Судове рішення #3494927
Справа № 1-119/2008

Справа № 1-119/2008                                               

 

 

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                      

26 листопада 2008 року

смт. Ріпки                           

 Ріпкинський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого-судді: 

Сташківа В.Б.,

при секретарі:

Коваль Т.С.

за участю

прокурора софієнка в.в.

                            

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Ріпки кримінальну  справу за  обвинуваченням                                              

 

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Степний, Джетигаринського району Кустанайської області Казахстана, який зареєстрований в АДРЕСА_1,  білоруса, громадянина України, з середньою освітою, працюючого машиністом насосних установок водопроводу на КП «Водоканал», одруженого, маючого на утриманні неповнолітню доньку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, постраждалого внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС (категорія 4), раніше не судимого,

у вчиненні злочину, передбаченого ст. 249 ч. 2 КК України, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

         22.08.2008 р. о 04 год. 00 хв., в урочищі «Замглай» поблизу с. Чумаки Ріпкинського району Чернігівської області, ОСОБА_1 займався незаконним рибним добувним промислом, способом масового знищення риби «електроловом», виловивши риби цінних порід у кількості карась - 111 шт., вартістю 566 грн. 10 коп., щука 23 шт., вартістю 1173 грн., лин - 22 шт., вартістю 561 грн., окунь - 16 шт., вартістю 81 грн. 60 коп., плітка - 1 шт., вартістю 10 грн. 20 коп., загальною вагою 34,9 кг., чим завдав шкоди рибному господарству України на загальну суму 2391 грн. 90 коп..

 

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину визнав повністю та пояснив, що вночі з 21 на 22 серпня 2008 р., в урочищі «Замглай» поблизу с. Чумаки Ріпкинського району, він дійсно на безгосподарному човні, який стояв біля берегу, з двигуном для човна та акумуляторною батареєю, які належать його знайомому, займався «браконьєрством» риби способом масового знищення риби «електроловом», який він знайшов на початку серпня на лузі поблизу вказаного вище села. Вказав, що рибінспекцією було перераховано та зважено рибу, і загальна вага її становила 34 кг., збитки завдані рибному господарству України він відшкодував у вересні 2008 р.. В скоєному щиро кається та просив суворо не карати.       

 

Враховуючи, що підсудний повністю визнає вину в пред'явленому  обвинуваченні, то судом визнано недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.            

 

Суд вважає повністю доведеною винність ОСОБА_1 у вчиненні злочину, а його дії органом досудового слідства правильно кваліфіковані за ч. 2 ст.249 КК України, оскільки підсудний займався добувним рибним промислом способом масового знищення риби.

 

Вирішуючи питання про призначення  покарання підсудному, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

 

         Обставинами, пом'якшуючими покарання підсудного, суд вважає щире каяття у скоєному та сплата збитків заподіяних рибному господарству України в повному обсязі.

 

         Обставини, обтяжуючі покарання судом не встановлені.

 

         ОСОБА_1 раніше не судимий, до адміністративної відповідальності не притягувався, по місцю проживання та роботи характеризується позитивно, у лікарів психіатра та нарколога на обліку не перебуває, має на утриманні неповнолітню доньку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, є постраждалим внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС (категорія 4) (а.с. 78, 80, 82, 83, 84, 85, 86).

 

Враховуючи наведене, суд вважає, що для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових злочинів, необхідним й достатнім покаранням буде покарання у вигляді штрафу в межах санкцій ч. 2 ст. 249 КК України з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

 

Запобіжний захід ОСОБА_1 до набрання вироком чинності залишити  підписку про невиїзд.

 

Цивільний позов по справі не заявлено.

 

Речовий доказ: електролов у комплекті (акумулятор, підхватка, електронний блок) необхідно знищити у відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 81 КПК України.

 

З ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути 763 грн. 72 коп. в рахунок відшкодування витрат за проведення судового електротехнічного дослідження та судової електротехнічної експертизи.

 

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК  України, с у д -

                                                                    

ЗАСУДИВ:

    

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 249 КК України і призначити йому  покарання  у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700 грн. з конфіскацією в доход держави знарядь і засобів промислу, а саме електродвигуна для човна № 9ВG 1408 та незаконно добутої риби у кількості карась - 111 шт., щука 23 шт., лин - 22 шт., окунь - 16 шт., плітка - 1 шт. (а.с. 38-41).

 

Запобіжний захід ОСОБА_1 до набрання вироком чинності залишити  підписку про невиїзд.

 

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 763 (сімсот шісдесят три) гривні 72 коп. в рахунок відшкодування витрат за проведення судового електротехнічного дослідження та судової електротехнічної експертизи.

 

Речові докази: електролов у комплекті (акумулятор, підхватка, електронний блок) - знищити (а.с. 42).

 

На вирок може бути подано апеляцію протягом 15 діб з моменту його проголошення до апеляційного суду Чернігівської області.

 

 

         Суддя                                                                 В.Б.СТАШКІВ

                         

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація