Справа № 107/11733/13-а
2а/107/18/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2014 року
Керченський міський суд АР Крим в складі:головуючого судді - Григор'євської І.В.
при секретарі - Роднової І.В.
за участю: позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - Попов О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Керч справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної Азово-Чорноморської екологічної інспекції в АР Крим про скасування постанови, про закриття справи про адміністративне правопорушення,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом до Державної Азово-Чорноморської екологічної інспекції в АР Крим та просить скасувати постанову №004303 від 28 листопада 2013 року, про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 у вигляді штрафу в розмірі 340 гривень за адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.59-1, ст.ст.242-1,283,284 КУпАП, як незаконно винесену.
Вважає, що його було незаконно притягнуто до адміністративної відповідальності оскільки висновки акту перевірки про виконання навантажувальних та розвантажувальних робіт без дозволу органів державного кордону в галузі охорони навколишнього природного середовища не відповідають дійсності, оскільки при проходженні вантажу через кордон на дозвільних документах роблять відмітки контрольної служби. Вказує, що ТОВ «Керч Транс Ойл» має дозвіл №11120000/65 на викиди забруднюючих речовин в атмосферу, яке у відповідності з постановою КМУ від 13.03.2002 року є офіційним документом, що надає право підприємству експлуатувати об'єкти, з яких поступають в атмосферне повітря забруднюючі речовини.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд скасувати вказану постанову.
Відповідач в судовому засіданні заперечував проти позовних вимог позивача та суду пояснив, що під час перевірки встановлено, що робочо-технологічна картка перевантаження затверджена у 2005 році директором ТОВ «Керч Транс Ойл» не узгоджена з інструкцією, та державна екологічна експертиза процесу перевантаження по неї не проведена. Просив суд в позові відмовити.
Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача,вислухавши свідка, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так 26 листопада 2013 року був складений протокол №004303 про адміністративне правопорушення, згідно до якого ОСОБА_1 працюючий на посаді директора ТОВ «Керч Транс Ойл» ,будучі відповідальною особою допустив проведення навантажувальних та розвантажувальних робіт з дизельним паливом, що можуть привести до забруднення територіальних та внутрішніх морських вод, без дозволу органів державного контролю в галузі охорони навколишнього середовища. Погодження робочої технологічної картки перевантаження нафтопродуктів ТОВ «Керч Транс Ойл» з Державною Азово-Чорноморською екологічною інспекцією відсутнє (а.с.4).
Постановою №004303 про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за те, що, будучі відповідальною особою допустив проведення навантажувальних та розвантажувальних робіт з дизельним паливом, що можуть привести до забруднення територіальних та внутрішніх морських вод, без дозволу органів державного контролю в галузі охорони навколишнього середовища. Погодження робочої технологічної картки перевантаження нафтопродуктів ТОВ «Керч Транс Ойл» з Державною Азово-Чорноморською екологічною інспекцією відсутнє, чим скоїв правопорушення, що передбачено ч.2 ст.59-1, ст.ст.242-1,283,284 КУпАП, накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 гривень (а.с.5).
Державна Азовська-Чорноморська екологічна інспекція склала акт перевірки, в якому прописаний стан виконання вимог законодавства у сфері поводження з відходами, охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів та використання прибережної захисної смуги та детальний опис виявлених порушень(а.с.6-7).
В акту було вказане на порушення, а саме у 2013 році ТОВ «Керч Транс Ойл» проводило навантажувальні роботи з дизельним пальним, що можуть привести до забруднення територіальних і внутрішніх морських води без дозволу органів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища, додержання якого передбачено законодавством України. Погодження РТК перевантаження нафтопродуктів ТОВ «Керч Транс Ойл» з Державною Азово-Чорноморською екологічною інспекцією відсутнє.
Територіальне управління Держгірпромнагляду по АР Крим і місту Севастополю був наданий дозвіл ТОВ «КерчТранс Ойл» на продовження виконання роботи підвищено небезпеки, строк дії дозволу з 27 липня 2009 року по 27 липня 2014 року (а.с.20).
Міністерство охорони навколишнього природного середовища України був виданий дозвіл №111200000/165 ТОВ «Керч Транс Ойл» на викиди забруднюючих речовин в атмосфері повітря стаціонарними джерелами (а.с.21).
Між ТОВ «Керч Транс Ойл» та ДП «КМТП» 01 січня 2012 року був укладений договір про надання послуг. Пунктом 1.1.2 предметом спорту є надання послуг по використанню ТОВ «Керч Транс Ойл» залізничного під'їзної колії «Порту» для подачі і прибирання жд. цистерн, що надходять на адресу «Порту», розстановки цистерн по фронтах навантаження-вивантаження, виробництва маневрової роботи локомотивом ТОВ «ТЕС-Інвестсервіс»(а.с.28-30)
Додатковою угодою до договору №25-6/7/12 від 01 січня 2012 року розділ 3 обов'язки клієнта вкладений в наступній редакції: « Виконувати вантажно-вивантажні роботи на підставі позитивного висновку державної експертизи №80 від 08.08.200 року виданої ДП «КМТП» (а.с.31).
Відповідно до ст.102 ВК України у внутрішні морські води та територіальне море забороняється скидати з суден і плавучих засобів, платформ та інших морських споруд і повітряних суден хімічні, радіоактивні та інші шкідливі речовини, а також радіоактивні або інші відходи, матеріали, предмети та сміття, які можуть спричинити забруднення моря.
Охорона внутрішніх морських вод та територіального моря від забруднення та засмічення здійснюється відповідно до правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, інших актів законодавства.
Пунктом 27 Постанови КМ України від 29.02.1996 року за №269 «Про затвердження Правил охорони внутрішніх морських вод і територіального моря від забруднення та засмічення» встановлено, що підприємства морської галузі узгоджують технологію перевантаження щодо кожного виду вантажів з морськими екологічними інспекціями Держекоінспекції.
Затвердження позивача щодо необгрунтованості висновків акту перевірки в частині незаконності проведення навантажувальних робіт без дозволу органів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища на підстав того, що при оформленні вантажу, під час перетинання його через державний кордон України, на товаросупровідних документах на вантаж були проставлені відмітки про здійснення радіологічного контролю вантажу не відповідають дійсності у зв'язку з тим, що ції дії не пов'язані між собою. Оформлення вантажу та проведенння його радіологічного контролю здійснюється на підставі положення про екологічний котроль у пунктах пропуску через державний контроль та в зоні діялності регіональних митниць та митниць затвердженого Наказом Міністертва охорони навколишнього природного середивища №204 від 08.09.1999 року та у цьому випадку не має відношення до проведенння вантажних робіт, які здійснюються на підстав РТК, висновків екологічної експертизи.
Згідно до ст.13 Закону Ураїни «Про екологічну експертизу» здійснення державної екологічної експертизи є обов'язковим для видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Перелік видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку ( 808-2013-п ), встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, і центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
Пунктом 30 Постановою Кабінету Міністрів №808 від 28 серпня 2013 року «Про затвердження переліку видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку» до видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку відноситься нове будівництво об'єктів, господарська діяльність (за винятком лісогосподарської) в охоронних зонах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, на територіях, прилеглих до водоохоронних зон, прибережних захисних смуг водних об'єктів, зон санітарної охорони.
Тому діяльність ТОВ «Керч Транс Ойл» по перевантаженню нафтопродуктів на території прилеглої до прибережно захисної смуги Керченської протоки Азовського моря повинна здійснюватися при наявності позитивних висновків екологічної експертизи.
Згідно до ст.1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення,погодження, свідоцтво, інший документ, який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.
Пунктом 13 ст.4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» передбачено, що у визначених законом випадках правонаступник суб'єкта господарювання має право провадити діяльність на підставі документів дозвільного характеру, виданих такому суб'єкту господарювання, у межах строку їх дії до оформлення документів дозвільного характеру на правонаступника такого суб'єкта господарювання.
ТОВ «Керч Транс Ойл» не є правонаступником ДП «Керченський морський рибний порт» та не має право використовувати розроблені матеріали оцінки впливу на навколишнє природне середовище перевантаження рідких вуглеводневих вантажів, висновки державної екологічної експертизи ДП «КМРП».
Згідно зі ст.ст. 69, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно наданих доказів суду позивачем, суд не знаходить підстав для задоволення його позову, вважає дії старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Азовського та Чорного морів Лозовського Д.М. були законними та постанова скасуванню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 7-12, 69-72, 76, 86, 159-163, 171 - 2 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 про скасування постанову Державної Азово-Чорноморської екологічної інспекції за № 004303, від 26 листопада 2013 рокута закриття справи про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1, відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя/підпис/ Григор'євської І.В.
копія вірна:суддя -