Справа № 2а – 63\ 2007
УХВАЛА
18 грудня 2008 року Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого – судді Петушкова С. А. ,
при секретарі – Безкоровайній А. І. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Олександрії адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кіровоградського обласного військового комісаріату про визнання неправомірними дій щодо утримання надлишково виплачених сум пенсії, -
УСТАНОВИВ :
Постанова по справі винесена 23 квітня 2007 року. За постановою зобов,язано відповідача нарахувати та виплатити позивачеві 278, 88 грн. безпідставно утриманих сум пенсій.
До суду звернувся відповідач із заявою, в якій просить замінити сторону у виконавчому провадженні на Головне управління Пенсійного фонду України Кіровоградській області.
Крім того, до суду звернулася старший державний виконавець підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби головного управління юстиції у Кіровоградській області Усач Т. А. про заміну сторони у виконавчому провадженні її правонаступником.
Позивач по справі із заявами погодився.
Представники підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби головного управління юстиції у Кіровоградській області, та Головного управління Пенсійного фонду України Кіровоградській області подали клопотання про розгляд справи без їхньої участі, представник ПФ заявив клопотання про передачу справи на розгляд окружного адміністративного суду, оскільки управління є органом державної влади.
Судом встановлено наступне.
20.12.2007 р. до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Кіровоградській області пред'явлено на виконання виконавчий лист № 2а-63/2007 від 26.11.2007 року виданий Олександрійським міськрайонним судом Кіровоградської області про зобов'язання Кіровоградський обласний військовий комісаріат нарахувати та виплатити ОСОБА_1 . 278,88 грн. безпідставно утриманих із його пенсії.
Боржником в строк рішення суду не виконано, а повідомлено про обставини, що роблять його неможливим.
Відповідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких Законів України щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 857-У від 03.04.2007 р. стаття 10 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» викладена у новій редакції, згідно якої призначена і виплата пенсій особам, зазначених у ст. 1-2 цього Закону здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Відповідно до ПКМУ від 02.11.2006 року № 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян», питаннями призначення і виплати пенсій військовим пенсіонерам в справжній час займаються не військові комісаріати, а органи Пенсійного фонду України. Цьому передувало проведення Кіровоградським ОВК значного обсягу робіт, визначеного «Порядком передачі органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян», затвердженим ПКМУ від 02.11.2006 року № 1522.
З 1 січня 2007 року відповідно до ст. 99 ЗУ від 19.12.2006 р. № 489-У «Про Державний бюджет України на 2007 рік» військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», призначення, перерахунки та виплати пенсії здійснюються органами Пенсійного фонду України, які в даному випадку є головним розпорядником бюджетних коштів по виконанню бюджетного призначення на виплату пенсій військовослужбовцям.
З цієї ж дати і з цієї ж причини виділення коштів на виплату пенсій Міністерству оборони України в Законі України «Про державний бюджет України на 2007 рік» та в ЗУ «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року № 107-УІ» не передбачено. Відповідно і всі питання, пов'язані з призначенням, перерахунком та виплатою пенсій (у тому числі за умов, передбачених законодавством і за минулі роки), підлягають вирішенню Пенсійним фондом України.
ПФУ здійснює свої повноваження безпосередньо й через Головні управління фонду в Автономній респуліці Крим, областях, містах Києві й Севастополі, а також управління фонду в районах, містах і районах у містах, і як головний розпорядник бюджетних коштів, забезпечує управління бюджетними асигнуваннями, затверджує кошторис розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня, яким є Головне управління ПФУ в Кіровоградській області.
ПФУ відповідно до Положення про Пенсійний фонд України затверджений Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/ 2001 є центральним органом виконавчої влади, здійснює перерозподіл коштів Пенсійного фонду України між регіонами з метою забезпечення фінансування виплати пенсій, інших виплат, що фінансуються за рахунок його коштів (п.п. 7, 4). Відповідіно до п. 8 цього Положення одним із джерел формування коштів Пенсійного фонду України є кошти державного бюджету та державних цільових фондів, що перерахувуються до Пенсійного фонду України у випадках, передбачених законодавством та інших надходжень відповідно до законодавства (зокрема, даним випадком також є статті 99 ЗУ «Про державний бюджет України на 2007 рік» і стаття 25 Бюджетного кодексу України, а також п. 10 ст. 7, пп. 77 пункту 35 Розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року № 107-УІ).
Таким чином, належним боржником виконавчого провадження є Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Згідно ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження", сторонами у виконавчому провадженні є стягував і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником може бути фізична або юридична особа, яка зобов'язана за рішенням вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення.
У разі вибуття однієї з сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду з заявою про заміну сторони її правонаступником.
Згідно ст. 264 КАС України, у разі вибуття однієї зі сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Враховуючи викладене, заяви підлягають задоволенню.
Заява представника Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про передачу справи на розгляд окружного адміністративного суду не підлягає задоволенню, оскільки місцевим судом, як адміністративним, справа розглянута за часу, коли окружний адміністративний суд не функціонував, на даний час справа слухається не по суті, а вирішується питання щодо порядку виконання постанови суду.
Керуючись ст. 99 ЗУ «Про державний бюджет України на 2007 рік» і стаття 25 Бюджетного кодексу України, а також п. 10 ст. 7, пп. 77 пункту 35 Розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року № 107-УІ, ст. 11 ЗУ "Про виконавче провадження", ЗУ «Про внесення змін до деяких Законів України щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 857-У, ст. 264 КАС, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяви Кіровоградського обласного військового комісаріату, та старшого державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби головного управління юстиції у Кіровоградській області Усач Т. А. про заміну сторони у виконавчому провадженні її правонаступником – задовольнити.
Замінити сторону у виконавчому провадженні за виконавчим листом № 2а-63/2007 від 26.11.2007 року виданим Олександрійським міськрайонним судом Кіровоградської області про зобов'язання Кіровоградського обласного військового комісаріату нарахувати та виплатити ОСОБА_1 . 278,88 грн. безпідставно утриманих із його пенсії, а саме – Кіровоградський обласний військовий комісаріат, на належну сторону - Головне управління Пенсійного фонду України Кіровоградській області.
В задоволенні заяви про передачу справи на розгляд окружного адміністративного суду Кіровоградської області – відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду до Апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області може бути подано протягом п,яти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області протягом п,ятнадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Олександрійський міськрайонний суд.
Головуючий: