Судове рішення #3494951
Справа № 2-641/2008

Справа № 2-641/2008

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 

17 листопада 2008 року                                                                                                смт. Ріпки                    

 

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

 

у складі: головуючого - судді           Сташківа В.Б.,

при секретарі                                    Коваль Т.С.,

 

розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Ріпки в залі суду  справу за позовом ОСОБА_1до Губицької сільської ради Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно, -

            треті особи: Ріпкинська районна державна нотаріальна контора, Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації, 

 

ВСТАНОВИВ:

 

В листопаді 2008 року ОСОБА_1. звернулась з позовом до Губицької сільської ради Чернігівської області, в якому просила визнати за нею право власності на спадкове майно у  вигляді житлового будинку з надвірними будівлями, що знаходиться за АДРЕСА_1, яке відкрилось після смерті чоловіка ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Представник ОСОБА_1. - ОСОБА_3 . в судове засідання не з'явилась, надавши до суду клопотання в якому просить розглянути справу у її відсутність, позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. До суду надійшло клопотання від губицького сільського голови Рубан В.І., в якому остання просить розглянути справу у її відсутність, позовні вимоги визнає повністю.

Визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи і інтереси інших осіб. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем, суд за наявності підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Представники третіх осіб в судове засідання не з'явились, надавши до суду письмові клопотання про розгляд справи у їх відсутність, проти задоволення позову не заперечують.

По справі встановлено, що за життя ОСОБА_2. був власником житлового будинку АДРЕСА_1 , та проживав разом зі своєю дружиною ОСОБА_1., яка після його смерті прийняла спадщину, але не оформила її належним чином.

З свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_2. помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .. (а.с. 8). За життя заповіту не склав.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України право на спадкування за законом має дружина ОСОБА_2. - ОСОБА_1., як спадкоємиця першої черги за законом.

У встановлений строк ОСОБА_1. подала до ріпкинської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Перешкодою в оформленні спадщини за законом на нерухоме майно після смерті ОСОБА_2. є той факт, що дані на будинок своєчасно не були внесені до державного реєстру об'єктів нерухомості, що змушує ОСОБА_1. звернутися до суду з позовом про визнання за нею права власності на незареєстроване майно в порядку спадкування.

В п. 23 Постанови № 7 від 30 травня 2008 р. «Про судову практику у справах про спадкування» Пленуму Верховного Суду України дав роз'яснення, що у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду з вимогами про визнання права на спадщину за правилами позовного провадження.

Враховуючи наведене та зважаючи на положення ст. 328 ЦК України, суд знаходить, що за ОСОБА_1 . слід визнати право власності на житловий будинок з надвірними будівлями.

Керуючись ст.ст. 3, 10, 13, 14, 60, 130, 174, 208, 209, 212, 215, 218 ЦПК України, ст.ст. 15, 16, 328, 392, 1261, 1269, 1270 ЦК України п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 р. «Про судову практику у справах про спадкування», суд -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що знаходяться за АДРЕСА_1 .

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Чернігівської області через Ріпкинський районний суд. Апеляційна  скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Головуючий                                                                                         В.Б.Сташків

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація