядку  ст.  299 КПК України,  де факти,  які сторонами не оспорюються,  вважаються дослідженими та встановленими як стосовно об'єктивної та суб'єктивної сторони злочину так і розміру цивільного позову з розумінням відсутності в учасників судового розгляду права на апеляційне оскарження фактичних обставин справи,  а саме:

·  даними подання державного виконавчого відділу Городищенського РУЮ № 362 від 07. 03. 2007 року (а. с.  7);

·  даними виконавчого листа № 2-758/2004 року ( а. с.  8,  9);

·  даними виконавчого листа № 2-516/2006 року (а. с.  10);

·  даними розрахунку аліментів згідно середньомісячної зарплати по Городищенському районі (а. с.  11, 12) ;

·  пропозиціями державного виконавця про необхідність сплати заборгованості по аліментах ( а. с.  13,  14);

·  паспортними даними потерпілої ОСОБА_3 (а. с.  21);

·  даними свідоцтва про народження дитини (а. с.  22);

·  даними свідоцтва про розірвання шлюбу (а. с.  23) ;

·  показами свідка ОСОБА_4  про те,  що її дочка із сином проживають разом із ними та,  що вони допомагають виховувати внука ОСОБА_2. їй відомо,  про те,  що ОСОБА_1 повинен сплачувати аліменти на утримання сина ОСОБА_2,  та на утримання ОСОБА_3,  але ОСОБА_1 їх не сплачує і будь-якої іншої допомоги їм не надає,  не провідує їх (а. с.  30);

показами свідка ОСОБА_4 про те,  що його дочка проживає разом з своїм сином ОСОБА_2у них вдома. Він знає,  що колишній зять згідно рішення суду зобов'язаний сплачувати аліменти на ОСОБА_2 та ОСОБА_3 Коли

 

ОСОБА_1 працював у Мліївському НДІ,  то сплачував аліменти,  а останнім часом він ніде не працював і тому утворилась заборгованість,  (а. с.  31).

Таким чином,  дослідивши та оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності,  суд,  вважає,  що пред'явлене обвинувачення підсудному ОСОБА_1 доказане повністю.

Оскільки підсудний ОСОБА_1 злісно ухиляється від сплати встановлених рішенням суду коштів (аліментів) на утримання дітей,  його дії слід кваліфікувати за ч. 1  ст.  164 КК України.

Призначаючи покарання підсудному,  суд враховує ступінь тяжкості скоєного злочину,  особу винного,  а також відсутність як пом'якшуючих так і обтяжуючих обставин його вчинення.

Враховуючи те,  що ОСОБА_1 свою вину у скоєному злочині визнав повністю,  злочин вчинив вперше,  суд вважає за можливе застосувати йому покарання без ізоляції від суспільства із застосуванням  ст.  75 КК України,  звільнивши ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням.

По кримінальній справі на досудовому слідстві потерпілою було подано заяву про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 моральної шкоди в сумі 1500 гривень (а. с.  27),  проте,  в ході судового розгляду матеріалів кримінальної справи потерпіла ОСОБА_3 відмовилася від нього,  тому суд,  не вирішує дане питання.

Судових витрат по справі не має.

Речові докази відсутні.

Керуючись  ст.   ст.  323,  324 КПК України,  суд,  -

 

засудив   :

Визнати ОСОБА_1,  винним у скоєнні злочину,  передбаченого  ст.  164 ч. 1 Кримінального Кодексу України,  і призначити йому за даною статтею покарання у вигляді двох років обмеження волі.

На підстав  ст.  75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбуття призначеного покарання,  якщо останній протягом дворічного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.

На підставі  ст.  76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 обов'язки не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи,  повідомляти вказані органи про зміну місця проживання,  роботи  та періодично з'являтися в даний орган для реєстрації.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписку про невиїзд.

Вирок суду може бути оскаржено до апеляційного суду Черкаської області шляхом подачі апеляції через Городищенський районний суд на протязі п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація