ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 січня 2014 р. (11:15) Справа №2а-2922/12/0170/21
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Аметовій В.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Керчі АР Крим
до Державного підприємства «Керченський судноремонтний завод»
про стягнення,
Обставини справи: Управління Пенсійного фонду України в м. Керчі АР Крим (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Державного підприємства «Керченський судноремонтний завод» (далі відповідач) про стягнення 507792,91 грн. заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень-липень 2011 року.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач відповідно до ст. 4 Закон України від 08.07.10 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, проте в порушення вказаного Закону, за приписами якого платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, у передбачений законом строк, не сплатив в повному обсязі єдиний соціальний внесок за червень-липень 2011 року, що є підставою для звернення до суду з позовними вимогами.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутності його повноважного представника, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового розгляду повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, письмових заперечень на позов суду не надав.
Ухвалою суду від 17.04.2012 року, за клопотанням представника відповідача зупинено провадження у справі до встановлення правонаступника Державного підприємства «Керченський судноремонтний завод».
Ухвалою суду від 08.11.2013 року за клопотанням представника позивача поновлено провадження у справі.
Ухвалою суду від 25.11.2013 року зупинено провадження у справі до отримання від Фонду державного майна України інформації, щодо юридичної адреси Малого виробничо-комерційного підприємство «Марлін-2», яке згідно Договору купівлі-продажу єдиного майнового комплексу державного підприємства «Керченський судноремонтний завод» № 92 від 28.02.2013 року повинен був придбати у власність єдиний майновий комплекс державного підприємства «Керченський судноремонтний завод».
Ухвалою суду від 03.01.2014 року за клопотанням позивача поновлено провадження у справі з 17.01.2014 року, у зв'язку із отриманням від Фонду Державного майна України повідомлення про те, що договір купівлі продажу між Фондом Державного майна України та Малим виробничо-комерційним підприємством «Марлін-2» розірваний.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство ««Керченський судноремонтний завод» перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Керчі Автономної Республіки Крим, ідентифікаційний код 01124997.
Спеціальним Законом, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування є Закон України № 2464-VI від 08.07.10р. "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464, тут і далі в редакції на час виникнення заборгованості), який набрав чинності з 01.01.11р.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з пунктом 3 Розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки ЄСВ.
Базою нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати з видами виплат, які включають основу та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні витрати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Відповідно до частини 5 статті 8 Закону № 2464 єдиний внесок для платників, зазначених у п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим п. 1 ч. 1 ст. 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Згідно з частинами 8, 12 ст. 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування передбачено Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року за № 994/18289.
Нарахування, обчислення і строки сплати єдиного внеску платниками передбачені розділом 4 Інструкції № 21-5.
Відтак, нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок. Базовим звітним періодом є календарний місяць. (п.п. 4.3.6 п. 4.3 розділу 4 Інструкції).
Відповідно до наданих відповідачем звітів, ним самостійно розрахований єдиний внесок за червень 2011 рік в розмірі 290795,64 грн. та за липень 2011 року в розмірі 264960,60 грн., який не був сплачений у повному обсязі в строки, визначені статтею 9 Закону України № 2464, а саме не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
У добровільному порядку платником не сплачено єдиний внесок за червень-липень 2011 року у сумі 507792,91 грн.
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом, вважається недоїмкою (пункт 6 ч. 1 статті 1 Закону України № 2464).
Згідно із частиною 4 статті 25 Закону 2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
Позивачем на адресу відповідача була надіслана вимога № Ю 50/1 від 30.01.2012, яка отримана відповідачем 01.02.2012, про що свідчить наявне в матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.60).
Відповідач не надав суду доказів оскарження вимоги про сплату боргу або доказів погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску в розмірі 507792,91 грн., у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Абзацом 7 частини 4 статті 25 Закону № 2464 передбачено право територіальних органів Пенсійного фонду звертатися до суду про стягнення недоїмки з платників єдиного внеску.
Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до частини першої статті 106 Цивільного Кодексу України, злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи, здійснюється, зокрема, за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
Законом може бути передбачено одержання згоди відповідних органів державної влади на припинення юридичної особи шляхом злиття або приєднання.
Згідно частин першої статті 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.
Відповідно до статті 104 Цивільного Кодексу України, юридична особа припиняється, зокрема, в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Відповідно до частини 17 ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" перетворення вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення.
Як встановлено, під час розгляду справи, Наказом Фонду державного майна України від 22.07.2009 №1130 прийнято рішення про приватизацію державного підприємства "Керченський судноремонтний завод".
Згідно повідомлення відповідача, Державне підприємство "Керченський судноремонтний завод" станом на 06.11.2013 знаходиться у стані приватизації згідно договору купівлі-продажу від 28 лютого 2013 року. Зазначений договір укладено між Фондом та МВКП "Марлін-2", щодо продажу єдиного комплексу державного підприємства "Керченський судноремонтний завод".
Однак, відповідно до листа Фонду Державного майна України від 16.12.2013 р. № 10-23-16005, позов Фонду Державного майна України про розірвання Договору з МВКП "Марлін-2 та стягнення пені та неустойки рішенням Господарського суду м.Києва від 25.09.2013 року задоволено повністю, рішення набрало законної сили.
Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідач на дійсний час не знаходиться у стані приватизації згідно договору купівлі-продажу від 28 лютого 2013 року, оскільки зазначений договір розірваний.
Як вбачається з довідки з державного єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців данні про юридичні особи правонаступники або відомості про реорганізацію відповідача відсутні (а.с.61-63).
За таких обставин позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Керчі АР Крим підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 17.01.2014 року.
У повному обсязі постанову складено та підписано 22.01.2014 року.
Керуючись ст. ст. 7 69-71, ст.ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з Державного підприємства «Керченський судноремонтний завод» (98300, м.Керч, вул. Кірова, 22, р/р 26008301390714, філія «Відділення ПІБ м. Керч, МФО 324548, ЄДРПОУ 01124997) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АР Крим (98329, м. Керч, ш. Героїв Сталінграда, 60/1, ЄДРПОУ 22300406) заборгованість зі сплати єдиного внеску за червень-липень 2011 року у сумі 507792,91 грн., у тому числі:
- на р/р 37193073000104 відкритий в Головному управлінні ДКУ в АРК, МФО 824026, у розмірі 5489,99 грн. (п'ять тисяч чотириста вісімдесят дев'ять гривень дев'яносто дев'ять копійок);
- на р/р 37194083000104 відкритий в Головному управлінні ДКУ в АРК, МФО 824026, у розмірі 6501,98 грн.(шість тисяч п'ятсот одну гривню дев'яносто вісім копійок);
- на р/р 37191086000104 відкритий в Головному управлінні ДКУ в АРК, МФО 824026, у розмірі 391,68 грн.(триста дев'яносто одну гривню шістдесят вісім копійок);
- на р/р 37195059000104 відкритий в Головному управлінні ДКУ в АРК, МФО 824026, у розмірі 495409,26 грн. (чотириста дев'яносто п'ять тисяч чотириста дев'ять гривень двадцять шість копійок).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Євдокімова О.О.