Судове рішення #34921264

Копія




ПОСТАНОВА

Іменем України




14 січня 2014 рокуСправа №827/3022/13-а



Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі колегії суддів:

головуючого судді Шаповала І.І., суддів Прохорчук О.В., Мінько О.В., при секретарі Дмитрієвої Т.О., за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ради адвокатів України про визнання незаконним та скасування рішення,


ВСТАНОВИВ:


04.12.2013р. ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому просив визнати незаконним та скасувати рішення Ради адвокатів України № 248 від 19.11.2013р. В суді позивач підтримав ці вимоги у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві (а. с. 4-7). Позивач вважає, що у відповідача не має передбаченого законом права роз'яснювати положення Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а тому відповідач перевищив свої повноваження, розглянувши питання щодо прийняття рішень Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури (далі - ВКДКА).


Представник відповідача у судове засіданні не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав заперечення проти позову з додатками (а.с.31-83). На підставі ч.4 ст.128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність представника відповідача за наявними у ній доказами.


Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.

Предметом оскарження по цієї справі є рішення Ради адвокатів України № 248 від 19.11.2013р., яким було затверджено роз'яснення щодо порядку прийняття рішень при голосуванні на засіданні Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (а.с.9-10). Само роз'яснення не оскаржується і не може бути предметом оскарження в розумінні вимог КАС України.


Діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності визначено Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012р.(далі Закон), статтею 1 якого встановлено, що в Україні діє адвокатське самоврядування - гарантоване державою право адвокатів самостійно вирішувати питання організації та діяльності адвокатури в порядку, встановленому Законом. Адвокатське самоврядування здійснюється відповідно до ч.2 ст.46 Закону через діяльність, в тому числі - ВКДКА, Ради адвокатів України, з'їзду адвокатів України. Вищим органом адвокатського самоврядування України є з'їзд адвокатів України, а у період між з'їздами адвокатів України функції адвокатського самоврядування виконує Рада адвокатів України, повноваження і порядок роботи якої визначаються цим Законом та Положенням про Раду адвокатів України, що затверджується з'їздом адвокатів України (статті 54- 55 Закону).


Установчий з'їзд адвокатів України 17.11.2012р. затвердив Положення про Раду адвокатів України (далі Положення), яким визначено, що Рада адвокатів України відповідно до покладених на неї завдань забезпечує виконання рішень з'їзду адвокатів України; сама приймає рішення в межах її повноважень (а.с.66-74). Крім того, згідно з ч.4 ст.55 Закону Рада адвокатів України виконує інші функції відповідно до цього Закону та рішень з'їзду адвокатів України.


Викладене свідчить про те, що з'їзд адвокатів України - вищий орган адвокатського самоврядування, наділив Раду адвокатів України повноваженням щодо самостійного прийняття рішень, у тому числі стосовно питань роботи органів самоврядування, тому суд вважає, що Рада адвокатів мала повноваження на прийняття рішення № 248 від 19.11.2013р. про затвердження роз'яснення, яке і стосується саме питань роботи органів адвокатського самоврядування.


Суд погоджується з тим, що Рада адвокатів України, приймаючи № 248 від 19.11.2013р, врахувала приписи статті 52 Закону, якими регламентуються питання прийняття рішення ВКДКА. Зокрема нормами цієї статті встановлено, що відповідно до ч.6 ст.52 Закону, рішення ВКДКА приймаються шляхом голосування більшістю голосів від загальної кількості членів комісії, про що і йдеться в роз'ясненні.


Вказане свідчить про те, що відповідачем було вирішене питання організації і діяльності адвокатури, у тому числі при прийнятті рішення органом адвокатського самоврядування (ВКДКА), а не надано роз'яснень положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», як це стверджує позивач.


Якщо Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури приймається рішення з урахування роз'яснення, яке затверджено рішенням Ради адвокатів України № 248 від 19.11.2013р., то позивач не позбавлений можливості оскаржити у встановленому законом порядку рішення ВКДКА, якщо вважає, що таке рішення порушує його права та інтереси.


З викладеного вбачається, що, затверджуючи рішення від 19.11.2013 року № 248, Рада адвокатів України діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Законом та Положенням про Раду адвокатів України, затвердженими Установчим з'їздом адвокатів України 17.11.2012 року, тому достатніх підстав для задоволення позову не має.

Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, -



П О С Т А Н О В И В :



У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Ради адвокатів України про визнання незаконним та скасування рішення № 248 від 19.11.2013р. відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.


На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 14.01.2014р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. У повному обсязі постанова складена 15.01.2014р.



Головуючий суддя підписІ.І. Шаповал .

Судді підписО.В. Прохорчук .

підписО.В. Мінько .



Станом на 15.01.2014р. Постанова не набрала законної сили.


З оригіналом згідно.

Головуючий суддя І.І.Шаповал.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація