Справа № 22-1951 Головуючий в 1-й інстанції
Сімчук С. Б.
Категорія 8 Доповідач Гаркуша В.О.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Херсонської області у складі:
Головуючої Гаркуші В.О.
Суддів Майданіка В.В.
Бауль Н.М.
При секретарі Шевардшій К.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Біло перської о районного суду Херсонської області від 07 травня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання договору купівлі-продажу будинку дійсним
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Біломорського районного суду Херсонської області від 07 травня 2007 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_4 про визнання договору купівлі-продажу житлового будинку дійсним відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення суду скасувати як ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права і ухвалити нове рішення, яким задовольнити її позовні вимоги.
Письмових заперечень на апеляційну скаргу до апеляційного суду не надійшло.
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала апеляційну скаргу по мотивам та підставам вказаним в ній та просила рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити її позовні вимоги.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, осіб, що заявилися у судове засідання, обговоривши доводи апеляційної скарги ..перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав:
Відповідно до ст. . 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення суду без зміни, якщо визнає, що суд
першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що відповідачі не ухилялися від нотаріального оформлення договору купівлі-продажу спірного будинку, який не був оформлений належним чином у зв»язку з несплатою обумовленої суми вартості будинку і обставина з якою пов»язувалось виникнення прав та обов»язків не настала.
З матеріалів справи вбачається і це встановлено судом першої інстанції, що ОСОБА_3 є власником житлового будинку АДРЕСА_1) ас. 34.
Згідно розписки від 15.03, 2004 року, виданої ОСОБА_2- дружиною власника, нею отримано від ОСОБА_1 в рахунок оплати за житловий будинок АДРЕСА_1 1000 доларів США. Згідно тексту розписки ОСОБА_1 зобов»язана сплатити ще 2500 доларів США до листопада 2004 року і тільки після цього оформити договір купівлі-продажу зазначеного житлового будинку ( а.с. 9)
З 2005 року ОСОБА_1 проживає в спірному будинку. Кошти в зазначеному в розписці розмірі не сплачені.
Згідно ст. . 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягай угоди з усіх істотних умов договору про предмет, умови що визначені законом, як істотні або є необхідними для договору даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Таким чином, правочин являє собою правову форму, у яку втілюється волевиявлення сторін. Сам процес волевиявлень називається укладанням договору.
Відповідно до ч.2 ст. 219 ЦК України суд може визнати правочин дійсним за наступних умов: якщо буде встановлено, що він відповідав справжній волі особи, яка його вчинила , якщо нотаріальному посвідченню правочину перешкоджала обставина, яка не залежала від волі особи.
За певних перелічених умов суд може з урахуванням обставин відмовити в задоволенні позову про визнання правочину дійсним, хоч би і були в наявності підстави, що встановлені в ч.2 ст. 220 ЦК України
Відповідно до ст. 657 Цивільного кодексу України договір купівлі-продажу жилого будинку повинен бути укладеним в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, якщо хоча б однією з сторін є громадянин.
Згідно до 4.2 ст. 220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істот них умов договору і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
Виходячи з наведеного, висновки суду першої інстанції про відмову в задоволенні позовних вимог відповідають обставинам справи, підтверджуються дослідженими доказами, які суд повно і всебічно дослідив, дав їм належну оцінку у відповідності з вимогами ст. . 212 ЦПК України і правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Доводи апеляційної скарги колегія суддів до уваги не приймає, оскільки вони не спростовують висновків суд і не містять посилань на нові факти чи способи доказування, які б вказували на незаконність ухваленого в справі рішення, а тому підлягають відхиленню, оскільки якщо сторони не досягли певної згоди щодо умов договору купівлі-продажу будинку і договір нотаріально не посвідчений у зв»язку з цим , то проведена ними передача будинку і частини грошей не може бути підставою для визнання договору купівлі-продажу дійсним на умовах, які пропонуються однією із сторін.
Таким чином, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, оскільки встановлено, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального та процесуального права
Керуючись ст. . 301, 303, 307 пі ч.1, 308 п.1, 314, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Білозерського районного суду Херсонської області від 07 травня 2007 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом 2-х місяцю.