ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2006 року м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі :
Головуючого - судді Фадєєвої Н.М.
Суддів - Бим М.Є., Гордійчук М.П., Леонтович К.Г., Чалого С.Я.
розглянувши у попередньому розгляді справу за касаційним поданням Заступника Генерального прокурора України на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 06.05.2005р. та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 16.07.2005р. по справі за заявою Заступника Генерального прокурора України до Київської міської державної адміністрації про визнання незаконним та скасування пункту 1 Розпорядження від 28.11.2003р. № 2231 « Про впорядкування використання легкових автомобілів» в частині затвердження додатків № 1 і 2 , -
В С Т А Н О В И Л А :
Справа № 4-818/06
Доповідач Фадєєва Н.М.
В березні 2004р. заявник звернувся в суд із заявою, в якій просив визнати незаконним та скасувати пункт 1 розпорядження Київської міської державної адміністрації від 28.11.2003р. № 2231 « Про впорядкування використання легкових автомобілів» в частині затвердження додатків № 1 та № 2, посилаючись на те, що відповідно до Указу Президента України « Про додаткові заходи щодо посилення боротьби з корупцією, і іншими протиправними діями в соціально-економічній сфері та забезпечення економного витрачання бюджетних коштів» від 16.11.200р. № 1242, постановою Кабінету Міністрів України « Про встановлення ліміту легкових автомобілів», що обслуговують Київську міську та районні в м. Києві державні адміністрації. Зокрема, для Київської міської державної адміністрації їх кількість не може перевищувати 46, для апарату – 11, а для районних державних адміністрацій – 87, у тому числі для їх апарату – 42 автомобілі.
Згідно ст.. 42 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова зобов»язаний забезпечувати виконання актів Президента України і постанов Кабінету Міністрів України і відповідно до ст.. 19 Конституції України має діяти лише на підставі, в межах повноважень і у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Вказаним розпорядженням затверджений інший ліміт – 120 автомобілів для обслуговування Київської міської та 169 – для районних державних адміністрацій, що є незаконним., тому просив визнати незаконним та скасувати пункт 1 розпорядження Київської міської державної адміністрації від 28.11.2003р. № 2231 « Про впорядкування використання легкових автомобілів» в частині затвердження додатків № 1 та № 2.
Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 06.05.2005р. в задоволенні заяви Заступника Генерального прокурора України О.Колінко відмовлено.
Ухвалою колегії суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду м. Києва від 16.07.2005р. апеляційне подання Заступника Генерального прокурора України залишене без задоволення, а рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 06.05.2005р. – без змін.
Не погоджуючись з зазначеними вище судовими рішеннями, Заступник Генерального прокурора України звернувся з касаційним поданням до Вищого адміністративного суду України, у якій просив змінити вищезазначені судові рішення, постановити нове рішення, яким задовольнити заяву заступника Генерального прокурора України, посилаючись на порушення норм матеріального права.
Касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.. 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Як вбачається з матеріалів справи, відмовляючи в задоволенні заяви суди виходили з того, що п.1 розпорядження Київської міської державної адміністрації від 28.11.2003р. № 2231 « Про впорядкування використання легкових автомобілів» виданий у відповідн6ості з повноваженнями Київського міського голови та без порушення норм Конституції та законів України. Висновки судів повністю відповідають встановленим обставинам справи.
Колегія суддів вважає, що заявником не доведені ті обставини, на які він посилається в касаційному поданні.
З урахуванням викладеного судові інстанції прийняли законні і обґрунтовані рішення, постановлені з дотриманням норм матеріального і процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 220, 220-1, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України, -
У Х В А Л И Л А :
Касаційне подання Заступника Генерального прокурора України на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 06.05.2005р. та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 16.07.2005р. залишити без задоволення++, а судові рішення – без змін.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Судді: