УХВАЛА
про відкриття провадження за нововиявленими обставинами
Справа № 122/24171/13-ц
Провадження по справі 2/122/80/14
"09" січня 2014 р.
суддя Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим Масалигіна Н.С., вирішуючи питання про відкриття провадження по справі за позовною заявою Громадської організації «Наш Захист» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Експансія» про визнання дій продавця протиправними щодо невизначеного кола споживачів і припинення цих дій,
ВСТАНОВИВ:
30 грудня 2013 року Громадська організація «Наш Захист» звернулась з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Експансія» про визнання дій продавця протиправними щодо невизначеного кола споживачів і припинення цих дій, в порядку цивільного судочинства згідно вказаних у статті 15 ЦПК України правил цивільної юрисдикції.
30.12.2013 року зазначений позов у порядку ст. 11-1 ЦПК України переданий на розгляд судді Масалигіній Н.С.
Позовна заява по формі і змісту відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України.
До позовної заяви додані її копії та копії всіх документів відповідно до кількості відповідачів.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, або повернення її, відсутні.
Встановлених законом перепон для відкриття провадження по справі, та для призначення попереднього судового засідання не має.
Керуючись ст.ст. 127-129 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовною заявою Громадської організації «Наш Захист» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Експансія» про визнання дій продавця протиправними щодо невизначеного кола споживачів і припинення цих дій .
Судове засідання по цій цивільній справі призначити на 28.01.2014 року на 10-00 годину, в 13 кабінеті Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим за адресою: м. Сімферополь, вул. Хромченка, 6-а.
Повідомити сторони, що відповідно до ст.1, ч.1, 3 ст. 2 ЦПК України, завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Цивільне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та Закону України "Про міжнародне приватне право".
Провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
На підставі ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Роз'яснити особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки, передбачені ст.ст. 27, 31 ЦПК України:
особи, які беруть участь у справі, мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії з документів, долучених до справи, одержувати копії рішень, ухвал, брати участь у судових засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, а також свідкам, експертам, спеціалістам, заявляти клопотання та відводи, давати усні та письмові пояснення судові, подавати свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб, користуватися правовою допомогою, знайомитися з журналом судового засідання, знімати з нього копії та подавати письмові зауваження з приводу його неправильності чи неповноти, прослуховувати запис фіксування судового засідання технічними засобами, робити з нього копії, подавати письмові зауваження з приводу його неправильності чи неповноти, оскаржувати рішення і ухвали суду, користуватися іншими процесуальними правами, встановленими законом.
Сторони мають рівні процесуальні права і обов'язки. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 27 цього Кодексу, позивач має право протягом усього часу розгляду справи збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитися від позову, а відповідач має право визнати позов повністю або частково. До початку розгляду судом справи по суті позивач має право шляхом подання письмової заяви змінити предмет або підставу позову, а відповідач - пред'явити зустрічний позов. Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу.
Роз'яснити відповідачам, що вони мають право на підставі ч. 1 ст. 123 ЦПК України пред'явити зустрічний позов до початку розгляду справи по суті.
Згідно з ч. 1 ст. 128 ЦПК України після одержання копій ухвали про відкриття провадження у справі і позовної заяви відповідач має право подати суду письмове заперечення проти позову із зазначенням доказів, що підтверджують його заперечення.
Особи, які беруть участь у справі позовного провадження, для підтвердження своїх вимог або заперечень зобов'язані подати усі наявні у них докази до або під час попереднього судового засідання, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться - до початку розгляду справи по суті.
Сторони до початку розгляду справи по суті, зобов'язані повідомити суд про всі відомі їм рішення судів, що стосуються предмету спору, а також про всі відомі їм незавершені судові провадження, що стосуються предмету спору (ч.3 ст.131 ЦПК України).
Копію ухвали про відкриття провадження по справі надіслати для відома позивачу.
Копію ухвали про відкриття провадження по справі, копію позовної заяви та копії доданих до неї документів, надіслати для відома відповідачу.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Залізничний районний суд м. Сімферополя шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5(п'яти) днів з дня її отримання.
Ухвала у вказаної частині набуває законної сили в порядку ст. 223 ЦПК України.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: