Справа № 2/257/3595/13
№ 257/15096/13-ц
У Х В А Л А
про забезпечення позову
02 грудня 2013 року суддя Київського районного суду міста Донецька Донецької області Рассуждай Я.М., розглянувши заяву Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради «Донецькміськсвітло» про забезпечення позову по цивільній справі за позовом Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради «Донецькміськсвітло» до ОСОБА_2, про зобов'язання припинити певні дії, що перешкоджають виконанню монтажних робіт,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача звернувся до Київського районного суду м. Донецька з заявою про забезпечення позову по цивільній справі за позовом Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради «Донецькміськсвітло» до ОСОБА_2, про зобов'язання припинити певні дії, що перешкоджають виконанню монтажних робіт.
До позовної заяви представник позивача додає клопотання в якому просив заборонити ОСОБА_2 та будь-яким іншим особам встановлювати намети, навіси, у тому числі тимчасові і пересувні види малих архітектурних форм, на території, що підлягає до пам'ятника Т.Г.Шевченко та на площі Леніна у місті Донецьку до розгляду справи по суті.
Дослідив матеріали справи, вважаю, що заява про вжиття заходів забезпечення позову підлягає задоволенню за наступними підставами.
Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи після відкриття провадження у ній (за винятком випадку, передбаченого ч. 4 ст. 151 ЦПК), якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до ст. 151-152 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Позов забезпечується у тому числі забороною вчиняти певні дії.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 р.«Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог . Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Відповідно до положень ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом в день її надходження без виклику відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Статтею 13 Конвенції про захист прав і основних свобод 1950 р передбачено право кожної особи на ефективний засіб захисту свого права у відповідному національному органі. Відповідно до ст. 2 Закону України «Про судоустрій України», суд, здійснюючи правосуддя, на засадах верховенства права забезпечує захист гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави. Зазначені правові норми зобов'язують суд застосовувати заходи до захисту прав та інтересів позивача, які забезпечують ефективне та повне їх відновлення відповідно до вимог закону.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає клопотання позивача обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 151 - 153 ЦПК України суд,
У Х В А Л И В:
Заяву Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради «Донецькміськсвітло» про забезпечення позову по цивільній справі за позовом Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради «Донецькміськсвітло» до ОСОБА_2, про зобов'язання припинити певні дії, що перешкоджають виконанню монтажних робіт - задовольнити.
Заборонити ОСОБА_2 та будь-яким іншим особам встановлювати намети, навіси, у тому числі тимчасові і пересувні види малих архітектурних форм, на території, що підлягає до пам'ятника Т.Г.Шевченко та на площі Леніна у місті Донецьку до розгляду справи по суті.
Апеляційну скаргу на ухвалу може бути подано до Апеляційного суду Донецької області через Київський районний суд м. Донецька протягом п'яти днів з дня її проголошення, а в разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційну скаргу може бути подано протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Я.М.Рассуждай